Стоп тероризм: поліція Донеччини притягує до відповідальності 182 бойовика

boevikiЗапорука того, що учасники незаконних збройних формувань, які розстрілювали мирні міста, не уникнуть відповідальності – ретельно зібрана поліцейськими доказова база. Незважаючи на відсутність доступу до тимчасово окупованої території, лише за минулий тиждень оголошено про підозру 4 учасникам НЗФ. Серед них – чоловік, який воював у 5 бандформуваннях «ДНР», найманець з «Оплоту» та «охоронець» захопленої будівлі СБУ, де тримали полонених.

Поліція Донеччини продовжує роботу з виявлення осіб, які вступили у лави терористів. Окрім перевірок на блокпостах, поліцейські проводять активні слідчо-оперативні заходи у населених пунктах, адже значна частина «вояків ДНР» повертається додому. Більшість свідчить, що вони розчарувалися в «республіці», але є й ті, хто може бути причетним до диверсійної діяльності, і завдання правоохоронців – вчасно попередити небезпеку.

Притягується до кримінальної відповідальності 33-річний мешканець Дружківки, якийвоював у складі 5-ти незаконних збройних формувань. Виявити його поліцейським вдалося завдяки попередньо зібраній поліцейськими оперативній інформації.

У складі першого Слов’янського батальйону, підрозділів «Восток» та «Оплот», козачого батальйону, він обстрілював Піски, Мар’їнку та Красногорівку. Пізніше перебував в РФ на заробітках – а в цей час поліцейські вже документували його причетність до НЗФ. Щойно повернувшись в рідне українське місто, під час першої ж перевірки за розшуковими базами зловмисник був затриманий поліцейським патрулем.

Зібрано докази протиправної діяльності і відносно 30-річного мешканця окупованої Макіївки, який був затриманий селідівськими поліцейськими на підконтрольній Україні території. Чоловік пішов в «армію ДНР» в 2014 році, аби заробити, обіцяли 5 тисяч гривень на місяць. «Але грошей я так і не побачив і зрозумів, що мене обманули», - каже колишній учасник НЗФ, який охороняв захоплену терористами будівлю СБУ в Донецьку. Після втечі з окупації приховано жив в Українську. Наразі він співпрацює зі слідством.

Частина екс-бойовиків розуміє, що покарання рано чи пізно, але настане, і здається правоохоронцям. Натомість, згідно з законом, вони отримують шанс звільнитися від кримінальної відповідальності – у разі, якщо не скоювали тяжких злочинів.

Скористався цим шансом і 24-річний мешканець окупованого Докучаєвська. Після проходження підготовчого табору для добровольців на базі "Оплоту" у Донецьку чоловік відмовився продовжувати терористичну кар’єру та влаштувався водієм в рідному місті. Наразі з ним працюють слідчі, які перевіряють правдивість його свідчень.

За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за ч.2 ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності). Бойовикам загрожує до 8 років позбавлення волі. Найближчим часом вони постануть перед судом.

Нагадаємо, дані про розшукуваних працівників всіх ланок терористичної організації від рядового співробітника до «міністра» зібрані на сайті "Стоптероризм". Це зручний ресурс, який дозволяє кожному користувачу додавати інформацію про осіб, причетних до окупації.

В результаті співпраці з небайдужими громадянами, в тому числі і з окупованої території, лише за останні 2 місяці поліцейські додали на сайт понад 250 осіб – бійців воєнізованих формувань та співробітників позавідомчої охорони «ДНР».

Крім того, за допомоги кнопки «Повернися додому» учасники НЗФ можуть повідомити про своє бажання здатися дистанційно. Для цього достатньо заповнити електронну форму або подзвонити по телефону, вказаному на сайті – 0-800-505-102.

Протягом року поліцейські викрили 182 бойовиків. З них 156 – затримані, ще 26 – встановлені та оголошені у розшук, згідно із законом їм повідомлено про підозру заочно.

 

5
1

Эта запись была размещена в рубрики: