Новини податкової інспекції Слов’янська: гарячі лінії для платників податків в дії

пенсионный налоговая„Гаряча лінія” Слов’янській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що 05 жовтня 2017 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із начальником відділу обслуговування платників Ханіною Оксаною Валеріївною на тему: «Переваги подання звітності в електронному вигляді, порядок оформлення ключів та електронного цифрового підпису. Електронні сервіси ДФС України».

Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 17-00 години за телефоном: (06262) 2-31-89.

 Слов’янській ОДПІ виділено кошти з районного бюджету на покращення центру обслуговування платників податків.

 Так, у рамках програми покращення функціонування Центру обслуговування платників Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, Слов’янською райдержадміністрацією виділені кошти на розширення та переобладнання ЦОП з метою створення комфортних умов отримання послуг платниками податків та громадянами. Одним із напрямків реалізації цієї програми є розвиток партнерських відносини з бізнесом шляхом вдосконалення клієнтоорінтованої системи обслуговування, в тому числі  поліпшення якості надання послуг та приймання податкової звітності в електронному вигляді.

Оновлення Центру обслуговування платників Слов’янської ОДПІ сприятиме вивільненню часу, який витрачається на обробку та формування необхідної інформації,  що в свою чергу дасть можливість: забезпечити уникнення черг, підвищити швидкість та якість надання послуг платникам податків та громадянам, володіти більше інформацією стосовно діяльності платників податків. Це в свою чергу забезпечить додаткові надходження до місцевого бюджету, буде сприяти розвитку підприємництва нашого регіону та підйому місцевої економіки.

За 8 місяців 2017 року до ЦОП Слов’янської ОДПІ надійшло 127832 звернення, з них 10259 - адміністративні послуги.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 5695 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта - 101 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 842 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 775 послуги;

- реєстрація платників єдиного податку – 518 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 1347 послуг;

- прийом кореспонденції – 13064 послуг;

- прийом звітності – 84135 послуг.

Початок переобладнання Центру обслуговування платників Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області планується на жовтень поточного року, у зв’язку з чим, просимо вибачення відвідувачів за тимчасові незручності.

Ще раз про заповнення платіжних документів

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу на те, що нараховані і сплачені суми податків, зборів та інших платежів до бюджетів, ЄСВ обліковуються в інтегрованих картках платників (ІКП), які відкриваються органами ДФС за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. Облік нарахованих і сплачених сум ведеться автоматично. Для того, щоб сплачена сума відобразилася саме у ІКП платника податків, необхідно чітко дотримуватись вимог наказу Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (далі - Порядок №666). В цьому Порядку в доступній формі описано як правильно заповнювати поле платіжного документа «Призначення платежу».

Важливо!

Саме поле «Призначення платежу» насамперед використовується ІС «Податковий блок» для ідентифікації платника податку та занесення сплаченої суми до його ІКП. В разі некоректного заповнення цього поля сплачена сума буде обліковуватись як нез’ясована, а у ІКП може виникнути податковий борг, на який, своєю чергою, нарахуються пеня та штрафні санкції за несвоєчасну сплату. Навіть у разі встановлення належності вам сплаченої суми, її можна буде занести до вашої ІКП тільки поточною датою. За період існування податкового боргу в ІКП буде нараховано пеню та штрафні санкції відповідно до чинного законодавства.

Коректно заповнене поле «Призначення платежу» повинно виглядати так:

*;101;1111111111;текст призначення в довільній формі

* - обов’язковий символ

; - обов’язковий символ

101 – код виду сплати відповідно до Порядку 666 (у прикладі – для добровільної сплати, код 140 – для сплати у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску)

; - обов’язковий символ

1111111111 – код платника (ЄДРПОУ для юридичної особи, І.П.Н. для фізичної). Саме в ІКП платника з цим кодом буде зарахована сплачена сума.

; - обов’язковий символ

Враховуйте це при заповненні платіжних документів (в тому числі й через банківські термінали) та вимагайте від операторів банків, поштових відділень коректного заповнення вказаного поля.

                                   Слов’янська ОДПІ

 ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПДВ: ПРОДОВЖУЮТЬСЯ ЗУСТРІЧІ З ПИТАНЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СМ КОР!

 Головним управлінням ДФС у Донецькій області подовжено до 31 грудня 2017 року проведення щотижневих зустрічей з платниками податків, на яких обговорюватимуться питання функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР).

Зустрічі проходитимуть щочетверга(в робочі дні) до 31 грудня 2017 року:

Хто проводитиме зустрічДля кого проводитиметься зустрічДе проходитимуть зустрічіКоли
В.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області Долгальов Віталій ЮрійовичДля платників податків, що обслуговуються Слов’янською ОДПІта ДПІ у м. Краматорськум. Слов’янськ, пл. Соборна, 3, кімната №121(контактний телефон (06262) 23189)щочетвергаз 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

 ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПДВ: «ГАРЯЧА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ «ФУНКЦІОНУВАННЯ СМ КОР» ПРОДОВЖУЄ ДІЯТИ!

 Тимчасова «гаряча» телефонна лінія «Функціонування СМ КОР», запроваджена ГУ ДФС у Донецькій області для надання консультацій та практичної допомоги платникам ПДВ у вирішенні питань, що виникають під час функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР), продовжуватиме діяти до 31 грудня 2017 року .

Телефон «гарячої» телефонної одноканальної лінії – (097) 101-59-77.

Графік роботи «гарячої» телефонної лінії:

понеділок – четверз 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.перерва в роботі – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
п’ятницяз 9 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.перерва в роботі – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
в неробочі дні «гаряча» телефонна лінія не працює

 Донецька митниця поповнила Держбюджет на 3,7 мільярда гривень

 Митниками Донеччини протягом січня-серпня 2017 року до бюджету країни перераховано понад 3,7 млрд грн, що в 1,7 раз, або на 1,6 млрд грн, перевищує минулорічні показники. Зокрема у серпні  поточного року до казни держави надійшло більше 671 млн гривень.

За вісім місяців 2017 року Донецькій митниці ДФС вдалось підвищити рівень середньомісячних митних платежів у держбюджет на 74%, або на 200 млн гривень. Наразі середньомісячний показник надходжень становить 471 млн гривень.

Високий рівень перерахувань Донецькою митницею ДФС митних платежів у Державний бюджет України обумовлений, насамперед, стабільністю роботи основних бюджетоформуючих підприємств металургійної, вугільної й машинобудівної галузей Донецького регіону, обсягами ввезення сировинних матеріалів для виробництва власної продукції.

Підсумки роботи за січень-серпень 2017 року показали, що перше місце серед основних бюджетоформуючих товарів займає кам’яне вугілля – 49% від загальних перерахувань у держбюджет, або 1,8 млрд гривень. До першої п’ятірки також входять: кокс – понад 367 млн грн, вогнетривкі матеріали та вироби – 281млн грн, феросплави – майже 270 млн грн, інші метали та вироби з них – більше 264 млн гривень.

Позитивна динаміка митних надходжень, що спостерігається впродовж восьми місяців поточного року, передусім, обумовлена створенням сприятливих умов для розвитку зовнішньоекономічної діяльності, максимальним спрощенням митних процедур та високим професійним рівнем особового складу Донецької митниці ДФС.

На Донеччині вже місяць працює щоденна «гаряча» телефона лінія «Функціонування СМ КОР»

 Вже цілий місяць у Головному управлінні ДФС у Донецькій області працює «гаряча» телефонна лінія «Функціонування СМ КОР». Щоденно фахівці служби надають консультації та практичну допомогу платникам ПДВ регіону з питань, що виникають під час функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР). Натомість, платники податків при звернені до Головного управління мають змогу отримати вичерпні фахові відповіді безпосередньо у спеціалістів відомства.

Результатом місячного функціонування «гарячої» телефонної лінії є 77 звернень платників податків. Найбільш поширені питання, з якими звертаються платники податків області, – це критерії блокування податкових накладних та відсутність причин, зазначених у квитанціях №2, відповідно до яких ДФС України відмовлено у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Крім того, представники підприємств Донецького регіону звертаються на «гарячу» лінію за отриманням консультацій щодо правильності заповнення таблиць даних платників податків та повідомлень до заблокованих податкових накладних/розрахунків коригування, а також щодо порядку адміністративного оскарження рішень ДФС України, згідно з якими відмовлено у реєстрації заблокованих СМ КОР податкових накладних/розрахунків коригування.

Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує, що одним з пріоритетних завдань служби є та залишається підтримка необхідних умов функціонування і стабільної роботи бізнесу регіону.

Нагадуємо, що звернутись до фіскальної служби Донецької області можна за телефоном – (097) 101-59-77.

Більш детально про графік роботи «гарячої» лінії можна ознайомитись за посиланням https://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/308550.html.

Також нагадуємо, що Головним управлінням ДФС у Донецькій області запроваджено проведення щотижневих зустрічей з платниками податків, на яких обговорюватимуться питання функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ (СМ КОР). З графіком проведення зустрічей можна ознайомитись за посиланням https://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/308548.html

Громадяни Донецької області самостійно задекларували зобов'язання на суму майже 50 млн гривень

 З січня по вересень 2017 року 21297 мешканців Донеччини надали до фіскальних органів області податкові декларації про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала 1,3 мільярда гривень. За результатами декларування самостійно нараховані зобов’язання склали 49,9 млн грн, з них: з податку на доходи фізичних осіб – 43,4 млн грн, що на 12,2 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року, та  військового збору – 6,5 млн  грн, що перевищує показник попереднього звітного року на 1,8 млн гривень.

Найактивнішими декларантами у Донецькому регіоні є громадяни, які отримали майно у спадщину чи в подарунок. Таких налічується 2611 осіб, загальна сума задекларованого ними доходу складає 241,5 млн гривень. Також 833 мешканців регіону задекларували 62 млн грн від продажу нерухомого майна, доходи від продажу сільгосппродукції у розмірі 23,7 млн грн задекларували 7306 мешканців області.

Крім того, про понадмільйонні статки повідомили 87 громадян Донеччини. Загальна сума задекларованих цими платниками доходів склала      0,8 млрд гривень.

Донеччина: податковою міліцією зупинено незаконне відшкодування 60 млн гривень неправомірного ПДВ

Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів, направлених на боротьбу зі злочинами, що пов’язані з ухиленням від сплати до держбюджету ПДВ.

Так, з початку 2017 року за фактами правопорушень, виявлених у цій сфері, розпочато 4 кримінальних провадження, з них:

  • 2 – за ст. 212 Кримінального кодексу України «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів»;
  • 2 – за ст. 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

За виявленими правопорушеннями співробітниками податкової міліції попереджено незаконне відшкодування з державного бюджету податку на додану вартість на суму понад 60 млн гривень.

Донеччина: платники туристичного збору залишили у регіоні          понад 460 тис. гривень

 Цьогорічний курортний сезон за вісім місяців приніс до місцевих бюджетів Донеччини 461 тис. грн туристичного збору.

Найбільш привабливими для гостей регіону були курортні зони м. Маріуполя та Мангушського району. Відпочивальники морського узбережжя сплатили понад 250 тис. гривень.

Любителі відпочинку у лісі залишили місцевим бюджетам Слов’янського району понад 101 тис. грн туристичного збору.

Нагадаємо, що туристичний збір – це місцевий податок, кошти якого поповнюють місцеву скарбницю. Його ставка встановлюється у розмірі від 0,5 до 1% до вартості усього періоду проживання.

Платниками такого збору є: адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортні заклади; квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам, та укладають договір про оренду майна; юридичні особи або фізичні особи – підприємці, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації, сплачується щоквартально, у визначений термін за місцезнаходженням об'єкта.

Зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці збільшився на 33%

Донецькою митницею ДФС протягом січня - серпня 2017 року оформлено 33,3 тис. митних декларації всіх типів, що на 7%, або на 2,1 тис. декларацій більше, ніж за відповідний період минулого року. Із загальної кількості оформлень – 68% складено на вивезення товарів, 18% – на ввезення, 14% декларацій оформлені в інших митних режимах.

Протягом всього звітного періоду, динаміка зростання кількості оформлених митних декларацій залишається позитивною. Так, найбільший приріст в цьому році зафіксовано у імпортному напрямку, який становить 17%, у експортному ж напрямку зростання склало 6%.

Впродовж восьми місяців 2017 року в митниці здійснили оформлення 597 осіб. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року активність суб’єктів, що здійснюють операції з товарами,  зросла на 23%. Серед учасників зовнішньоекономічної діяльності переважну більшість (44%) складають традиційні для Донецького регіону експортери. Слід відмітити, що у порівнянні з торішними показниками, доля імпортерів  зросла на 78% та склала на кінець серпня поточного року 41% від загальної кількості учасників зовнішньоекономічної діяльності.

Зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці ДФС у 2017 році збільшився на 33% та склав 2 млрд 994 млн доларів. При цьому, імпортовано товарів на 683 млн доларів,  експортовано – на 2 млрд 311 млн доларів. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає 1млрд 628 млн доларів.

Впровадження системи управління ризиками при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, здійснення заходів із розвитку митної логістики, застосування принципу «єдиного вікна»  дозволило скоротити середній час митного оформлення при експорті на 10 хвилин. Зазначені заходи на одну годину скоротили і середній час митного оформлення імпортних операцій, який становить 52 хвилини.

 З доходів мешканців Донецької області вже сплачено на 1,1 мільярд гривень більше, ніж торік

Головним управлінням ДФС у Донецькій області неодноразово зазначалось, що податок на доходи фізичних осіб – лідер у наповненні як державного бюджету країни, так і місцевих бюджетів регіону. На даний час 52% загальних надходжень зведеного бюджету країни забезпечує податок на доходи фізичних осіб.

Саме тому фахівцями служби постійно проводяться заходи, направлені на легалізацію трудових відносин з метою збереження державних соціальних гарантій для громадян, та, як наслідок, підвищення рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб.

За період січень-серпень 2017 року до зведеного бюджету країни від платників Донецької області надійшло 5,4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1,1 млрд грн, або на 25%, перевищує минулорічні надходження.

Чверть сплаченого податку, а саме понад 1,3 млрд гривень, спрямовано до державного бюджету країни. Решту коштів, а саме  4 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів регіону.

Звертаємо увагу мешканців Донецької області, що всі наймані працівники повинні бути офіційно працевлаштовані, адже це необхідна умова забезпечення їх державними соціальними гарантіями.

Шановні роботодавці, подбайте про соціальну захищеність ваших працівників і пам’ятайте, що бізнес повинен бути не тільки успішним, але й соціальновідповідальним!

 Про своєчасну сплату єдиного внеску йшлось під час брифінгу в ГУ ДФС у Донецькій області

 Своєчасній сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування був присвячений брифінг для ЗМІ за участі заступника начальника Головного управління ДФС у Донецькій області Марини Погосян.

Відкриваючи зустріч, Марина Лаврентіївна повідомила, що у Донецькій області понад 18,5 тис. страхувальників мають найманих працівників та щомісяця звітують та сплачують єдиний внесок, з них 9,7 тис. юридичних осіб та 8,8 тис. фізичних осіб – підприємців. «Користуючись нагодою, хочу подякувати всім сумлінним роботодавцям Донеччини, які своєчасно та в повному обсязі виконують свій обов’язок зі сплати єдиного внеску. Саме ними за дев’ять місяців 2017 року сплачено понад 4,5 млрд гривень єдиного внеску, що на 1 млрд гривень перевищує надходження відповідного періоду минулого року», – зазначила Марина Погосян.

Разом з цим, Марина Погосян зазначила, що вкрай важливим питанням залишається наявність заборгованості з єдиного соціального внеску, яка на 01.09.2017 становила 2,9 млрд гривень. Під час проведення заходу заступник начальника фіскальної служби області поінформувала про заходи, що вживаються для стягнення та скорочення заборгованості з єдиного соціального внеску, та їх результати. Нагадала, що чинним законодавством передбачені штрафні санкції у розмірі 20 % на суми недоїмки з єдиного внеску та пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати внеску за кожен день прострочення сплати, а також відповідна адміністративна відповідальність.

«Безумовно, фіскальною службою вживаються всі необхідні заходи для скорочення заборгованості з єдиного внеску, але всі ми – і фіскали, і роботодавці, і громадськість, – впевнена, розуміємо, що виключно штрафними санкціями, пенею та примусовим стягненням боргу вирішити питання заборгованості з єдиного соціального внеску навряд чи вдасться, – наголосила Марина Погосян. – Далеко не останньою за значимістю умовою є сумлінне, усвідомлене ставлення роботодавців до свого обов’язку сплачувати внесок». «Звертаюсь до всіх роботодавців. Будь ласка, пам’ятайте, що своєчасна та в повному обсязі сплата єдиного соціального внеску – це, перш за все, повага до ваших найманих працівників, прояв реального піклування про них, інвестування в їх майбутні пенсії, фінансова гарантія забезпечення державою соціальних обов’язків та стандартів!» – завершила зустріч Марина Погосян.

 ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: