Краєзнавчий музей Слов’яньска відкрив “Жовту лінію” про монументально-декоративне мистецтво міста


Сьогодні, 30 січня, у приміщенні Слов’янського краєзнавчого музею (вулиця Банківська, 31) у Слов’янську, розпочався проект «Жовта лінія», що є продовженням проекту "Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України" – «Музей відкрито на ремонт II».

Захід зібрав архітекторів, митців, художників, культурних працівників та місцевих журналістів, які з зацікавленістю роздивлялись фотографії та матеріали, які були підібрані до експозиції, та на яких відображено яскраві приклади робіт з монументальної мозаїкі, розташовані на впізнаваних будівлях Слов'янська. До них увійшли монументальні пано, розташовані на будівлях САТК, хіміко-механічного технікуму, школах міста.

Українська радянська монументалістика майже не представлена у музейних колекціях. Поступово відбувається документація та каталогізація таких об’єктів у рамках окремих проектів, та однаково актуальним є питання їхнього збереження та музеєфікації.

Свідомо уникаючи питань стигматизації радянської спадщини, ми акцентуємо увагу на естетичній цінності монументально-декоративного мистецтва.
У експозиції представлене різноманіття форм, технік та тематик монументалістики Слов’янська, а також підкреслена її цінність, унікальність та необхідність збереження. У підготовці виставки прийняла активну участь мистецтвознавиця Євгенія Моляр .

Жовта лінія – символізує попередження, привертає увагу і попереджає про можливі втрати. Проект «Жовта Лінія» – це документація об’єктів архітектурної та монументально-декоративної спадщини 19-20 століття на території Донецької та Луганської областей. Українські музеї ще з радянських часів унаслідували вибірковий метод роботи з історією. До сьогодні деякі інституції вдаються до витіснення незручної історії та приховування неоднозначних фактів. Це призводить до втрати надзвичайно важливих знань та артефактів.


Багато цінних архітектурних споруд та творів монументального мистецтва сьогодні під загрозою руйнування, як з ідеологічних так і з побутових причин. «Жовта Лінія» покликана окреслити та звернути увагу на важливі і недостатньо актуалізовані сьогодні архітектурні явища.

Фото та відеодокументація, представлена у форматі музейної виставки, не тільки наголошуватиме на необхідності архівування і систематизації даних про важливі об'єкти, а й популяризуватиме їх серед місцевого населення, тим самим просуваючи ідею збереження таких пам'яток.


Про проект. Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України - «Музей відкрито на ремонт II». Організатор проекту – Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Эдуард Торский, фото автора
Деловой Славянск

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: