Новини податкової інспекції Слов’янська: з 22 січня 2018 року діють нові бюджетні рахунки

З 22 січня 2018 року діють нові бюджетні рахунки

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області доводить до відома платників, що відповідно до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI, Закону України від 07.12.2017 №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та наказу Державної казначейської служби України від 12.01.2018 №10 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» змінено реквізити окремих рахунків.
Нові рахунки вводяться в дію з 22.01.2018.
Інформацію про оновлені рахунки можливо отримати на офіційному субсайті «Територіальні органи ДФС у Донецькій області» за допомогою електронного банера «Бюджетні рахунки» та/або за посиланням: https://dn.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію до 31 грудня

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує:
З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.
Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.
Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.
Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.
До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.
Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.
Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.
Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна кампанія – 2018» за посиланням:https://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

Довідник типів об’єктів оподаткування для подання форми №20-ОПП оновлено

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний контролюючий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.
Отже, Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – Повідомлення), за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Нагадуємо, що порядок подання та заповнення форми №20-ОПП визначено наказом Міністерства фінансів України від 06.10.2017 №839.
Форма Повідомлення передбачає заповнення типа об’єкта оподаткування.
ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу у розділі «Довідники» розміщено оновлений Довідник типів об’єктів для подання форми №20-ОПП станом на 25.01.2018, з яким можна ознайомитись за посиланням:https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html

Слов’янська ОДПІ

Податковою міліцією Донеччини попереджено незаконне
відшкодування з бюджету ПДВ майже на 10 млн гривень

Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області в ході проведення заходів, спрямованих на попередження незаконного відшкодування ПДВ, встановлено, що службовими особами однієї з компаній Донеччини у період січня-липня 2015 року було заявлено до відшкодування з бюджету близько 10 млн грн податку на додану вартість.
Зазначене бюджетне відшкодування ПДВ, у порушення низки статей Податкового Кодексу, було відображено фігурантами у бухгалтерському та податковому обліку підприємства безпідставно, що могло призвести до незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість у сумі близько 10 млн гривень.
Таким чином, внаслідок заходів, вжитих працівниками податкової міліції попереджено факт незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість у сумі майже 10 млн гривень.
За даним фактом слідчим управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області за матеріалами оперативного управління Головного управління ДФС у Донецькій області зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах).
Слідство триває.

В «сірій зоні» на Донеччині податкова міліція виявила склад
з контрафактними сигаретами

Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з оперативним управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області, в рамках операцій «Акциз-2018» та «Рубіж-2018», виявили поблизу лінії розмежування склад з контрафактними сигаретами для перепродажу на підконтрольній Україні території.
Встановлено, що в «сірій зоні» в одному із сіл Волноваського району Донецької області в приміщенні покинутої тваринницької ферми здійснюється накопичення тютюнових виробів, які, за оперативними даними, виготовлені на тимчасово окупованій території та незаконно ввезені на мирну територію для подальшої реалізації.
В ході заходів правоохоронці виявили у підпільному складі майже 4,5 тис. пачок тютюнових виробів «Прима оптима червона» з вітчизняними марками акцизного податку з явними ознаками підробки, а також сигарет «Наша марка», «Marvel», «NZ» без марок акцизного податку. Їх загальна вартість попередньо оцінена у 133 тис. гривень.
На даний час тривають заходи щодо встановлення кола осіб, причетних до незаконних поставок контрафактних підакцизних товарів.

Протягом січня-грудня 2017 року Донецька митниця спрямувала до бюджету більше 6,6 млрд гривень

Більше 6,6 млрд грн митних платежів перераховано Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України протягом 12 місяців 2017 року. В порівнянні з відповідним періодом 2016 року збільшення надходжень становить 91,2%, або 3 млрд 152,1 млн гривень. Зростання спостерігалось по всіх основних податках, таких як ПДВ, акцизний збір, ввізне мито. За результатами роботи митниці протягом року найбільші суми перерахувань до казни держави зафіксовані у липні, листопаді та грудні минулого року.
Додаткові надходження, пов’язані з неупередженою та кропіткою роботою в напрямку контролю чистоти декларування, дозволили додатково залучити до скарбниці країни більше 225 млн гривень.
Як повідомлялось раніше, за рахунок перевиконання Донецькою митницею ДФС на 2 млрд 669 млн грн доведеного загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, на реконструкцію автомобільних шляхів області за січень – грудень 2017 року направлено більше 1 млрд 28 млн гривень.
Враховуючи специфіку функціонування Донецького регіону та основні потреби найпотужніших підприємств-виробників Донеччини, за підсумками роботи січня – грудня 2017 року основним бюджетоформуючим товаром по Донецькій митниці ДФС залишається вугілля – більше 47 % від загальних перерахувань у держбюджет, або 3,1 млрд гривень. Також до п’ятірки лідерів увійшли: промислове обладнання та транспорт, кокс, вогнетривкі матеріали та вироби, феросплави. Питома вага сплачених податків по зазначеним бюджетоформуючим товарам у загальних перерахуваннях податків і зборів у держбюджет за січень – грудень 2017 року становить майже 31%, або 2 млрд 26 млн гривень.
В рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, у 2017 році в митниці видано 1767 сертифікатів форми EUR1, що майже на 12%, або 190 сертифікатів, перевищує показник 2016 року. Найбільша кількість Сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн Європейського Союзу: Німеччина, Італія, Румунія, Польща, Словенія. У розрізі товарів найбільша кількість Сертифікатів видана на наступні товари: «свинець», «сплав свинцю» «частини прокатного стану», «частини правильної машини»; «натуральний бджолиний мед»; «плитка керамічна»; «халва соняшникова».

На Донеччині детінізовано працю понад 7 тис. працівників

Одним з нагальних питань, яке потребує цілеспрямованого підходу щодо його вирішення, є легалізація трудових відносин та заробітної плати. Адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються законних соціальних гарантій.
Дбаючи про повернення втрачених ресурсів в економіку держави, фіскальна служба Донецької області продовжує вживати заходи щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, що дасть можливість підвищити соціальний захист громадян та спрямувати кошти на розвиток регіону.
За минулий рік у регіоні роботодавці офіційно працевлаштували 7012 громадян, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 5,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,7 млн грн військового збору, а також 6,2 млн грн єдиного внеску.
Продовжується робота податківців і з підприємствами регіону в питаннях додержання мінімальних гарантій в оплаті праці. За рахунок підвищення заробітної плати 1906 підприємствами регіону бюджет додатково отримав 10,3 млн грн податків, зборів та єдиного внеску.
Нагадуємо, що Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 гривні.
З початку року, завдяки проведеній роботі з виявлення та упередження ухилення від оподаткування доходів громадян, до державної реєстрації залучено 2754 громадянина, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації, а до бюджету додатково сплачено 9,1 млн грн податків, зборів та єдиного внеску.
Шановні громадяни! Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує: вимагайте від роботодавців офіційного працевлаштування!

Митниками Донеччини виявлено порушення митних правил
на 8,2 млн гривень

Минулий рік для митників Донеччини виявився досить результативним щодо виявлення правопорушень у митній сфері. Так, протягом 12 місяців 2017 року управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Донецької митниці ДФС виявлено та задокументовано 187 порушень митних правил на загальну суму 8,26 млн гривень. У порівнянні з торічними показниками кількість справ збільшилась в три рази, оціночна вартість предметів правопорушень - майже в 70. Предмети правопорушень вилучено по 23 справам, за попередньою оцінкою вартість вилучених контрабандних товарів складає 176 тис. гривень.
В рамках проведення спеціальної операції «Рубіж-2017», завдяки налагодженій взаємодії, постійному обміну інформацією митницею спільно з правоохоронними органами Донецької області виявлено та задокументовано 33 порушення митних правил на загальну суму майже 177 тис. гривень. Основними предметами правопорушень стали тютюнові вироби та транспортні засоби.
З метою попередження злочинів не тільки в митній, а і в податковій сфері, виявлення недоброчесних платників податків, в тому числі попередження незаконного формування сум до бюджетного відшкодування ПДВ, до Головних управлінь ДФС у Харківський, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Донецькій областей та м. Києва для проведення контрольно-перевірочних заходів направлено 57 матеріалів.
Донецькі митники підтримують плідні та взаємоузгоджені зв’язки також із колегами іноземних країн. В рамках проведення перевірок достовірності відомостей, вказаних у митних деклараціях, та попередження злочинів у митній сфері протягом минулого року до митних органів країн близького та дальнього зарубіжжя направлено 56 запитів. Внаслідок опрацювання матеріалів, отриманих від митних органів іноземних держав, складено три протоколи про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України (приховування від митного контролю) на суму 8,1 млн гривень.
До Держбюджету України протягом 2017 року митницею перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 352 тис. грн, що на 100 тис. грн більше торічних показників.

На Донеччині на одному з КПВВ за минулу добу троє громадян
намагалися «купити» безперешкодне переміщення
через лінію розмежування

Так, під час несення служби у складі фіскального наряду на контрольному пункті в’їзду-виїзду співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») спільно з працівниками Державної прикордонної служби задокументовано три факти пропозиції надання неправомірної вигоди трьома громадянами за безперешкодне переміщення через лінію розмежування, які рухались з тимчасово окупованої території.
Вказані матеріали та громадяни передані працівникам Національної поліції України для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Донеччина: податковою міліцією вилучено партію алкогольних напоїв та тютюнових виробів на 540 тис. гривень
В рамках проведення операції «Акциз-2018» встановлено, що на території Донецької області ведеться підприємницька діяльність щодо збуту алкогольних напоїв та тютюнових виробів без відповідних дозвільних документів.
Як показала перевірка, місцевими жителями м. Маріуполь та м. Бахмут Донецької області здійснювалась реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без державної реєстрації як суб’єктів господарської діяльності та одержання ліцензії на торгівлю.
За результатами проведених заходів співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області спільно з управлінням оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») вилучено з незаконного обороту підакцизних товарів загальною вартістю майже 540 тис. грн (в т.ч. 3075 пляшок алкогольних напоїв на 285 тис. грн. та 9822 пачки тютюнових виробів на 255 тис. гривень.
Складено протокол про адміністративне порушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Через КПВВ «Мар’їнка» намагалися перевезти 65 банківських карток
у бензобаку автомобіля

На лінії розмежування співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») спільно з прикордонниками затримали автомобіль, в якому приховали платіжні картки, аби перевезти їх на підконтрольну територію України.
Автомобіль “Део Ланос” рухався через контрольно-пропускний пункт «Мар’їнка» під керуванням громадянина України. Під час поглибленого огляду транспортного засобу було виявлено схованку, зокрема, в бензобаку автомобіля знаходилось 65 банківських карток.
За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодекса України про адміністративні правопорушення (порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції).
Зібрані матеріали направлено до суду для прийняття законного рішення. Правопорушнику загрожують адміністративні санкції.

ГУ ДФС у Донецькій області

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: