На території слова: роздуми з минулого Форуму журналістів у Святогірську

фор1

Минув місяць, як у Святогірську відбувся "Донбас Медіа Форум 2017". За задумом організаторів, в рамках форуму обговорювались наступні питання: політичний популізм чи стандарти журналістики, підвищення ефективності роботи редакцій донбаських ЗМІ (менеджмент, залучення ресурсів, нові технології, різноманіття контенту), конфліктно чутлива журналістика під час кризи.

27 червня було проведено круглий стіл за темою "Мова ворожнечі в медіа: як знизити її використання серед журналістів та напругу в суспільстві". До уваги журналістів демонструвались відеодослідження із вказаної теми підгтовлено громадською організацією Донецький інститут інформації за підтримки німецької некомерційної організації МІСТ. Огляд медіа і аналіз ситуації проведено з метою вивчення масштабу цього явища в друкованих засобах масової інформації.

34554444

Згідно з програмою "Донбас Медіа Форуму 2017", що відокремлена назвою "Донбас у медіа: від популізму до фактів" керівники та партнери Форуму доклали чимало зусиль для плідної роботи колег. Професійні панельні дискусії із елементами філософії додавали нові почуття про плинність часу і відповідальність перед суспільством.

Про проблеми інформаційного простору дотримання прав журналістів, стандарти і принципи журналістики у кризових умовах наголошували спікери панельних дискусій. Упродовж роботи форуму свою мету донесли і автори актуальних проектів, де було оприлюднено відверті погляди на сучасні проблеми.
Окрім того, презентували розробки пропозицій та рекомендацій у критичних ситуаціях.

_DIF4244_zpskwjntogy

Одним із головних напрямків заходу стало проведення сесії майстер-класів. Тренери розповідали про різні аспекти діяльності сфери масс-медіа, ділилися враженнями, думками, демонстрували відеоролики. та нагадували насамперед про посилення загалом довіри суспільства до працівників редакцій газет, радіо, телебачення, інтернет-видань.

Змістовним і дуже насиченим став майстер-клас для журналістів-розслідувачів, який проводив журналіст, учасник команди "Слідство.Інфо" Дмитро Гнап. Теми його розслідувань - політики, економіка, кримінал, корупція.

IMG_4689

А подробиці у справах "діамантових прокурорів", вбивство журналіста Павла Шеремета, та інших резонансних та гучних правопорушень приголомшили слухачів класу. Відразу можна відзначити: компетенцію, професійність та обєктивність відомого колеги. До речі, Дмитро Гнап, народився у Донецьку.

Незалежні іноземні експерти через перекладачів надавали безліч коментарів, незважаючи на неоднозначність і складність проблеми. Безумовно ми почули аналітику, та плани подальшої діяльності, спрямованої на виконання професійних обовязків. Учасники Форуму отримали періодичні видання "Професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів", чисельні довідники "Медіакомпас, путівник професійного журналіста" (автор Олена Голуб).

IMG_4691

Автор цієї інформації спілкувався із колегами. Головний редактор "Часопис Донеччина" Ігор Зоц, головний редактор "Veridacal" Маріуполь Микола Лєсогор, головний редактор газети "Наша Дружковка" Євген Фіалко, журналіст із Німеччини Хенрік Ахренс надали безліч цікавих рекомендацій, пропозицій стосовно підготовки публіцистики та сатиричних матеріалів.

Також організатору Форуму Олексію Мацукі від словянців передано історіко-краєзнавче видання "Календар ювілейних та памятних дат Донецької області 2017 рік".

IMG_4692

У роботі Форуму брали участь голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, голова обласної організації НЦЖУ Микола Токарський. В цілому у заході брали участь понад 250 журналістів, яки проживали у пансіонатах: "Зелений Гай", "Мередіан", "Примус". До речі, всі організаційні питання вирішувались оперативно, послідовно та вчасно. За це щира подяка всім причетним до проведення дуже важливого зібрання працівників мас-медіа.

Олександр Новицький

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: