У прокуратурі Донецької області підвели підсумки роботи за 2017 рік 

Під головуванням прокурора Донецької області Євгена Бондаренка відбулася розширена нарада за підсумками роботи органів прокуратури області у 2017 році.

У нараді взяли участь заступники обласного прокурора, керівники управлінь та відділів обласного апарату та місцевих прокуратур.

Відкриваючи нараду, прокурор Донеччини наголосив, що минулий рік був доволі складним і напруженим, проте вжитими наглядовими та координаційними заходами досягнуто позитивних результатів на більшості напрямів прокурорсько-слідчої діяльності.

«Суспільно-політична ситуація у регіоні залишається складною, і тому роль прокуратури у відновленні порушених інтересів держави, захисту прав і свобод громадян важко переоцінити.

Так, прокуратура області займає лідируючі позиції в Україні за результатами нагляду за додержання законів органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності. Вищими за державні залишаються показники апеляційного та касаційного реагування на незаконні судові рішення. Продовжено роботу по боротьбі із сепаратизмом, тероризмом та фінансуванням тероризму, вжито системних заходів до забезпечення ефективної протидії корупції», - зазначив у своєму виступі Євген Бондаренко.

У ході наради також зазначено, що у 2017 році за процесуального керівництва прокуратури закінчено майже 40 тисяч кримінальних проваджень та до суду спрямовано майже сім з половиною тисяч обвинувальних актів , що є четвертим кращим результатом у державі. Реально відшкодовано більше 33 млн грн збитків від вчинених правопорушень, з них понад 5,5 млн грн – заподіяних державі.

Результатом професійного підтримання державного обвинувачення стали винесення судом присяжних обвинувального вироку двом особам, яких засуджено до довічного позбавлення волі у резонансному провадженні за фактом вбивства двох осіб у Мар’їнському районі та посягання на життя правоохоронців, які їх затримували, а також заочне  засудження до довічного позбавлення волі 3-х представників незаконних збройних формувань ДНР, які в 2015 році у м. Донецьку викрали та вбили неповнолітнього футбольного вболівальника, який займав активну проукраїнську позицію.

За процесуального керівництва прокуратури області слідчими служби безпеки закінчено 46 кримінальних проваджень про злочини, пов’язані з посяганням на територіальну цілісність держави, у 14 з них винесено обвинувальні вироки.

Підвищену увагу приділено притягненню до кримінальної відповідальності керівників органів місцевої влади та посадових осіб, які брали безпосередню участь в організації незаконного референдуму. Завдяки ефективному процесуальному керівництву слідчими поліції направлено до суду з обвинувальними актами 73 кримінальних провадження стосовно 85 осіб, що вчинили корупційні злочини – четверте місце по Україні. Загалом за активної позиції державних обвинувачів органів прокуратури області 66 осіб, які вчинили корупційні злочини, судами визнано винними та засуджено до реальної міри покарання.

Вжито ефективних заходів щодо захисту інтересів держави шляхом реалізації представницьких повноважень.

Стосовно основних пріоритетних напрямів роботи у 2018 році прокурор Донеччини зазначив: «Багато зусиль треба зосередити на продовженні виявлення фактів сепаратизму і тероризму, корупції та злочинів у бюджетній сфері, прикласти максимум зусиль для захисту інтересів держави у сфері земельних відносин, екології та охорони праці. Найголовніша задача прокурорів  – працювати заради захисту інтересів держави, миру та спокою наших громадян».

Із звітами про свою роботу у минулому році виступили керівники управлінь апарату області та місцевих прокуратур.

За результатами наради визначено заходи, спрямовані на підвищення ефективності роботи органів прокуратури Донецької області у 2018 році.

 Прес-служба прокуратури Донецької області                           

 

2
4

Эта запись была размещена в рубрики: