Новини податкової інспекції Слов’янска: Можливості Електронного кабінету платника

центр зан пенсионный налоговаяДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПДВ: ЗМІНИ У ГРАФІКУ ПРОВЕДЕННЯ ЗУСТРІЧЕЙ З ПИТАНЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СМ КОР!

Керівництвом Головного управління ДФС у Донецькій області до 31 грудня 2017 року проводяться щотижневі зустрічі з платниками податків для обговорення питань функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР). Увага! З 24.10.2017 зустрічі проводяться за оновленим графіком!

Хто проводитиме зустрічДля кого проводитиметься зустрічДе проходитимуть зустрічіКоли
В.о. заступника начальника – начальника Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДФС у Донецькій області – Гринцов Олександр ВасильовичДля платників податків, що обслуговуються Слов’янською ОДПІм. Слов’янськ, пл. Соборна, 3, кімната №121

(контактний телефон (06262) 23189)

щосереди

з 14 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв.

Можливості сервісу «Електронний кабінет платника»

Словянська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області області звертає увагу платників податків на те, що за допомогою електронного сервісу ДФС України «Електронний кабінет платника» можливо подавати такі форми податкової звітності:

 • Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств,
 • Податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи),
 • Податкову декларацію зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками,
 • Податкову декларацію з податку на додану вартість,
 • Декларацію акцизного податку,
 • Декларацію про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію),
 • Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності),
 • Податкову декларацію з рентної плати,
 • Податкову декларація збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності,
 • Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів,
 • Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткових організацій,
 • Звіт про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства,
 • Звіт № 1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту»,
 • Звіт № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв»,
 • Звіт № 3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів»,
 • Звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі»,
 • Звіт № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі»,
 • Звіт про рух валютних цінностей за рахунком,
 • Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання,
 • Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок),
 • Розрахунок суми, що підлягає внесенню до державного бюджету підприємством-монополістом у зв’язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці,
 • Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України,
 • Розрахунок прогнозної потреби спирту,
 • Розрахунок збору на соцiально-економiчну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження,
 • Податковий розрахунок з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні,
 • Довідку про суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства,
 • Довідку про прогнозований обсяг потреби в спирті етиловому для виготовлення окремих видів продукції,
 • Довідку виробника лікарських засобів про цільове використання спирту етилового,
 • Довідку про отримання спирту етилового,
 • Довідку про обсяги дизельного палива, ставки та суми нарахованого акцизного збору,
 • Перелік лікарських засобів, для виготовлення яких використовують спирт етиловий та їх відпускну ціну,
 • Податкову накладну,
 • Товарно-транспортну накладну на переміщення спирту етилового,
 • Товарно-транспортну накладну на переміщення алкогольних напоїв,
 • Довідку про використані розрахункові книжки за ______ місяць __ року,
 • Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Слов’янська ОДПІ

На Донеччині за порушення правил проведення готівкових розрахунків застосовано понад 1 мільйон гривень штрафів

 Одним із важливих напрямів роботи фіскальної служби Донецької області є контроль за дотриманням  суб’єктами господарювання  вимог чинного податкового законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Саме з метою упередження порушень податкового законодавства та збільшення надходжень до Державного бюджету України підрозділами податкового аудиту області особлива увага приділяється проведенню фактичних перевірок з контролю за дотриманням законодавства в сфері готівкового обігу, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій на виробництво та реалізацію підакцизних товарів.

На даний час у Донецькій області здійснюють діяльність 8369 господарських одиниць на яких розрахунки проводяться в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів  розрахункових операцій.

З початку року співробітниками управління аудиту Головного управління ДФС у Донецькій області проведено 45 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких з порушників до бюджету стягнуто 1 млн 35 тис. гривень.

Найбільша кількість  правопорушень у сфері готівкового обігу встановлена у  сфері торгівлі підакцизними товарами та реалізації паливно-мастильних матеріалів, найпоширенішими з яких є проведення розрахункових операцій без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без роздрукування відповідних розрахункових документів, а також недотримання порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на необхідності дотримання чинного законодавства при проведенні розрахункових операцій.

 З початку поточного року Донецька митниця спрямувала до бюджету понад 4,2 млрд гривень

 З початку року митниками Донеччини до Державного бюджету України спрямовано понад 4,2 млрд гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, надходження до бюджету за три квартали 2017 року збільшилися майже на 68%, або на 1,7 млрд гривень. Слід зазначити, що лише у вересні казна країни поповнилась більше, ніж на 468 млн гривень митних платежів.

Серед сплачених до скарбниці держави платежів найбільшу частку складає податок на додану вартість, питома вага якого в загальній сумі перерахованих платежів становить 95,9%, або понад 4 млрд гривень.

Стабільна робота найбільших підприємств металургійної, вугільної й машинобудівної галузей Донецького регіону, які в значних обсягах імпортують сировинні матеріали для виробництва власної продукції, протягом січня - вересня поточного року забезпечила зростання середньомісячного показника перерахованих митницею платежів у бюджет до 471 млн грн проти 281 млн грн у минулому році.

За обсягами зовнішньоекономічних операцій суб’єктів, що здійснюють операції з товарами, Донецька митниця ДФС є експортоорієнтовною. Так, до 79 країн світу експортуються товари, що вироблені у Донецькій області. Питома вага експорту до країн ЄС від загального обсягу експорту по вартості залишається на рівні минулого року та складає 51%, але питома вага експорту у ваговому вимірі збільшилась на 4%.

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами упродовж дев’яти місяців поточного року видано 1246 сертифікатів форми EUR.1. Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС: Італія – 262, Німеччина – 229, Румунія – 173, Польша – 140, Словенія – 119.

 111 порушень митного законодавства виявили митники Донеччини з початку року

Саме стільки порушень митних правил на загальну суму майже 8,2 млн грн виявили співробітники управління протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС протягом дев’яти місяців поточного року. Із загальної кількості справ у 15 випадках вилучено предмети правопорушень на загальну суму більше 100 тис. гривень. Більшість з вилучених предметів правопорушень складають тютюнові вироби.

Одним з методів протидії правопорушенням митних правил є взаємодія з відповідними органами іноземних держав. Так, за три квартали поточного року  митницею Донецького регіону до країн близького та дальнього зарубіжжя направлено 46 запитів. У результаті відпрацювання матеріалів, отриманих від митних органів Грузії, країн СНД та Великої Британії, складено три протоколи про порушення митних правил на суму 8,1 млн гривень.

Крім того, співробітниками митниці з іншими правоохоронними органами Донецької області проведено 10 спільних заходів. Результатом сукупних зусиль стало складання 13 протоколів про порушення митних правил. За попередньою оцінкою вартість виявлених предметів правопорушень складає більше 46 тис. гривень. Окрім тютюнових виробів також було встановлено факти спроби реалізації на митній території України незаконно ввезеної фарби.

Обмін інформацією між митницею та правоохоронними органами області також допомагає запобігти  та упередити митні правопорушення. В результаті інформації, отриманої від ДПС, поліції та податкових органів області, виявлено дев’ять порушень митних правил на загальну суму майже 54 тис. гривень. Основними предметами правопорушень стали автотранспортні засоби, користувачі яких або порушували строки транзиту, або використовували ввезені транспортні засоби на митну територію України в митному режимі тимчасового ввезення не за цільовим призначенням.

В рамках взаємодії з територіальними органами ДФС для проведення контрольно-перевірочних заходів до ГУ ДФС Харківської, Дніпропетровської, Донецької областей та м. Києва направлено 30 матеріалів з метою попередження порушень як митного так і податкового законодавства.

До Державного бюджету України протягом січня-вересня 2017 року митницею перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 178 тис. грн, з них більша  частка – це кошти у зв’язку із припиненням справ шляхом компромісу.

 Від продажу підакцизних товарів до місцевих бюджетів Донеччини надійшло понад 171 мільйон гривень

Протягом січня-вересня 2017 року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, перерахували до місцевих бюджетів Донеччини 171,8 млн грн акцизного податку. Лише у вересні до місцевих бюджетів надійшло понад 21 млн грн вищезгаданого податку.

Нагадуємо, що суб'єкти господарювання щомісяця сплачують 5% акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем, пивом та тютюновими виробами до місцевих бюджетів громад, на території яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Раніше такий податок справлявся і з роздрібного продажу пального, але з 01.01.2017 пальне, відпущене через АЗС/АГЗС (фізичний відпуск), акцизним податком не оподатковується.

При цьому, з метою компенсації скасування акцизного податку з роздрібного продажу пального та доведення оподаткування дизельного пального до єдиної ставки акцизного податку, з початку 2017 року збільшено ставки акцизного податку на пальне для виробників, імпортерів та осіб, що реалізують пальне (для останніх – при перевищені обсягів реалізації над обсягами придбання). Отже, ставки на пальне наступні:

 • на біодизель та його суміші – 106 євро за 1000 л;
 • на бензин (легкі та середні дистиляти) – 213,5 євро за 1000 л;
 • на паливо моторне альтернативне – 162 євро за 1000 л;
 • на дизельне пальне (важкі дистиляти (газойль)) – 139,5 євро за 1000 л;
 • на паливо рідке (мазут) – 139,5 євро за 1000 л;
 • на скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази – 52 євро за 1000 л;

У зв’язку з тим, що частина вуглеводнів ациклічних насичених, а саме бутан та ізобутан, використовується як сировина для виробництва скрапленого газу, який є підакцизним товаром, то для бутану та ізобутану у Податковому кодексі України встановлено окремі ставки:

 • для вуглеводів ациклічних насичених (крім бутану та ізобутану) ставки акцизного податку становлять 213,5 євро за 1000 л;
 • для бутану та ізобутану – 52 євро за 1000 л.

Мешканці Донеччини сплатили 6 мільярдів гривень податку на доходи фізичних осіб

Саме таку суму податку на доходи фізичних осіб сплатили мешканці Донецького регіону до зведеного бюджету країни за дев’ять місяців 2017 року. Приріст надходжень зазначеного податку за відповідний період минулого року складає 23%, або 1,15 млрд гривень.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме понад 1,5 млрд гривень, спрямовано до Державного бюджету країни, що на 288 млн грн перевищує надходження 2016 року.

Решту коштів, а саме 4,56 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів області для фінансування потреб громад. Цьогорічні перерахування до місцевих скарбниць на 865 млн грн більше надходжень 2016 року. Податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого за обсягом джерела наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, його питома вага від загальних надходжень становить 63%.

Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до ст. 47 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Отже, починаючи з 01 жовтня 2017 року скасовано 15% оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсій працюючим пенсіонерам – кожен працюючий пенсіонер отримує пенсію у повному розмірі.

Підприємці Донецької області перерахували до місцевих бюджетів 460 млн грн єдиного податку

Аналізуючи надходження місцевих бюджетів Донецької області протягом дев’яти місяців 2017 року, можна беззаперечно стверджувати, що саме єдиний податок належить до податкових платежів, надходження від якого стабільно зростають.

Так, з початку року представники спрощеної системи оподаткування Донеччини спрямували до місцевих бюджетів 460 млн грн єдиного податку, що майже на чверть, або на 108 млн грн, перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Загалом на даний час у Донецькій області зареєстровано понад 52,5 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку, а саме 65% від загальних надходжень, забезпечили фізичні особи – підприємці, сплативши понад 298 млн гривень. Порівняно з січнем – вереснем 2017 року сплата податку фізичними особами зросла майже на 83 млн гривень.

Від сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи, які використовують землі області, за підсумками дев’яти місяців надійшло понад 92 млн грн, що у відсотковому еквіваленті становить 20% від загальних надходжень єдиного податку.

Решту, а це 15% від загальної сплати єдиного податку, або 69 млн грн, спрямували до місцевих бюджетів юридичні особи третьої групи.

Варто відзначити, що єдиний податок належить до лідерів у формуванні місцевих бюджетів Донеччини, поступаючись за розміром лише податку на доходи фізичних осіб.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: