Почав мирне життя: посібник терористів виявив бажання співпрацювати з поліцією Слов’янська

28–річний житель Горлівки, який чергував на блокпостах терористів у Слов’янську, розповів про свою протизаконну діяльність та звернувся до правоохоронців .

Згідно до ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України, особа, яка перебувала у складі збройних формувань, добровільно вийшла з них та повідомила про це органам державної влади, звільняється від кримінальної відповідальності.

Таким чином поступив мешканець Горлівки 1989 року народження, який вирішив виїхати з окупованого міста та начати "нове" життя.

Чоловік розповів поліцейським, що весною 2014 року через дрібне порушення попав на очі бойовикам, які посадили його "до ями". За три дні йому запропонували службу на "нову владу" (або подальше ув'язнення), а коли він погодився, вивезли у невідомому напрямку - як потім з'ясувалось, до Слов'янська.

Там посібник терористів допомагав зводити блокпост поблизу пожежної частини (у м-ні Артема), потім чергував на ньому.

За кілька тижнів чоловік зустрів командира аналогічного збройного формування з Горлівки та за його допомогою вернувся до свого міста. Він охороняв казарми батальйону розвідки бойовиків, допомагав по господарству.

Згодом чоловік покинув лави терористів, а за деякий час через відсутність роботи вирішив виїхати з Горлівки та повернутись до Слов'янська. На даний момент він дає свідчення і повністю співпрацює зі слідчими поліції.

Відносно нього відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України «Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності». Тільки після того, як пройде перевірка і буде встановлено, що на час перебування у лавах «ДНР» підозрюваний не чинив тяжких злочинів проти мирного населення, справу може бути перекваліфіковано на ч. 6 ст. 260 КК України.

Слов'янський відділ поліції
Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: