Поліція попереджає: шахраї продовжують “полювання” на довірливих жителів Слов’янська та Лиману

shahrayi5

З початку року у Слов'янській оперативній зоні зареєстровано 98 повідомлень про факти шахрайства - це на 42 менше, ніж за аналогічний період минулого року. Хоча загальна кількість потерпілих зменшилась, наші громадяни, як і раніше продовжують із завидною регулярністю "спонсорувати" зловмисників.

Згідно зі статистикою, найбільш "популярними" прийомами для шахраїв є викрадання коштів з банківських рахунків. Люди як і раніше охоче вірять у повідомлення про те, що їх картка потребує розблокування або додаткового захисту. Завдяки вмілому телефонному "керівництву" зловмисників, вони повідомляють свої особисті дані та незабаром позбавляються всіх заощаджень.

Практично таким же частим способом відбирання грошей у населення є покупка або продаж фейкових товарів через спеціальні інтернет-сайти (у першому випадку "клієнт" втрачає гроші, у другому - своє майно).

Деякі з наших громадян продовжують вірити у смс-повідомлення про "виграші" автомобіля, після чого оплачують чималий відсоток від його вартості та ... продовжують ходити пішки, але вже без грошей. Були й такі, хто «відкупав» від неіснуючої кримінальної відповідальності своїх родичів, при цьому навіть не намагаючись зв'язатися зі справжніми правоохоронцями.

Час від часу реєструвались й "класичні" прийоми шахраїв: "зняття порчі", заволодіння телефоном довірливих перехожих, візити фальшивих "соцпрацівників" або представників інших служб (після яких з житла пропадали цінне майно та гроші).

Найбільш вразливий прошарок населення - це люди похилого віку. Більшість з пенсіонерів щомісяця відкладають кошти на "чорний день", і зловмисники поспішають відібрати у них навіть це.

Поліція закликає жителів бути пильними. Якщо на ваш або телефон ваших близьких надходять сумнівні повідомлення або дзвінки з проханням повідомити особисті дані (номер банківської карти, пін-коди, термін дії), на вулиці до вас звертаються незнайомці з "проханнями про допомогу", або ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте - відразу телефонуйте за номером "102" або в чергову частину Слов'янського відділу поліції: (06261) 4-18-75.

 Слов'янський відділ поліції Донецької області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: