Жертви “руського миру”: За день в Слов’янську поліцейськими затримано двох учасників НЗФ

задержание газ

 Двоє жителів Слов’янська 1995 та 1973 років народження навесні 2014 році добровільно вступили до лав бойовиків. Вони «служили» в різних «підрозділах», але завдання в них були однакові: затримувати та обшукувати громадян на блокпостах окупантів і охороняти захоплені адміністративні будівлі.

 Після звільнення північній частині області від терористів чоловіки втекли до РФ, через деякий час повернулися та ретельно переховувалися від правоохоронців, однак, незважаючи на всі обережності, вони були затримані співробітниками поліції.

 44 – річний чоловік близько тижня спостерігав за подіями, які відбувалися в квітні 2014 року біля захоплених адміністративних будівель міста, спілкувався з «новобранцями», які вже підтримали «руський мир» і прийняв рішення долучитися до бандформувань, бо дуже хотів «Кримського сценарію» на Донбасі.

 Затриманий прийшов на блокпост, який знаходився поблизу його будинку і запропонував окупантам свої послуги. За чоловіком закріпили вогнепальну зброю і поставили чергувати на барикаду. Через деякий час він зрозумів, що «ідейних» залишилося мало, всі тільки хотіли розбагатіти незаконним шляхом: віджимали машини, грабували будинки. Тоді він вирішив кинути «службу».

 А 22 – річний хлопець прийшов на блокпост бойовиків за «їжею». Він почув, що на барикадах всім бажаючим роздають сигарети і алкоголь, а натомість вони повинні були чергувати на посту.  

 Тепер щодо затриманих правоохоронці проводять перевірки ч. 2 ст. 260 (створення незаконних збройних формувань і участь у них) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цей злочин - до 8 років позбавлення волі.

 Нагадуємо, у разі добровільного виходу з лав НВФ, згідно із законом, людина отримує шанс звільнитися від кримінальної відповідальності за умови, що він не скоював тяжких злочинів.

 Слов'янський відділ поліції Донецької області

14
6

Эта запись была размещена в рубрики: