Студентська конференція в аграрному техникумі Слов’янска завершила декаду вшанування поета Михайла Петренко

_MG_5024У Словянському аграрному технікумі відбулась конференція, присвячена вивченню життя та творчості нашого земляка Михайла Петренка, відомого українського поета-романтика ХІХ сторіччя.

_MG_4915Ім’я Петренка і сьогодні, у 200-річний ювілей поета, викликає суперечки між дослідниками його життя. Не всі сторінки біографії Михайла Миколайовича прочитані, тож найважливішим стає створення правдивого образу талановитого поета, спираючись на документальні дані, архівні матеріали, праці літературознавців.

_MG_4890

Щоб реалізувати цю задачу, циклова комісія гуманітарної та соціально-економічної підготовки аграрного технікуму провела декаду, присвячену 200-річному ювілею поета. В рамках декади всі групи нового набору побували у краєзнавчому музеї, де ознайомилися з постійно діючою експозицією, присвяченою Михайлу Петренку, була організована виставка творчих робіт за мотивами лірики поета.

_MG_4912

Бібліотекар Любима Зінаїда Пилипівна підготувала виставку літератури, в якій презентує книги, статті, де розповідається про життя та творчість поета. Серед них є і книга що вийшла за матеріалами досліджень проекту "Ідентифікація Петренка", інформація якої публікувалась на сторінках інтернет-видання "Діловий Словянськ".

_MG_4913

Студентська конференція підсумувала цю декаду пам'яті. Метою конференції стало не просто дослідження життя та творчості Михайла Петренка, а і сприяння розвитку науково-практичної роботи студентів, виховання почуття гордості за творчість письменників рідного краю, любові до своєї країни.

_MG_5012
Результатом конференції стало розуміння місця та ролі поета в становленні української літератури, вшанування пам’яті Михайла Петренка на його Батьківщині.

_MG_4921

У гостях у студентів у роботі конференції взяли участь старший науковий співробітник Слов’янського краєзнавчого музею Шамрай Анатолій Васильович і Шабанова Валентина Миколаївна, активний учасник проекту «Ідентифікація Петренків». Серед почесних гостей конференції – Плахова Тетяна Миколаївна, директор ВП «СТЛНАУ», представник видання «Діловий Слов’янськ».

_MG_4898

Старший науковий співробітник музею Анатолій Шамрай розповів про Слов’янськ ХІХ сторіччя, чим допоміг студентам уявити місто, де провів свою юність Михайло Петренко, а також проінформував присутніх про ті матеріали, які зберігаються в музеї та історію досліджень місцевих краєзнавців.

_MG_4899
Поет живий доти, доки звучать його вірші, лунають написані на їх слова пісні. Тому на цій конференції були не тільки доповіді. Учасники прочитали свої улюблені вірші, а студенти групи 1Б915 Стрельцов Марк і Скляров Олег виконали найбільш відому пісню на слова Петренка – «Дивлюсь я на небо…» у власній інтерпретації.

_MG_4908
Студентка групи 1Б916 Безсонова Анастасія та Хімчак Альбіна підготували для учасників доповідь «Харківська школа романтизму в українському історико-літературному процесі першої половини 19 ст.»

_MG_4998
Доповідь про «Життєвий шлях Михайла Петренка» підготували студентка групи 2Ф915 Малиновська Анастасія та студент групи 1Б915 Зінченко Владислав.

_MG_4993
Студент групи 2М917 Ореховський Дмитро доповів у своїй промові про літературну діяльність Михайла Миколайовича Петренка.

_MG_4952
Про драматичний твір Петренка «Найда» шанувальники творчості поета дізналися завдяки Шабановій Валентині Миколаївні, яка змогла відшукати рукопис. Учасники конференції також переглянули уривки з відеофільму «Найда або панська любов», що був поставлений за мотивами драми учнями ООШ №13 Словянська у 2015 році.

_MG_4960
З доповіддю «Образ Михайла Петренка і сучасність» виступила студентка групи 1Б917 Афанасьєва Анастасія.

_MG_4937_MG_4969
У процесі проведення Петренківської декади склався музичний дует «Два Івани». Лише втретє пролунала написана ними на слова Михайла Петренка пісня «Гей, Іване, пора…», яку виконали студенти групи 2М915 Геращенко Іван і Тищенко Іван.

_MG_4968
Окрім читання віршів Михайла Миколайовича Петренка, тематика яких була дуже різноплановою, студентка групи 1Б916 Потапова Юлія прочитала свій вірш, присвячений поету.

_MG_4932
З промовою перед студентами та викладачами технікуму виступила Шабанова Валентина Миколаївна, яка разом з нащадком поета Петренком Олександром Євграфовичем видала у 2017 році книгу «Михайло Петренко – 200 років безсмертя», а також є автором багатьох наукових публікацій про поета. Саме вона знайшла фрагменти драми «Найда», яка вважалася безповоротно втраченою.

_MG_4976
Студентів технікуму, що прийняли активну участь у декаді памяти, та за науково - пошукову роботу директор ВП «СТЛНАУ» Плахова Тетяна Миколаївна відзначила сертифікатами.

_MG_4925
Від імені проекту «Ідентифікація Петренків» за творчу наснагу Шабанова Валентина Миколаївна нагородила грамотами:

Потапову Юлію, Тищенко Івана, Геращенко Івана, Стрельцова Марка, Склярова Олега, Саєнко Тетяну за відтворення образу Михайла Петренка, Погосову Яну за найбільш креативний образ поета.

_MG_5005
Науково – практична студентська конференція була проведена на високому рівні та досягла поставленої мети у рівні інеупередженності досліджень, та гідному вшануванні пам’яти прославленого земляка, українського поета - романтика Михайла Миколайовича Петренка.

_MG_4920Готується до публікації відеоверсія студентської конференції, стежте за новинами.

_MG_4886_MG_4989_MG_5014 _MG_5017 _MG_5020Эдуард Торский, фото автора
Деловой Славянск

13
0

Эта запись была размещена в рубрики: