Новини податкової Слов’янська: Як фізичній особі-підприємцю отримати довідку про доходи та інше


Як фізичній особі-підприємцю отримати довідку про доходи.

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що згідно зі ст.1 Закону України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

Статтею 20 Закону № 393 визначено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Пунктом 177.5 ст.177 та п.296. 4 ст.296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), передбачено, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси.

Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду (п.п. 296.8 ст. 296 ПКУ).

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 ПКУ).

Відповідно до ст. 291 розд. І Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, облікові справи платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зберігаються протягом 5 років після припинення діяльності таких суб’єктів господарювання.

Враховуючи викладене, ФОП може отримати за письмовим зверненням в контролюючому органі за місцем своєї податкової адреси довідку про доходи на підставі поданої (-их) податкової (-их) декларації (-ій) за будь-який період здійснення підприємницької діяльності, зазначений у заяві.

У разі припинення підприємницької діяльності ФОП, термін збігу зберігання облікових справ у контролюючому органі становить 5 років.

До уваги платників! Нова декларація про майновий стан і доходи подається з 01.01.2018

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що з 31.12.2017 набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 (далі – Наказ №556), яким викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та інструкцію щодо її заповнення. Починаючи з 01.01.2018 Декларація має подаватися за новою формою.

Зокрема, змінами, внесеними Наказом №556 передбачено, що фізичні особи – підприємці  (далі – ФОП) у додатку Ф2 до Декларації відображають амортизаційні відрахування за витратами, понесеними на придбання (самостійне виготовлення) основних засобів та придбання нематеріальних активів.

Крім того, для ФОП, які у звітному (податковому) році припиняють державну реєстрацію підприємницької діяльності за власним рішенням та подають Декларацію у строки, встановлені абзацом другим п.177.11 ст.177 Податкового кодексу України, передбачено відображення дати прийняття рішення про припинення у рядку 8 «Категорія платника» Декларації.

Наказ №556 опубліковано в офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 25.07.2017 №58.

 Слов’янська ОДПІ

Операція «Акциз-2017»: Податкова міліція в зоні АТО вилучила 8 тисяч пачок фальсифікованих цигарок

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області («Фантом»), за участі військовослужбовців ЗСУ, Держприкордонслужби та співробітників СБУ  в рамках операції «Акциз-2017» у «сірій зоні» на території м. Мар’їнка Донецької області затримано автомобіль ВАЗ 2101 під керуванням громадянина, який прибув на підконтрольну територію із м. Донецьк поза межами встановленого дорожнього коридору.

Під час огляду вказаного транспортного засобу виявлено 8000 пачок сигарет «Прилуки особливі», обклеєних марками акцизного податку України з ознаками фальсифікації.

Як встановлено, партія тютюнових виробів була виготовлена на тимчасово непідконтрольній території та ввезена через лінію розмежування для подальшої реалізації на підконтрольній українській владі території.

Тютюнові вироби орієнтовною вартістю 200 тисяч гривень описані та  вилучені з незаконного обігу.

Розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Тривають слідчі дії.

Донеччина: кількість неоформлених працівників зменшилась на 6372 особи

 Комплекс заходів,  направлених на детинізаціїю ринку праці, які здійснює фіскальна служба Донеччини, грунтуються не лише на обов’язку забезпечити коштами місцеві бюджети, але й на дотриманні соціальних гарантій для працюючих мешканців регіону. Перш за все, роботодавець, який порушує трудове законодавство, повинен розуміти, що, насамперед, своїми діями позбавляє майбутнього найманих працівників.

Підсумками проведених протягом одинадцяти місяців 2017 року заходів є офіційне працевлаштування 6372 громадян, які раніше працювали у роботодавців без належного оформлення. Відповідно, до бюджету надійшло 11,0 млн грн, у тому числі 4,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,4 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За результатами вжитих заходів 2524 громадянина, які здійснювали діяльність без державної реєстрації, стали на облік як суб’єкти підприємницької діяльності, внаслідок чого до бюджету надійшло 8,0 млн гривень.

Завдяки проведеним 1589 зустрічам з керівниками підприємств Донецького регіону 1551 з них підвищили рівень заробітної плати вище за мінімальний (з 01.01.2017 – 3200 грн), бюджет додатково отримав 8,8 млн грн податків і зборів.

Шановні громадяни! Головне управління ДФС у Донецькій області продовжує наголошувати, що детенізація трудових відносин – це свідоме відношення до свого майбутнього!

 Донеччина: у компаній, які ухилялися від сплати податків, податкова міліція вилучила 380 тонн брухту чорних металів

 Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») спільно з Головним слідчим управлінням фінансових розслідувань ДФС України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури вилучили у компаній, які ухилялися від сплати податків, брухт чорних металів на 2 млн гривень.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України встановлено факти фіктивного підприємництва та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами суб'єктів господарювання, які здійснюють заготівлю металобрухту в районі проведення Антитерористичної операції.

За результатами обшуків, проведених в офісних і складських приміщеннях фігурантів, вилучено та передано на відповідальне зберігання 380 тонн брухту чорних металів орієнтовною вартістю 2 млн гривень.

Тривають слідчі дії.

 Від Донецької митниці ДФС до держбюджету надійшло майже  5,7 млрд гривень

 За одинадцять місяців 2017 року митниками Донеччини  до Державного бюджету України перераховано майже 5,7 млрд грн митних платежів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до скарбниці країни збільшились на 78,4%, або на 2,5 млрд гривень. Найбільша сума митних надходжень зафіксована у листопаді 2017 року – 819 млн гривень. Зауважимо, що середньомісячний показник перерахованих митниками Донеччини у держбюджет платежів за січень-листопад 2017 року складає 517 млн грн проти 290 млн грн минулого року.

Збільшення суми надходжень платежів до держбюджету у 2017 році обумовлено, насамперед, стабільністю роботи основних бюджетоформуючих підприємств металургійної, вугільної й машинобудівної галузей Донецького регіону,  які у поточному році  значно збільшили обсяги  ввезення сировинних матеріалів для виробництва власної продукції. Також, на зростання перерахувань вплинуло проведення митного оформлення обладнання для модернізації виробництва та таких груп товарів, які у відповідні періоди минулого року в митниці не оформлювались або оформлювались у значно менших обсягах.

Аналітична робота, пов’язана із контролем чистоти декларування, дозволила додатково залучити до казни країни більше 194 млн гривень.

В рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами  упродовж січня-листопада 2017 року в митниці видано 1597 сертифікатів форми EUR1, що майже на 8%, або 113 сертифікатів, перевищує показник 2016 року. Збільшення обсягів експортних операцій з країнами ЄС у вартісному показнику складає майже 342 млн дол., у кількісному - 40 тис. тон. Зовнішньоторговельні експортні операції протягом 11 місяців поточного розу здійснювались із 27 країнами ЄС. Найбільша кількість Сертифікатів видана на товари, які експортовані до таких країн Європейського Союзу: Італія, Німеччина, Румунія, Польща,  Словенія.

 За спеціальне використання природних ресурсів на Донеччині сплачено понад 553 мільйони гривень

 Протягом січня-листопада 2017 року за використання природних багатств Донецької області – надр, водних ресурсів та лісів – надійшло понад 553,4 млн гривень. Сплачена цьогоріч сума так званих рентних платежів на 78 млн грн, або на 16%, перевищує минулорічні показники.

У загальній сумі надходжень найбільша доля припадає на рентну плату за користування надрами, що безумовно пов’язано зі специфікою регіону, а саме з вугільно-видобувною галуззю. Так, за одинадцять місяців 2017 року зведений бюджет  країни отримав 384,6 млн грн зазначеного податку.

На рентну плату за спеціальне використання води припадає близько 30% від загальних надходжень рентних платежів, або 165,7 млн гривень.

Найменше рентної плати надійшло до місцевих бюджетів області за спеціальне використання лісових ресурсів – 2,3 млн гривень.

У Головному управлінні ДФС у Донецькій області зазначають, що податкові надходження за використання природних багатств регіону є вагомим джерелом фінансування місцевих громад –  з початку року у місцевих бюджетах понад 185 млн грн сплачених рентних платежів. Саме тому, у своєчасній сплаті рентних платежів та повноті обліку усіх об’єктів оподаткування крім фіскальних органів зацікавлені і органи місцевого самоврядування.

 Донеччина: місцеві громади отримали понад 3,4 млн грн від надходжень транспортного податку

 За одинадцять місяців поточного року транспортний податок у області сплатили 60 підприємств та 81 мешканець Донеччини.

Основну частку від надходжень транспортного податку сплатили власники елітних авто м. Маріуполь (1 млн 17 тис. грн), м. Краматорськ (326 тис. грн) та м. Бахмут і Бахмутського району (582 тис. грн) Донецької області.

Зокрема, з початку року від громадян Донеччини надійшло майже 2 млн грн податку, нарахованого за 84 дорогих автомобіля. Натомість, юридичні особи  сплатили більш, ніж 1,4 млн грн за 85 транспортних засоби.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року змінено розрахункову середню вартість автомобілів. Так, об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2017 році - 1 мільйон 200 тис. гривень). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

З більш детальною інформацією щодо правильності визначення платників транспортного податку та механізму нарахування зазначеного податку можна ознайомитись за посиланням https://10.80.31.32/data/files/193089.jpg

ГУ ДФС у Донецькій області

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: