Новини податкової інспекції Слов’янська. У вас є право знати все про податки та збори

налоговая пенсионный славянскОфіційне видання ДФС України – «Вісник. Право знати все про податки і збори»

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори» - єдине офіційне видання Державної фіскальної служби України і головний помічник у роботі бухгалтера, аудитора, фінансового директора, підприємця. На сьогодні — це сучасне, динамічне, оперативне, якісне, практичне професійне видання для юридичних і фізичних осіб — платників податків.

У кожному номері — інформація з перших вуст про:

  • оподаткування;
  • бухгалтерський облік;
  • оплату праці;
  • пенсійне забезпечення;
  • трудові відносини тощо.

На сторінках журналу читачі першими дізнаються про зміни у податковому законодавстві. Отримують багато корисної, професійної та актуальної інформації, кваліфіковані відповіді на актуальні питання та роз’яснення податкового та митного законодавства тощо.

Також для всіх передплатників журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» тепер є доступним Електронний архів номерів журналу за останні 12 місяців.

Журнал виходить щотижня українською мовою. Щомісяця разом із журналом виходить додаток на професійну тематику. Видається Державним підприємством «СЕРВІСНО-ВИДАВНИЧИЙ ЦЕНТР».

З інформацією щодо передплати можна ознайомитись на сайті - https://www.visnuk.com. Передплатний індекс в каталозі ДП «Преса»: 22599 (укр.)

Оновлено порядок відкриття та ведення рахунків клієнтів банків і здійснення безготівкових розрахунків

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що 31 жовтня 2017 року набрала чинності постанова Національного банку України від 25.10.2017 №106 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (далі – Постанова НБУ №106). Постановою НБУ №106 внесено зміни до:

- Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Національного банку України від 12.11.2003 №492;

- Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Національного банку України від 03.12.2003 №516;

- Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України від 21.01.2004 №22.

ПостановоюНБУ №106, зокрема,  врегульовано такі питання:

  • скасовано обов’язок щодо використання суб’єктом господарювання печаток на документах (у тому числі на розрахункових документах);
  • дозволено укладення договорів про відкриття банківського рахунку та банківського вкладу в електронній формі, зокрема, шляхом приєднання клієнта до публічної пропозиції укладення договору;
  • визначено порядок відкриття фізичними особами – підприємцями поточних рахунків фізичним особам для здійснення деяких видів виплат заробітної плати та прирівняних до неї платежів;
  • удосконалено режим функціонування поточних рахунків клієнтів, зокрема, в частині виплат, пов’язаних з відрядженням.

Постанову НБУ №106 опубліковано 30.10.2017 на сайті офіційного Інтернет-представництва Національного банку України у рубриці «Офіційне опублікування нормативно-правових актів».

 Декларацію з податку на прибуток через «Електронний кабінет платника» слід подати після подання фінансової звітності

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що декларацію з податку на прибуток слід подати після подання фінансової звітності і отримання квитанцій щодо її прийняття.

Декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний період квартал є змога подавати засобами «Електронного кабінету платника» за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 20.10.2015 р. №897 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №467.

Платник податку на прибуток повинен подавати разом з декларацією з податку на прибуток фінансову звітність, яка є невід’ємною її частиною.

Оскільки форма декларації містить обов’язкові для заповнення позначки щодо наявності поданих до декларації додатків – форм фінансової звітності (абзац одинадцятий п. 48.3 ст. 48 Податкового кодексу України), то декларація подається після подання фінансової звітності і отримання квитанцій щодо її прийняття.

Граничний термін подання декларації з податку на прибуток за три квартали 2017 року – 09.11.2017.

Слов’янська ОДПІ

Податковою міліцією Донеччини вилучено з незаконного обігу партію підакцизних товарів  на суму понад 400 тис. гривень

Протидія незаконному виготовленню та розповсюдженню підакцизних товарів без сплати відповідних платежів є одним з основних напрямків діяльності податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області. Саме тому на території області проводжується проведення відповідних заходів в рамках загальнодержавної операції «Акциз-2017».

Результатом є нещодавнє вилучення у місцевих жителів партії підакцизних товарів.

Як з’ясувалось під час перевірки, двоє мешканців Донецької області у торгівельних об’єктах здійснювали реалізацію підакцизних товарів (тютюнових виробів та алкогольних напоїв) без державної реєстрації фізичними особами - підприємцями та отримання ліцензій на реалізацію підакцизних товарів.

З незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму понад 400 тис. гривень.

Стосовно правопорушників складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Донецькі підприємства здійснюють торгівельні операції із 87 країнами світу

 Протягом дев’яти місяців поточного року Донецькою митницею ДФС здійснено експортно-імпортних операцій на загальну суму майже 3,3 млрд доларів. Обсяг експортних операцій у порівнянні з відповідним періодом 2016 року збільшився на 15% та сягнув суми більше 2,5 млрд доларів. Імпортовано  товарів на загальну суму 769 млн доларів. Зростання в цьому напрямку у порівнянні з аналогічним періодом минулого року складає 67%. Сальдо зовнішньоторговельного балансу залишається позитивним та становить 1 млрд 739 млн доларів.

За січень-вересень 2017 року в митниці здійснили оформлення зазначених операцій 628 осіб, що на 22% перевищує показник минулого року. Доля імпортерів  у цьому році збільшилась майже у 1,8 разів та складає 42% від загальної кількості учасників зовнішньоекономічної діяльності. Активнішими у цьому напрямку являються найпотужніші підприємства-виробники, що імпортують сировину для власного виробництва. Питома вага суб’єктів, що здійснювали операції, пов’язані з вивезенням продукції за межі України, складає 43%. Основні експортери – це традиційні для Донецького регіону металургійні, машинобудівельні та металооброблювальні, хімічні та коксохімічні підприємства, виробники у сфері харчової та сільськогосподарської галузей .

Впродовж трьох кварталів 2017 року в митниці оформлено 37,7 тис. митних декларацій. З них: 68%, або 25,6 тис. – на вивезення товарів; 18%, або 6,7 тис. – на ввезення товарів, 14% – це інші митні режими. Щомісячна кількість оформлень у поточному році коливалась у межах від 3,5 до 4,9 тис. митних декларацій.

Загалом за січень-вересень 2017 року зовнішньоторговельні операції здійснювались із 87 країнами світу. Серед них країни ЄС, СНД, США, Канада, Австралія та інші.

Донеччина: майже на 50% зросли надходження податку на нерухоме майно

 За січень-вересень 2017 року місцеві бюджети Донецької області отримали 41,3 млн грн податку на нерухоме майно, що майже у 1,5 рази, або на 13,6 млн грн, перевищує надходження дев’яти місяців минулого року.

Майже 82% від усіх перерахувань зазначеного податку до бюджетів належить власникам майна – юридичним особам. Цьогоріч задекларована ними сума податку складає майже 41,2 млн гривень. За дев`ять місяців 2017 року юридичні особи вже сплатили 33,9 млн гривень.

Нагадуємо, що платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

За дев`ять місяців поточного року власники нерухомості –  фізичні особи перерахували податку на нерухоме майно майже у 2 рази більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши понад 7,4 млн гривень.

Нагадуємо, що з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів з 1 січня 2016 року до Податкового кодексу України було внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, але на практиці деякі зміни почали діяти лише у 2017 році. Так, юридичні та фізичні особи – власники житлової нерухомості (звертаємо увагу, що це стосується саме об’єктів житлової нерухомості), загальна площа якої перевищує 300 м2 для квартири та/або 500 м2 для будинку, починаючи з 2017 року, додатково сплачують фіксовану ставку податку 25 тис. грн на рік за кожен із вказаних об’єктів житлової нерухомості.

Зміни в оподаткуванні нерухомого майна та постійна робота фахівців фіскальних органів області та органів місцевого самоврядування з визначення та встановлення обгрунтованих ставок податку вже забезпечили суттевє зростання надходжень до місцевих бюджетів регіону.

Донеччина: за десять місяців зведений бюджет країни отримав понад 13 млрд гривень податків

 Як зазначили у Головному управлінні ДФС у Донецькій області, це на 2,9 млрд грн, або на 29%, перевищує надходження аналогічного періоду 2016 року.

З початку року до державного бюджету країни забезпечено збір у сумі 5,4 млрд грн, що на 1,8 млрд грн, або на 49%, вище за показник відповідного періоду минулого року.

Місцеві бюджети регіону за січень-жовтень 2017 року поповнились на 7,5 млрд грн, що на 1,1 млрд грн, або на 18% більше, ніж у 2016 році.

У структурі зведеного бюджету країни найбільший приріст надходжень належить податку на прибуток підприємств. У цьому році підприємства Донеччини перерахували майже на 6 разів більше зазначеного податку, ніж торік. Так, за січень-жовтень 2017 року зведений бюджет отримав більше 1,3 млрд гривень.

Обсяги надходжень податку на доходи фізичних осіб до зведеного бюджету країни за десять місяців 2017 року збільшились на 1,2 млрд грн та склали 6,8 млрд гривень. Таке збільшення відбулось завдяки ефективній роботі фіскальної служби з детінізації ринку праці та протидії порушенням, а також посиленню контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства.

Крім того, за звітний період значно зросли надходження податку на додану вартість. З початку 2017 року від платників Донецької області надійшло 1,6 млрд грн проти 1,1 млрд грн за відповідний період 2017 року.

У Головному управлінні ДФС у Донецькій області звертають увагу платників на необхідність своєчасного та в повному обсязі виконання своїх зобов’язань по сплаті податків і зборів, адже ці кошти йдуть на реалізацію соціально важливих проектів та економічний розвиток країни.

 Земельний податок поповнив місцеві бюджети Донеччини більше, ніж на 740 млн гривень

 На даний час у Донецькій області власниками та орендарями земельних ділянок є понад 10 тис. юридичних осіб та 211 тис. фізичних осіб платників податків. Ними з початку 2017 року до місцевих бюджетів області сплачено на 135 млн грн більше плати за землю, ніж за відповідний період минулого року. Сплачена цьогоріч сума податку перевищує 741 млн гривень.

Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 618 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності.  Натомість, фізичні особи перерахували за землі – 123 млн гривень.

Земельний податок та орендна плата за користування землею є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць регіону та становить 10% від загальних надходжень.

Найбільші суми сплачені до місцевих бюджетів м. Маріуполь – 193,6 млн грн, м. Краматорськ – 80,1 млн грн, Добропільського району – 78,4 млн грн та Слов’янського району – 74,6 млн гривень.

Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання своїх обов’язків щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямку легалізації земельних відносин.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

З початку року доходи місцевих бюджетів Донеччини зросли на 1,1 мільярд гривень

 Протягом січня-жовтня 2017 року платники Донеччини спрямували до місцевих бюджетів 7 млрд 568 млн гривень податків та зборів. Рівень надходжень за десять місяців цього року збільшився порівняно з минулорічним на 18%.

Основним фінансовим показником у наповненні місцевих бюджетів став податок на доходи фізичних осіб. Так, з початку року з офіційних доходів мешканців Донеччини бюджети громад отримали понад 5,1 млрд грн, що на 1 млрд грн більше, ніж у 2016 році. Збільшення відрахувань з доходів громадян поправу можна вважати результатом роботи, яку проводить фіскальна служба області з детінізації ринку праці.

Приріст надходжень до місцевих бюджетів також отримано за рахунок плати за землю, яка у підсумку склала 741 млн грн, що більше на 135 млн грн до відповідного періоду 2016 року.

Представники малого і середнього підприємництва спрямували понад 574 млн грн єдиного податку, а це на 191 млн грн більше минулорічної сплати.

Збільшення надходжень до місцевих бюджетів досягнуто в результаті плідної співпраці працівників фіскальної служби Донеччини з платниками податків та органами місцевого самоврядування. Надходження додаткових коштів у вигляді сплачених податків, які залишаються у місцевих бюджетах області, насамперед, сприятимуть реалізації важливих соціально-економічних та інформаційних проектів місцевого значення.

ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: