Учасники “Ліги майбутніх поліцейських” привітали слов’янських правоохоронців із Днем Соборності України

22 січня у Слов'янському відділі поліції пройшов урочистий захід, присвячений державному святу.

- Сьогодні ми зібралися для того, щоб відзначити значну подію для всього українського народу, що відбулось 99 років тому - ця дата увійшла в нашу історію величним національним святом, - звернувся до особового складу заступник начальника Слов'янського ВП Михайло Чинчевич, - Сьогодні ми розуміємо, як ніколи, що наша сила - саме в єдності.

Учасники словянської "Ліги майбутніх поліцейських" разом із правоохоронцями заспівали Державний гімн України, після чого розповіли про історію цього свята.

Революційні події на Наддніпрянській Україні, проголошення української державності сприяли піднесенню національного руху в підавстрійській Галичині. 1 листопада 1918 року постала Західно-Українська Народна Республіка. Її лідери ініціювали переговори про об’єднання Наддніпрянської України з Наддністрянською. Їх наслідком стало підписання 1 грудня 1918 року у Фастові “передвступного” договору  між УНР і ЗУНР про злуку обох республік в одну велику державу. 3 січня 1919 року Українська Національна Рада ЗУНР у Станіславові (нині – Івано-Франківськ) ратифікувала цей договір і прийняла ухвалу про наступне об’єднання двох частин України в одну державу.

22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”. Наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.

Державним святом День Соборності став після відповідного указу Президента України від 21 січня 1999 року.

Слов'янський відділ поліції Донецької області

 

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: