Новини податкової інспекції Слов’янська: до держбюджету від Донецької митниці ДФС перераховано майже 5 млрд гривень

налоговая пенсионный славянскЗ 21 листопада діє нове Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що Наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 затверджено Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі – Наказ № 822). Наказ №822 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за № 1306/31174. Згідно з Наказом № 822 втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.12.2013 за № 2211/24743. Наказ № 822 розроблено відповідно до статей 63 та 70 глави 6 розділу II Податкового кодексу України з метою визначення єдиної методики реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Наказом № 822 скорочено строк реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО) з 5 до 3 днів з дня подання заяви. Також удосконалено процедуру отримання фізичними особами відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Заява може бути подана до контролюючого органу у паперовому вигляді або засобами електронного зв’язку в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису. За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Інформацію щодо електронного сервісу можна отримати на веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді https://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру можна й у приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету платника. https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/login.jspx

Цей електронний сервіс надає можливість громадянам отримувати відомості про себе з Державного реєстру в електронному вигляді, не звертаючись до органу ДФС.

Крім цього, слід зазначити, що відповідно до норм нового Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Держреєстру використовуються дані документа, що посвідчує особу:

1) для громадян України - паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання, тимчасове посвідчення громадянина України;

2) для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ іноземця, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Роботу СМКОР удосконалено

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що 17 листопада 2017 року набули чинності зміни до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (наказ Міністерства фінансів України від 09.11.2017 №926).

Відповідно до змін запроваджується автоматичне прийняття таблиці платника для підприємств із податковим навантаженням більше 2 відс. та градація рівня ризикового товару в залежності від податкового навантаження. Під градацією рівня ризикового товару мається на увазі, що в залежності від податкового навантаження платники мають відповідний відсотковий рівень ризикового товару. Тобто, при збільшенні значення податкового навантаження рівень ризикового товару також збільшується.

Наприклад, якщо у платника податку значення податкового навантаження становить 0,03, то його допустимий відсотковий рівень ризикового товару повинен бути не більше 75 відс., для платника податків з податковим навантаження 0,01 такий допустимий рівень становить не більше 40 відсотків. У разі перевищення відсоткового рівня ризикового товару податкова накладна потрапляє в зону ризику, і як результат – реєстрація якої може бути зупинена відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України.

Наказом №926 також передбачено зупинку реєстрації розрахунків коригування на зміну вартості товарів більше ніж у два рази та/або зміну номенклатури товарів/послуг.

Такі зміни значно зменшать кількість зупинених податкових накладних сумлінним платникам податків та унеможливлять реєстрацію схемного кредиту за рахунок маніпуляції з товарами.

ОГОЛОШЕННЯ

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055.

Слов’янська ОДПІ

                        До уваги платників податків! 07 грудня 2017 року – Національний агрофорум для платників податків «Податки. Фінанси. Право.»

Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 07 грудня 2017 року в м. Київ (вул. Хрещатик, 14, готель «Хрещатик») для платників податків відбудеться Національний агрофорум для платників податків на тему: "Податки. Фінанси. Право".

У ході заходу є можливість:

- дізнатися про офіційну позицію ДФС, Мінагро та Мін’юсту щодо:

- податків в агросфері  (ТЦУ, ПДВ, земельний податок),

- програм державної підтримки агросектору,

- почути рекомендації експертів щодо:

- залучення фінансування агробізнесу,

- протидії земельному рейдерству,

- отримати консультації з урахуванням специфіки діяльності компанії.

Учасники заходу матимуть нагоду поставити власне запитання провідним фахівцям ДФС з ТЦУ, податку на прибуток, земельного податку, ПДВ, в т.ч. щодо блокування податкових накладних, а також отримати консультації від експертів Мінагрополітики та Мін’юсту.

Для реєстрації на участь у форумі необхідно заповнити заявку на сайті: https://www.visnuk.com.ua/forum/ Для отримання додаткової інформації необхідно звернутися до організаторів форуму – тел.: (044) 501-06-42, (067) 506-32-64,  контактна особа — Таїса Попова.

 На Донеччині від ліцензування продажу підакцизної групи товарів надійшло понад 27 мільйонів гривень

 З початку 2017 року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 27,5 мільйонів гривень плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Найбільшу кількість ліцензій, а відповідно і плату за них, забезпечили суб’єкти підприємництва м. Маріуполь – понад 8,9 млн грн, Покровського району – 3,8 млн грн, Слов’янського та Бахмутського районів Донецької області – по 3,3 млн гривень.

На даний час у Донецькій області діє 7,9 тис. ліцензій, з них 4,3 тис. - на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 3,6 тис. ліцензій - на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Інформація про кількість виданих документів постійно оновлюється на сайті ГУ ДФС у Донецькій області: https://dn.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.

Фахівці фіскальної служби Донецької області регулярно проводять перевірки суб’єктів господарювання щодо виконання вимог законодавства, яке регулює обіг у роздрібній і оптовій торгівельній мережі підакцизної продукції, у тому числі наявність ліцензій, дотримання законодавчо встановлених цін на алкогольні напої та тютюнові вироби тощо.

 Митники Донеччини виявили порушення митних правил на 8,2 млн гривень

Протягом січня-жовтня 2017 року митниками Донеччини виявлено та задокументовано 135 порушень митних правил на загальну суму 8,2 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість виявлених правопорушень зросла більше ніж в 2,5 рази, а вартість предметів правопорушень, за попередньою оцінкою, - майже  в 70 разів.

Одним з приорітетів в діяльності фіскальних органів країни є  посилення, насамперед, аналітичної роботи. З метою створення належних умов для ведення чесного бізнесу, Донецькою митницею ДФС в рамках проведення аналітично-пошукової роботи впродовж січня-жовтня 2017 року направлено 47 запитів до митних органів країн близького та дальнього зарубіжжя. В процесі опрацювання матеріалів, отриманих від митних органів іноземних держав, митницею складено три протоколи про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (переміщення товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю) на загальну суму 8,1 млн гривень.

Крім того, ефективна взаємодія із правоохоронними органами Донецької області дозволила виявити та попередити реалізацію на митній території України незаконно ввезених товарів на загальну суму більше 61 тис. гривень. У переважній більшості це - тютюнові вироби.

Також, в рамках проведення спеціальної операції «Рубіж-2017», в результаті відпрацювання інформації,  отриманої від Державної прикордонної служби, Національної поліції виявлено 10 порушень митних правил на суму більше 96 тис. гривень. Основними предметами правопорушень стали автотранспортні засоби. Користувачі авто на так званих «евробляхах» намагалися уникнути відповідальності за порушення митних режимів транзиту та тимчасового ввезення або за використання ввезених транспортних засобів не за цільовим призначенням.

До скарбниці держави протягом січня-жовтня 2017 року перераховано митницею штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 232 тис. гривень.

 У жовтні 2017 року органами фіскальної служби Донеччини надано понад 19 тисяч адміністративних послуг

 З початку 2017 року зафіксовано понад 1,5 млн звернень представників бізнесу та громадян до органів фіскальної служби Донецької області за отриманням адміністративних, консультативних та інформаційних послуг, у тому числі у жовтні п.р. – понад 174,1 тис. звернень. У жовтні 2017 року органами фіскальної служби області надано понад 19 тис. адміністративних послуг, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше майже на 34,1%.

Найбільш популярна адміністративна послуга – видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі – ДРФО). У жовтні п.р. громадяни отримали 8780 таких карток, питома вага від загальної кількості отриманих у звітному місяці адмінпослуг – 46,2%.

Також запитуваними з боку суб`єктів господарювання у жовтні п.р. були адміністративні послуги з видачі відомостей з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків – 3605 (19%), реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 1476 (7,8%), надання витягів з реєстру платників єдиного податку – 1042 (5,5%), реєстрації платника єдиного податку – 909 (4,8%), реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 718 (3,8%) та ін.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області у жовтні 2017 року видано 685 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами (з них 378 і 307 ліцензій відповідно), анульовано 178 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами за заявами суб’єктів господарювання (з них 127 і 51 ліцензій відповідно).

 Надходження до держбюджету від Донецької митниці ДФС наближаються до позначки 5 млрд гривень

За десять місяців 2017 року митниками Донеччини  до Державного бюджету України перераховано майже 4,9 млрд грн митних платежів. В порівнянні з аналогічним періодом 2016 року надходження до казни держави збільшилися на 67 %, або на 1,95 млрд гривень. Тільки у жовтні поточного року до держскарбниці надійшло близько 633 тис. грн, що на 62%, або 243 млн грн, більше, ніж торік. Левову частку сплачених платежів традиційно складає податок на додану вартість, доля якого в загальній сумі перерахованих платежів становить майже 96 % або 4,7 млрд гривень.

Найбільші суми податкових надходжень отримані за рахунок митного оформлення товарів, що імпортують для власних виробничих потреб найпотужніші підприємства регіону. За підсумками роботи у січні - жовтні 2017 року основним бюджетоформуючим товаром по Донецькій митниці ДФС є вугілля – 47,3% від загальних перерахувань у держбюджет або 2 302,7 млн гривень. Також до п’ятірки «лідерів» входять: кокс - 438 млн грн,  промобладнання, транспорт - 388,2 млн грн, вогнетривкі матеріали та вироби - 361,7 млн грн, феросплави – 336,8 млн грн перерахувань до Держбюджету України.

Позитивна динаміка показників надходжень митних платежів забезпечується проведенням поглибленої аналітичної роботи, пов’язаної із контролем чистоти декларування. Результатом цієї роботи стало додаткове надходження до  скарбниці країни більше 160 млн гривень.

Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Донецького регіону здійснюють зовнішньоторговельні експортні операції з 27 країнами ЄС. Питома вага експорту до країн ЄС від загального обсягу експорту має невеличку, але позитивну динаміку росту. Збільшення вартісного показника у порівнянні з відповідним періодом минулого року склало 204 млн гривень.

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами упродовж січня-жовтня поточного року видано 1410 сертифікатів форми EUR1. У розрізі товарів найбільша кількість сертифікатів видана на «свинець», «сплав свинцю», «частини прокатного стану», «частини правильної машини», «натуральний бджолиний мед», «плитка керамічна».

 На Донеччині в «сірій зоні» співробітники спецпідрозділу «Фантом» виявили автомобіль з незаконним вантажем

На Донеччині в районі проведення АТО співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з військовослужбовцями 95 окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України та спецпідрозділу «Рись» Служби безпеки України упереджено спробу переміщення через лінію розмежування великої партії товарно-матеріальних цінностей.

Вантажний автомобіль MAN з вантажем було знайдено прихованим у так званій «сірій зоні», у лісосмузі поблизу смт. Верхньоторецьке Ясинуватського району.

За оперативними даними транспортний засіб з товарами було підготовлено для незаконного переміщення через лінію розмежування на тимчасово непідконтрольну територію України в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вміст вантажу складає майже 500 найменувань товарно-матеріальних цінностей, серед яких господарські та канцелярські товари, автозапчастини, інвентар для будівельних робіт, тканини, предмети побутової хімії, обладнання для змішування мінеральних добрив тощо. До прийняття процесуального рішення всю партію товарно-матеріальних цінностей вилучено.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 КУпАП (порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції).

На даний час триває підрахунок загальної вартості вилучених товарів, яка попередньо оцінена у сумі понад 2 млн гривень.

           ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: