Новини податкової інспекції Словянска: Легалізація трудових відносин та обережно шахраї

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що 09 лютого 2018 року об  11 год. 00 хв. у приміщенні Слов’янської ОДПІ на 2 поверсі (за адресою: м. Слов’янськ, площа Соборна 3, вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар із залученням фахівців Головного управління ДФС у Донецькій області та Слов’янської ОДПІ для платників податків території обслуговування Слов’янської ОДПІ на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Легалізація трудових відносин. Практичні питання застосування електронних сервісів. Центр сертифікації електронних ключів.».

Телефони для довідок:  62-13-56 та 3- 51-65.

Декларування доходів: способи подання декларації про майновий стан і доходи

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

¨ особисто або уповноваженою на це особою;

¨ надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

¨ засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Нагадуємо, шо податкова декларація громадянами подається до 01 травня року, що настає за звітним. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).

Податкова декларація з 1 січня 2018 року подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Відповідальність за несвоєчасну сплату ПДФО за наслідками поданої декларації про майновий стан і доходи

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує платникам податків, що за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи у строк до 1 серпня року, що настає за звітним, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

Податкову декларацію з плати за землю на 2018 рік слід подати не пізніше 20 лютого

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що платники плати за землю – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (п. 286.2 ст. 286 ПКУ).

Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2017 р. N 9 до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 р. № 560, були внесені зміни, які набрали чинності 23 березня 2017 року.

Тому з 01.01.2018 р. для складання звітності, у тому числі для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди, потрібно використовувати оновлену форму податкової декларації з плати за землю.

У новій формі декларації, зокрема:

1) змінено кол. 8 розрахунків суми земельного податку та орендної плати —розмежовано одиниці виміру (га/м2), які зазначаються у витягах про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що надаються Держгеокадастром;

2) уточнено кол. 10 розрахунків суми земельного податку та орендної плати — доповнено словами «одиниці площі», тобто для розрахунку суми податкового зобов'язання застосовується нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки, а не усієї земельної ділянки;

3) інформація щодо категорії/цільового призначення земельної ділянки зазначається відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель.

Також платник має право подавати щомісяця звітну декларацію, що звільняє від обов’язку її подання не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ст. 286 ПКУ).

Дані про нормативну грошову оцінку землі оприлюднюються на суб-сайті Державної фіскальної служби України

Відповідно до оновленої редакції пп.12.3.3 п.12.3 статті 12 Податкового кодексу України Законом України від 07 грудня 2017 року N2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон № 2245- VIII), який набрав чинності 01 січня 2018 року, орган місцевого самоврядування у 10-денний строк з дня затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель повинен направити в електронній формі до органу ДФС інформацію про нормативну грошову оцінку земель.

Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про нормативну грошову оцінку земель. В свою чергу, Державна фіскальна служба України (далі – ДФСУ) не пізніше 15 липня поточного року повинна оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про проведену нормативну грошову оцінку земель.

Щодо 2018 року, то до 01 лютого 2018 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, повинен направити в електронній формі інформацію про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, яка проведена станом на зазначену дату, до ДФСУ. ДФСУ має оприлюднити таку інформацію на своєму офіційному веб-сайті (sfs.gov.ua).

Таким чином, власники землі зможуть дізнатися про її вартість з інформації, оприлюдненої на суб-сайті ДФСУ.

Слов’янська ОДПІ

ОБЕРЕЖНО! ШАХРАЇ!

Шановні керівники підприємств і підприємці!

Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу, що останнім часом мають місце випадки шахрайства з боку невстановлених осіб, які від імені керівництва або інших працівників державної фіскальної служби Донецької області вимагають кошти у представників бізнесу під різними приводами («непроведення перевірки», «вирішення питань», «надання допомоги службі» тощо).

Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує, що шахраї, які діють у такий спосіб, не мають жодного відношення ані до керівництва ДФС області, ані до її працівників.

Будь-ласка, будьте пильними! Про всі випадки отримання незаконних вимог начебто від працівників ДФС області повідомляйте за телефоном 102!

  У 2017 році мешканці Донецької області сплатили 8,5 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

 За дванадцять місяців 2017 року до зведеного бюджету країни від платників Донецької області надійшло 8 млрд 501 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1 млрд 454 млн грн перевищує показники 2016 року. Податок на доходи фізичних осіб залишається одним з основних бюджетоутворюючих елементів, на нього припадає 52% від усіх перерахувань суб’єктів господарювання області.

Насамперед, зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб відбувається завдяки високій відповідальності роботодавців Донеччини як перед найманими працівниками в частині забезпечення державних гарантій в оплаті праці, так і перед територіальними громадами області, адже основна сума сплаченого податку, а саме 75%, залишається в розпорядженні місцевих громад  для подальшого розвитку регіону та фінансування заходів у соціальній сфері.

Так, у 2017 році до місцевих бюджетів області надійшло 6,3 млрд гривень зазначеного податку. Натомість, до Державного бюджету України за січень-грудень 2017 року надійшло понад 2,1 млрд грн податку на доходи фізичних осіб.

У зв’язку з підвищенням з 1 січня 2018 року рівня мінімальної заробітної плати до 3723 гривень, Головне управління ДФС у Донецької області закликає роботодавців і надалі сумлінно виконувати свої обов’язки перед найманими працівниками.

Одночасно повідомляємо, що з 1 січня 2018 року розпочато кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Податкова декларація про майновий стан та доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається  до органів Державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадян. З більш детальною інформацією щодо контактів та адрес Центрів обслуговування платників можна ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДФС у Донецькій області за посиланням https://dn.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.

Юристи Донеччини у судовому порядку повернули в казну держави понад 70 млн гривень

Стратегічна ціль діяльності органів ДФС – забезпечення умов для реалізації громадянами і суб’єктами господарювання конституційного обов’язку по сплаті податків. Але не всі платники сумлінно виконують свої зобов’язання перед державою. Тому завдання юридичної служби Головного управління ДФС у Донецькій області спрямовані на врегулювання всіх спірних питань, які виникають з представниками бізнесу, в тому числі і у судовому порядку.

Протягом січня - грудня 2017 року в судах різних інстанцій з урахуванням справ минулих років на розгляді знаходилось 3797 справ за участі органів ДФС у Донецькій області на загальну суму 7,1 млрд гривень.

З початку 2017 року порушено провадження по 880 справах на суму 2140,3 млн грн, з них:

- справи за позовами платників податків до органів ДФС – 569 на суму 1914,8 млн грн;

- справи за позовами органів ДФС до платників податків – 271 на суму 225,5 млн гривень.

Так, на користь податкових органів протягом 2017 року з урахуванням справ попередніх періодів винесено 409 остаточних рішень на суму 169,9 млн гривень.

Всього до зведеного бюджету у січні - грудні 2017 року за судовими рішеннями надійшло 70,5 млн гривень, з них до державного бюджету - 35,3 млн гривень.

Робота із захисту бюджетних інтересів держави, в т.ч. і в судовому порядку, продовжуватиметься Головним управлінням ДФС у Донецькій області і надалі.

Донеччина: спецпідрозділ «Фантом» звітував про результати роботи у січні 2018 року

 За підсумками січня 2018 року внаслідок проведення контрольно-дозвільних процедур на лінії розмежування співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») на контрольних пунктах в‘їзду-виїзду проведено огляд та пропуск понад 101 тис. транспортних засобів і 531 тис. громадян. Через порушення вимог наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України №39 від 24.03.2017 повернуто 409 транспортних засобів. Проведено огляд речей 82 переселенців, які виїхали з тимчасово неконтрольованої території України. Оглянуто 28 гуманітарних вантажів загальною вагою 466 тонн.

Впродовж січня виявлено 32 факти порушення порядку переміщення товарів, здійснення господарської діяльності у зоні проведення АТО. Так, складено 27 адмінпротоколів за ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) за фактами порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції та 5 адмінпротоколів за ст. 164 КУпАП відносно осіб, які надавали послуги з перевезення пасажирів через лінію зіткнення без наявності дозвільних документів.

Загалом з початку року з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 11,5 млн грн, з яких 10,5 млн грн складають товари підакцизної групи. Зокрема, тютюнових виробів – на 9,3 млн грн, алкогольних напоїв – на 1,2 млн грн, паливно-мастильних матеріалів – на 117 тис. гривень.

Тривають  заходи зі скорочення тіньового ринку підакцизних товарів.

Так, у січні цього року вилучено 2170 пачок сигарет вартістю 70 тис. грн, які намагались перевезти через КПВВ «Гнутово» на тимчасово непідконтрольну територію, використовуючи автомобіль із подвійним дном у кузові.

На КПВВ «Мар’їнка» водій автомобіля Део Ланос, який раніше притягався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, намагався приховати від фіскального контролю 628 пачок сигарет. Для схованок були використані конструктивні порожнини транспортного засобу. Тютюнові вироби на суму 20,5 тис. грн вилучені. За повторне вчинення правопорушення протягом року відносно громадянина складений адмінпротокол за ч. 2 ст. 204-3 КУпАП.

В межах операції «Акциз-2018» поблизу лінії розмежування у «сірій зоні» був виявлений склад з контрафактними сигаретами, які були виготовлені на тимчасово окупованій території та незаконно ввезені на мирну територію для подальшої реалізації. В результаті заходів вилучено 4,5 тис. пачок тютюнових виробів, обклеєних марками акцизного податку з ознаками підробки, на загальну суму 133 тис. гривень. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате кримінальне провадження за ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України.

Крім цього, в рамках проведення заходів з протидії порушенням антикорупційного законодавства, співробітниками спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» спільно із прикордонниками  задокументовано 4 пропозиції надання неправомірної вигоди громадянами, які рухались через лінію розмежування з тимчасово непідконтрольної території. Матеріали щодо незаконних пропозицій та громадяни передані працівникам Національної поліції для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

Зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці ДФС збільшився на третину та склав 4,6 млрд доларів

 Протягом 2017 року в Донецькій митниці ДФС оформлено більше 52,5 тис. митних декларацій. Із загальної кількості митних оформлень 66% – це експортні операції, 19% – імпортні, 15% митних декларацій оформлено в інших митних режимах. Слід зазначити, що найбільший приріст зафіксовано у імпортному напрямку, який складає 32% або 2470  митних декларацій.

Упродовж 12 місяців 2017 року у митниці здійснили зовнішньоекономічні операції 756 осіб, що на 19% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Серед них 39% - ті, що здійснювали вивезення товарів з митної території України, 47% – ввезення, 14% – тих, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.

Кількість суб`єктів господарювання, що активно працювали у 2017 році (оформлено більше 100 митних декларацій протягом звітного періоду), складає 7%. У порівнянні із січнем – груднем 2016 року значно збільшилась активність суб’єктів, що здійснюють операції на ввезення товарів, зростання у порівнянні з торічними показниками становить 73%.  Це обумовлено, насамперед,  тим, що у минулому році значно збільшились обсяги ввезення сировинних матеріалів для виробництва власної продукції найпотужнішими бюджетоформуючими  підприємствами регіону.

Згідно з даними митної статистики  Донецької митниці ДФС, у 2017 році на третину збільшився товарообіг, який склав на кінець 2017 року 4 млрд 672 млн доларів. При цьому, імпортовано товарів на 1,18 млрд дол., експортовано – майже на 3,5 млрд доларів. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає 2 млрд 307 млн доларів.

Крім того, Донецькою митницею ДФС у 2017 році постійно проводились заходи у напрямку виявлення ознак порушень прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон. Призупинення митного оформлення товарів за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності відбулося у 21 випадку. Серед товарів, що попали під підозру: підшипники роликові ТМ «FAG», «INA», «ХАРП» та «SPZ-Group», взуття ТМ «PUMA», електронні вироби «Schneider Electric», «MAHLE», «REXROTH». У всіх випадках митне оформлення призупинених товарів продовжено на підставі разових листів-дозволів від правовласників та ч. 7 ст. 399 Митного кодексу України (призупинення митного оформлення товарів на підставі даних митного реєстру).

Впровадження інноваційних методів роботи, проведення відповідних організаційних заходів дозволили скоротити середній час митного оформлення по імпорту на 1 годину, при оформленні експорту - на 10 хвилин. По результатах роботи у 2017 році при оформленні митної декларації на ввезення товарів на митну територію України в середньому витрачалося 54 хв., при  вивезенні товарів - 21 хв., що є одним з найкращих показників по ДФС.

Через КПВВ «Мар’їнка» жінка вдруге намагалась провезти на тимчасово окуповану територію ювелірні вироби

 Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») під час огляду особистих речей мешканки м. Донецьк, яка рухалась пішим ходом у напрямку тимчасово неконтрольованої території, виявлені нові ювелірні вироби із золота та срібла орієнтовною вартістю 200 тис. гривень.

Під час перевірки правоохоронці з’ясували, що громадянка порушує Порядок переміщення товарів до району проведення антитерористичної операції не вперше. Наприкінці минулого року відносно неї вже складався адмінпротокол за аналогічну спробу переміщення через лінію розмежування коштовностей.

На даний час за новим фактом відносно правопорушниці складено адмінпротокол за ч.1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ювелірні вироби вилучені до прийняття законного рішення.

З початку 2018 року бізнес Донеччини вже спрямував до зведеного бюджету країни понад 1 мільярд 250 тисяч гривень

 За перший місяць 2018 року платники податків Донецької області до зведеного бюджету країни перерахували 1 мільярд 254 мільйони гривень, що майже на 18% або на 189 мільйонів гривень більше, ніж у січні минулого року.

Основну частку, а саме 55% від загального збору зведеного бюджету, займають надходження до місцевих бюджетів Донеччини. Зокрема, кошти які будуть спрямовані на вирішення проблем та розвиток регіону, склали майже 685 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року надходження збільшились майже на 58 млн гривень.

Зокрема, до Державного бюджету України з початку 2018 року бізнес Донеччини спрямував понад 569 млн грн, що на 131 млн грн більше, ніж торік.

Безперечними лідерами в наповненні бюджетів, серед платників податків Донецької області залишаються підприємства зареєстровані в Маріупольській ОДПІ. Ними за січень 2018 року до зведеного бюджету країни спрямовано понад 359 млн гривень.

У Головному управлінні ДФС у Донецькій області звертають увагу платників на необхідність своєчасного та в повному обсязі виконання своїх зобов’язань по сплаті податків і зборів, адже ці кошти йдуть на реалізацію соціально важливих проектів та економічний розвиток країни.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: