У жовтні мешканці Донеччини добровільно видали поліцейським майже 300 одиниць зброї. Лише в Слов’янську 18.

Zbroya (5)

 В рамках місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин громадяни позбулися також 39 снарядів, 24 гранати, 6 мін та понад 11 тисяч інших боєприпасів.

Лише у Слов’янську добровільно видано у територіальні підрозділи поліції 18 одиниць зброї. Так, здано12 гладкоствольних та 1 нарізна мисливські рушниці. Також у дозвільну систему за цей час надійшло 5 газових пістолетів.

Як правило, громадяни видавали зброю після смерті її власників чи хотіли «позбутися» мисливських рушниць і спецзасобів, бо на утримання та періодичне продовження дозволу немає вільного часу.

Однак були і випадки, коли громадяни знаходили зброю та, аби убезпечити себе та своїх близьких, приносили її до правоохоронців. Так, 42 – річний житель Слов’янського району, виїхавши в ліс з родиною по гриби, знайшов помпову гладкоствольну рушницю, про що повідомив на 102.

 

Поліцейські звертають увагу громадян на те, що спецоперація закінчилася, але ті мешканці, які зберігають небезпечні предмети нелегально та мають бажання добровільно роззброїтися, згідно з ч. 3 ст. 263 Кримінального Кодексу України звільняються від кримінальної відповідальності. У випадку, коли зброя, боєприпаси або вибухові речовини вилучатимуться примусово, їх власникам загрожує до 7 років позбавлення волі.

 

 

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: