Лже-пропоганда бойовиків змусила жителя Слов’янська вступити до лав бандформування

У випадку, якщо особа не скоювала тяжких злочинів проти людей, добровільно залишила лави НЗФ та розповіла про це правоохоронцям, вона може отримати шанс на життя без кримінальної відповідальності. Цією нагодою скористався 36 – річний чоловік, який чергував на блокпостах терористів в Слов’янську.

Чоловік розповів поліцейським, що через погане матеріальне становище плюс проросійську пропаганду він працював на окупантів і допомагав їм здійснювати фільтраційно-пропускний режим в центрі міста.

Коли новобранцю було запропоновано продовжити свою службу в Донецьку, він злякався і втік. Після звільнення Слов’янська від окупації він просто відсиджувався у себе вдома. Майже чотири роки він прожив з постійним страхом того, що про його діяння стане відомо правоохоронцям, тому вирішив скористатися державною програмою, та повернутися до повноцінного життя.

На даний момент він дає свідчення і повністю співпрацює зі слідчим відділенням поліції.

Згідно ч. 6 ст. 260 (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності за цією статтею особа, яка перебувала у складі збройних формувань, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.

Стосовно мешканця Слов'янська відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України. Тільки після того, як пройде перевірку і встановлено, що на час перебування в лавах «ДНР» затриманий не чинив тяжких злочинів проти мирного населення, справу може бути перекваліфіковано на ч. 6 ст. 260 КК України.

Слов'янський відділ поліції Донецької області

0
3

Эта запись была размещена в рубрики: