30 січня запрошують на відкриття виставки «Монументально-декоративне мистецтво другої половини ХХ століття у Слов’янську»

30 січня о 14:00 у Слов’янському краєзнавчому музеї, (вулиця Банківська, 31) відкриття виставки «Монументально-декоративне мистецтво другої половини ХХ століття у Слов’янську», у межах проекту «Жовта лінія», продовження проекту Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України – «Музей відкрито на ремонт II».

Українська радянська монументалістика майже не представлена у музейних колекціях. Поступово відбувається документація та каталогізація таких об’єктів у рамках окремих проектів, та однаково актуальним є питання їхнього збереження та музеєфікації. Свідомо уникаючи питань стигматизації радянської спадщини, ми акцентуємо увагу на естетичній цінності монументально-декоративного мистецтва.

У експозиції представлене різноманіття форм, технік та тематик монументалістики Слов’янська, а також підкреслена її цінність, унікальність та необхідність збереження. (Євгенія Моляр, мистецтвознавиця)

Жовта лінія  символізує попередження, привертає увагу і попереджає про можливі втрати. Проект «Жовта Лінія»  це документація об’єктів архітектурної та монументально-декоративної спадщини 19-20 століття на території Донецької та Луганської областей. Українські музеї ще з радянських часів унаслідували вибірковий метод роботи з історією. До сьогодні деякі інституції вдаються до витіснення незручної історії та приховування неоднозначних фактів. Це призводить до втрати надзвичайно важливих знань та артефактів. Багато цінних архітектурних споруд та творів монументального мистецтва сьогодні під загрозою руйнування, як з ідеологічних так і з побутових причин. «Жовта Лінія» покликана окреслити та звернути увагу на важливі і недостатньо актуалізовані сьогодні архітектурні явища. Фото та відеодокументація, представлена у форматі музейної виставки, не тільки наголошуватиме на необхідності архівування і систематизації даних про важливі об'єкти, а й популяризуватиме їх серед місцевого населення, тим самим просуваючи ідею збереження таких пам'яток.

Графік відкриття виставок проекту «Жовта лінія»:

30 січня 14:00 - Слов’янськ, Слов’янський краєзнавчий музей, (вулиця Банківська, 31)

31 січня 14:00 - Дружківка, Дружківський історико-художній музей (вул. Енгельса, 112)

31 січня 14:00 - Сєвєродонецьк, Міський палац культури (прос. Хіміків, 28)
1 лютого 14:00 - Покровськ, Покровський історичний музей (вул. Європейська, 22)

1 лютого 14:00 - Лисичанськ, Лисичанський міський краєзнавчий музей (просп. Перемоги, 94)

2 лютого 14:00 - Костянтинівка, Костянтинівський міський краєзнавчий музей (вул. Трудова, 388)

2 лютого 14:00 - Рубіжне, Міський музей (пр. Переможців 21)
3 лютого 14:00 - Маріуполь, ресторан «Україна» («Аристократ»), вул.Мира, 48

3 лютого 14:00 - Старобільськ, Луганський обласний краєзнавчий музей (вул. Гімназична 53)
4 лютого 14:00 - Добропілля

Тривалість виставок  2 тижні, згідно графіку роботи музеїв.

 

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: