Який максимальний борг дозволяє не втратити субсидію

Нещодавно влада “подарувала” українцям чергові зміни щодо порядку надання субсидій, про які обов’язково треба знати.

Нові правила на надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг чинні з 19 серпня 2017 року, пише  ПоштівкаПоки за вікном тепло, субсидії та якісь там правила пересічного мешканця не дуже цікавлять. Проте вже зараз, хоча за вікном +8…19°С, не завадить нагадати, хто може претендувати на соціальну допомогу від держави.

Що “зменшили” та змінили

По-перше, була визначена межа заборгованості, за умов перевищення якої соціальна допомога призначатися не буде. Таким чином, можуть не призначити субсидію на наступний період, якщо субсидіант “забув” сплатити свою частку більше, ніж за два місяці, тобто має двомісячну заборгованість. Відмовити можуть у тому випадку, коли заборгованість перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, кажучи іншими словами, перевищує 340 грн.

По-друге, зменшено період, за який враховуються доходи українців. Розраховуючи субсидію на цей опалювальний сезон, соцпрацівники враховуватимуть нові періоди отримання доходів. Раніше бралися до уваги доходи за чотири квартали, які передували місяцю звернення за субсидією.

Таким чином, з 1 жовтня цього року під час розрахунку розміру соціальної допомоги будуть братися до уваги доходи за I та II квартали 2017 року, а з 1 травня 2018 роки (на неопалювальний період) – за III і IV квартали 2017 року.

По-третє, зменшено норми споживання газу. Варто зазначити, що з 1 травня 2017 року зменшили норму споживання газу для індивідуального опалення – до 5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період. Тепер зміни наздогнали споживачів, які використовують газ для приготування їжі та нагрівання води. Експерти кажуть, що зменшення соціальних нормативів на 25% призведе до пропорційного зменшення розміру соціальної допомоги.

Взяли до уваги нестандартні ситуації

Дуже часто на форумах та в дописах у соцмережах українці описували низку нестандартних ситуацій та запитували: як бути у разі настання тих чи інших подій. Наприклад, якщо субсидіант помер, що робити з субсидією. Або як нараховується субсидія, коли у квартирі прописано багато мешканців, а живе один чи двоє. На ці питання влада теж дала відповіді.

Тепер у разі смерті одержувача субсидії допомога на оплату житлово-комунальних послуг надається до закінчення терміну її призначення. Але таке можливо за умови, що в житловому приміщенні зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Якщо в квартирі чи будинку зареєстровані неповнолітні діти або недієздатні особи працездатного віку, субсидію можна оформити за заявою опікуна. За таких умов субсидія розраховується виходячи з розміру пенсії з втрати годувальника та інших видів пенсії та соціальних виплат, які опікун отримує на дітей та недієздатних осіб.

І насамкінець, бажаючим отримати субсидію варто пам’ятати, що соціальна допомога не призначається одночасно за місцем прописки та місцем фактичного проживання.

Також свої нюанси має призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування. У разі реєстрації місця перебування особи, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний термін субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

Хто вміє економити – отримає гроші

Чиновники переконують, що одержувачі субсидій, які змогли зекономити газ та енергоресурси – отримають грошову компенсацію. Подавати заявки на монетизацію зекономленої частини соціальної допомоги можна до 1 листопада в органи соцзахисту населення.

Нагадаємо, що з 1 травня цього року набула чинності постанова Кабміну від 26.04.2017 року № 300 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, згідно з яким частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг газо- та електропостачання для індивідуального опалення буде перерахована одержувачам субсидії на їх рахунки в банківській установі або виплачена через відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта”.

Отже, будемо сподіватися, що цьогорічна зима буде теплою і нам вистачить грошей не лише на обігрів помешкань.

2
5

Эта запись была размещена в рубрики: