Півмільона доларів на розвиток бізнесу східної України від уряду Польщі

Украина ПольшаУряд Польщі надав півмільйона доларів на розвиток бізнесу в cхідній Україні

Сьогодні Уряд Польщі та Програма розвитку ООН  у співпраці з Урядом України розпочали другий етап проекту, який в першому транші спрямує 500 тисяч доларів США на підтримку розвитку підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту на cході України.

Другий етап проекту «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту» спрямований на подальшу підтримку самозайнятості та створення нових робочих місць, як для переселенців, так і для жителів приймаючих громад, що проживають у підконтрольних Уряду районах Луганської та Донецької областей.

Зокрема, в рамках проекту передбачаються такі заходи:

  • підтримка розвитку навичок із ведення бізнесу та надання грантів на започаткування малих підприємств;
  • надання консалтингових послуг для полегшення процесу створення та розвитку малого та середнього бізнесу;
  • сприяння розвитку підприємництва шляхом проведення цільової мотиваційної кампанії.

«Україна є пріоритетним партнером для Польщі. Саме тому протягом останніх 10 років ми надаємо допомогу цій країні. Нинішня геополітична ситуація лише зміцнює нашу рішучість щодо необхідності підтримувати Україну в подальшому. Другий етап проекту, який сьогодні запускає Уряд Польщі, є одним із ключових компонентів нашої підтримки. Ми вітаємо результати, досягнені під час першого етапу. Я вірю, що ця підтримка не тільки допомогла постраждалому від конфлікту населенню східної України задовольнити його першочергові потреби, але й сприяла відновленню та зміцнила соціальну згуртованість», — зазначила пані Йоанна Вронецка, заступник міністра закордонних справ Республіки Польща.

Сьогодні в Україні проживає 1,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО), включаючи жінок, людей похилого віку та дітей. Більшість із тих, хто втік від бойових дій у зоні конфлікту на сході України, зараз перебувають у підконтрольних Уряду районах Донецької та Луганської областей. Вони намагаються знайти засоби для забезпечення своїх сімей та задоволення своїх потреб. Зайнятість залишається найбільшою проблемою для переселенців в Україні. Економічні проблеми особливо загострилися у постраждалих від конфлікту районах Донбасу. Серед них: пошкоджена інфраструктура, порушені економічні відносини, зниження виробничої потужності .

«Створення економічних передумов, які сприяють зайнятості населення та покращують умови життя  переселенців та постраждалих від конфлікту громад, залишається пріоритетним завданням для Програми розвитку ООН в Україні. Ми вдячні Уряду Польщі за міцне партнерство та послідовну фінансову допомогу у ці складні для України часи на шляху до розбудови миру та відновлення. Створення нових робочих місць, бізнес можливостей та покращення умов життя має великий вплив на те, чи зможуть чоловіки та жінки мати гідне життя, і чи зможуть громади на сході України бути інклюзивними та жити у мирі», — зазначила пані Блерта Чела, заступник директора ПРООН в Україні.

Восени 2017 року Уряд Республіки Польща надав 730 000 доларів США на перший етап проекту «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту». В результаті цієї підтримки близько 200 переселенців та місцевих жителів Донецької та Луганської областей отримали навички з написання бізнес-планів, було підтримано 100 бізнесів та створено 323 нових робочих місця лише за 8 місяців.

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: