Захисники України відвідали Лавру у Святогірську: Не тільки міццю, але і духом…

4

З моменту введення до лав Національної гвардії України інституту капеланства, духовні наставники військових частин активно проводять душпастирську роботу серед ввірених під їхню опіку військовослужбовців, доводячи до свідомості бійців важливу роль духовного розвитку сучасного захисника Вітчизни і підтверджують це не тільки словом, але і ділом.

1

В день пам'яті святої рівноапостольної великої княгині Ольги солдати строкової служби військової частини 3035 відвідали духовну перлину Донеччини  - Свято-Успенську Святогірську Лавру. Чудовий сонячний день сприяв гарному настрою і доброму розположенню духу гвардійців. Екскурсія розпочалася ще по дорозі до святині захоплюючою розповіддю отця-капелана ігумена Діонісія про її історію.

2

Найголовнішою спорудою Лаври є Свято-Успенський собор, де бійці приклалися до святих мощей преподобних угодників, а також на чолі з ігуменом Діонісієм помолилися перед чудотворним списком Святогірської Божої Матері.

3

Після молитви всі були зачаровані місцевим звіринцем, а також отримали задоволення від захоплюючої екскурсії вапняними печерами, яку провів місцевий монах. На схилах Святих Гір панувала особлива благодать, один з бійців навіть пригадав слова місцевого поета Михайла Петренко:

 «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю:

Чому я не сокіл?Чому не літаю?

Чому мені Боже, ти крилець не дав?

Я б землю покинув і в небо злітав…»

Чисте повітря, вапняні схили, чудові краєвиди і молитва поселили в серцях військовослужбовців мир, спокій і гармонію, а це значить, що завдання капеллана було виконано на «відмінно».

Людмила Стрижко

6
2

Эта запись была размещена в рубрики: