В Лебедині в День Архістратига Михаїла відбулись урочисті заходи з 200-річчя поета-романтика Михайла Петренка

P1410555
21 листопада в Лебединській районній державній адміністрації, що на Сумщині, відбулись урочистості присвячені 200-річчю з дня народження Михайла Миколайовича Петренка - поета-роматника, уродженця Слов'янска, автора всесвітньо відомої пісні «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю".

Поет-романтик Михайло Петренко, який народився в Слобідсько-Українській губернії, у місті Слов'янську у 1817 році, останні 13 років життя з 6 липня 1849 року мешкав у Лебедині, коли був переведений до цього містечка, та працював там повітовим стряпчим (прокурором) до 25 грудня 1862 року. Тому, ці два міста України стали центрами святкування та вшанування памяті відомого поета.

IMG_9844

P1410549
У зв’язку з 200- річчям з дня народження поета, 2017 рік був оголошений в Україні роком Михайла Петренка, тому широко відмічався серед шанувальників його таланту. В Слов'янську протягом року проводились творчі поетичні зустрічі, студентські науково-практичні конференції, фотоконкурси, в організації яких брав безпосередню участь "Діловий Слов'янськ", на сторінках якого з 2016 року публікувались матеріали проекту "Ідентифікація Петренків", що згодом були опубліковані у збірці "Михайло Миколайович Петренко - 200 років безсмертя". Крім того була викарбувана монета, знятий фільм та видавався ряд книжок присвячений творчості та життю відомого поета.

IMG_9936

У дні вшанування памяти поета, який у Лебедині відмітили в День Архистратига Михаїла 21 листопада, прийняли участь почесні гості з Київа та Слов'янська:  засновник документального літературного-генеалогічного проекту «Ідентифікація Петренків», кандидат хімічних наук Олександр Петренко, та Олександр Редчук, нащадки поета, що невпинно продовжують досліджувати історію життя свого відомого предка.

P1410511
Серед гостей також були головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет, художник Олександр Чередниченко, краєзнавець із Слов'янська Валентина Шабанова, журналіст інтернет-видання "Діловий Слов'янськ" Едуард Торський.

P1410495

IMG_9956IMG_9963
До святкування визначної події від області, району та міста Лебедин також долучилися заступник голови Лебединської районної державної адміністрації Лихина Оксана, заступник голови Лебединської районної ради Горошко Світлана, секретар Лебединської міської ради Древаль Оксана, начальник відділу туризму Сумської обласної державної адміністрації Гладенко Юрій.

IMG_9921

На цьому значущому заході відбулися презентації книг: «Дивлюсь я на небо» переклад вірша 25 різними мовами та сурдопереклад, а також «Михайло Миколайович Петренко – 200 років безсмертя», що найближчим часом з’являться на полицях шкільних бібліотек міста.

Дуже важливу знахідку було зроблено дослідницею Валентиною Шабановою – відшукано перший із двох яв першої дії драматичної думи поета «Найда» (вісім сторінок), про який ніколи не згадували. Текст був оброблений та відредагований спеціалістами.

IMG_9914

Слід зазначити, що вперше ідея художньої постановки за мотивами «Найди» з’явилася у методиста методичного центру м. Слов’янська Олени Шабанової. Ця цікава ініціатива згодом була підтримана Валентиною Шабановою.

P1410552

До практичної реалізації задуму підключилися мешканці Словянська - керівник творчого колективу «Школа актора» Вікторія Коваленко і директор СШ№13 Анатолій Погорєлов. Як результат, з ініціативи та силами славянців з’явилася літературно-мистецька постановка «Найда». Логічним продовженням початкового творчого задуму стала екранізація постановки для Проекту «Ідентифікація Петренко». Учасники читань мали змогу разом її переглянути:

Перед учасниками заходу також виступили студенти місцевих училищ з докладами про творчість та діяльність Михайла Миколайовича Петренко у Лебединський період його життя. Місцеві краєзнавці та шанувальники творчості поета запропонували нові напрями у дослідженні творчості Михайла Петренка.

На сайті міськради з цього приводу було висловлено щире задоволення про те, що цей захід відбувся на Лебединщіні. Міська влада щиро запросила любителів творчості Михайла Петренка пройтися стежками його творчої спадщини та відвідати музеї Лебедина, де всі бажаючі зможуть знайти детальну інформацію про життя поета.

IMG_9828
У урочистих заходах також прийняв участь директор Сумської дирекції публічного акціонерного товариства «Укрпошта» Євген Сумарока, під головуванням якого була проведена церемонія спецпогашення конвертів та марок, присвячених Михайлу Петренко. Конверти були випущені "Укрпоштою" у обсязі 400 тис. примірників спеціально до ювілея поета-романтика. Про церемонію погашення, яка відбувалась тільки в двох містах України - Лебедені та Слов'янську, ми розповімо в наступних наших публікаціях. Слідкуйте за публікаціями.

IMG_9942DSCN5125 DSCN5135 DSCN5222А поки пропонуємо трохи відео з виступів, що прозвучали на цьому пам'ятному заході.


Едуард Торський, фото автора,
Євгена Букета, Олександра Петренка
Діловий Слов'янськ

7
0

Эта запись была размещена в рубрики: