Черкаська громада Слов’янського району увійшла до лав переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування 2017 року»

Кращі практики місцевого самоврядування!

IMG_223330 листопада 2017 року  в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України / м. Київ. вул. Інститутська, 7/ відбулася підсумкова конференція  Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році, організованої  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співробітництві з програмою ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» - ровесник реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, які проводяться Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України, починаючи з 2014 року. Його мета – йти в ногу із реформою та поширювати кращий досвід тих громад, які ініціативою, наполегливістю, вірою у свої можливості змінюють життя в країні. Сьогодні їхні досягнення є найкращим доказом того, що реформа набрала обертів, зміцнила свої позиції, завоювала довіру людей і виправдала їхні давно очікувані сподівання: вони – господарі власного життя і творці свого добробуту, хранителі звичаїв і традицій рідного краю, нове покоління зодчих молодої незалежної держави, оцінку творінню яких нащадки дадуть через століття, як і ми нині оцінюємо плоди праці тих, хто у попередні сторіччя закладав фундамент вільної і незалежної України.

Звертаючись до переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування у 2017 році», віце прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко  зазначив, що  кожен реалізований проект, кожна успішна практика повинні бути спрямовані на одне – розвиток людського потенціалу в регіонах. Це дасть вам можливість показати перспективу якісного життя через впровадження кращих практик і залучити молодь до управлінських процесів у громадах. За його словами, за людським потенціалом приходить й інвестор. А інвестиції в громаду – це збільшення податків і власних доходів, збільшення можливостей по витратам та впровадження нових проектів.

З моменту запровадження в Україні конкурсу кращими визнано 108 практик.  Загалом за чотири роки найвищий відсоток успішних практик від кількості поданих на Конкурс заявок у Чернігівській (38%), Волинській (36%), Івано-Франківській (35%) областях. Цього року  список переможців  поповнили  ще 29  органів місцевого самоврядування.  В рамках Конкурсу 2017 року  відзначено 10 об’єднаних територіальних громад, дві обласні ради, три районні ради, вісім міських, чотири сільські та дві селищні ради.

У 2017 році проекти реалізовувалися за напрямками: «Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування», «Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах», «Співробітництво територіальних громад».

20171204_130550Приємною  зазначити, що  Черкаська селищна рада об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області вперше  заявивши про свої досягнення   у   конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування 2017 року », увійшла до лав переможців.

Тож,  в церемонії нагородження, яку проводив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова конкурсної комісії В’ячеслав Негода, в номінації переможців  за темою «Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах» автор практики «Безпека громадян в надійних руках! Створення  та організація  роботи Центру безпеки громадян »   Світлана Петрусенко, керуюча справами виконавчого апарату  Черкаської селищної ради,   отримала   диплом  за зайняте третє  місце  у Всеукраїнському конкурсі  «Кращі практики місцевого самоврядування  2017».

За результатами конкурсу, незабаром  вийде у світ  збірка практик-переможців 2017 року, яка послужить путівником до успішних громад України, що стали такими завдяки людям, які там живуть і дбають, щоб на рідній землі хотіли жити їхні діти, онуки та правнуки, а  на переможців і фіналістів конкурсу чекає ціла низка заходів: участь авторів кращих практик-переможців у навчальній поїздці до однієї з країн-членів Ради Європи, серія тематичних семінарів з обміну досвідом між представниками органів місцевого самоврядування, серія прес-турів тощо.

- Проекти громад, що з року в рік подаються на конкурс, стають усе цікавішими і незвичними. Місцеве самоврядування, отримавши в ході децентралізації більше свободи, більше ресурсів, демонструє, що може підходити до проблем творчо і ефективно їх вирішувати. Ви на власному прикладі долаєте зневіру, демонструючи, що зміни можливі і залежать вони від ініціативних людей на місцях. Перемагаючи, ви робите переможцями жителів ваших громад, стаєте прикладом для наслідування, надихаєте.  Кращі практики місцевого самоврядування неодмінно будуть практиками європейського рівня, — зазначив В’ячеслав Негода,  звертаючись  до учасників конкурсу.

24068334_1783859094989872_4821109339727403985_n

Валентина Гавриш, депутат Черкаської селищної ради

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

3
4

Эта запись была размещена в рубрики: