Молодь та алкоголь: з початку року 5 підлітків звернулись до лікарів в стані алкогольного сп’яніння

 pvodet1

Останнім серед них був випадок, коли 16 – річний хлопець під час розпиття спиртних напоїв отримав ножове поранення. Співробітники ювенальної превенції притягують до відповідальності причетних до споювання неповнолітнього та спричинення йому тілесних ушкоджень.

 Хлопці, 20 та 22 років, придбавши спиртні напої (пиво) запропонували 16 – річному хлопцю приєднатися до них. Пізніше вони придбали горілки, і пішли до старшого з них додому. Серед них була ще дівчина. Вже вранці на ґрунті ревнощів між хлопцями виник конфлікт під час якого господар квартири схопив ніж та вдарив ним підлітка.

 На щастя поранення не є небезпечним. Життю хлопця нічого не загрожує.

 За фактом нанесення тілесних ушкоджень проводиться перевірка - попередня правова кваліфікація - ч. 1 ст. 125 «Умисне легке тілесне ушкодження» Кримінального кодексу України.

 Відповідальність за споювання понесуть дорослі, які довели підлітка до стану алкогольного сп'яніння за ст.180 «Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння» кодексу України про адміністративні правопорушення».

 Крім того, поліцейські регулярно проводять профілактичні заходи, спрямовані на виявлення осіб, які продають алкоголь підліткам. Складено 13 адміністративних протоколів за ч. 2 ст. 156 КУпАП «Продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років».

 Якщо ж підліток з власної вини отруївся алкоголем, то, в такому випадку, до відповідальності притягуються його батьки (ст.184 кодексу України про адміністративні правопорушення).

 Правоохоронці знову звертаються до батьків: будьте ближче до своїх дітей, цікавтеся, де вони знаходяться, з ким спілкуються, як проводять свій час. Звертайте увагу, в якому стані приходять додому ваші діти. Контроль з боку дорослих допоможе уникнути необдуманих вчинків.

 Слов’янський відділ поліції Донецької області

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: