Новини податкової інспекції Словянська: вилучено металобрухту на 800 тис. грн та 55 тис. пачек цигарок

пенсионный налоговаяЧому вам зупинили реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для  зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному  реєстрі  податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування  в ЄРПН затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, зареєстрованому в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621. Згідно з положеннями цього наказу, зупинення реєстрації здійснюється лише по реально ризикових операціях.

Не підлягатимуть  блокуванню податкові накладні/розрахунки  коригування, які:

  1. Податкові накладні/розрахунки коригування, які не підлягають наданню отримувачу (покупцю), та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування.
  2. Якщо обсяг постачання, зазначений платником в ПН/РК, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі ПН/РК, становить менше 500 тис.грн. та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у 3-х діючих платників податків.
  3. Якщо загальна сума сплачених у 2016 році сум ЄСВ та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано ПН/РК на реєстрацію, становить більше 5 млн.грн.
  4. одночасно значення показників D та P, мають такі розміри:

 D>0,05, P < Pм  1,3,

де D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T;

S - загальна сума сплачених за останні 12 місяців сум ЄСВта податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником та його відокремленими підрозділами;

T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, за останні 12 місяців, яка зазначена платником в ПН/РК, зареєстрованих у Реєстрі;

P - сума ПДВ, зазначена платником в ПН/РК, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі ПН/РК;

Pм - найбільша місячна сума ПДВ, зазначена у ПН/РК, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 місяців.

У разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що ПН/РК відповідає одній з перерахованих ознак, -  така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу.

Моніторинг ПН/РК здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання у податковій накладній, яка подана на реєстрацію, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих ПН/РК, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Якщо за результатами Моніторингу визначено, що ПН/РК відповідає перерахованим критеріям - реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 розділу V Кодексу.

Проте, навіть якщо податкову накладну заблокують, то платник  повинен надати контролюючому органу за основним місцем податкового обліку Повідомлення щодо підтвердження реальності здійснених операцій і додаткові документи. Комісія ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН оперативно, протягом 5 днів, опрацьовує повідомлення щодо підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненим податковим накладним/розрахункам коригування.

 Слов’янська ОДПІ

Податковою міліцією Донеччини перекрито канал розповсюдження фальсифікованих тютюнових виробів – вилучено 55 тисяч пачок контрафактних цигарок

Головним управлінням ДФС у Донецькій області в рамках операцій «Акциз-2017» та «Рубіж-2017» продовжуються заходи, направлені на протидію незаконному виготовленню та розповсюдженню фальсифікованої продукції.

Співробітниками оперативного управління, слідчого управління фінансових розслідувань та управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з Прокуратурою Донецької області встановлено мешканця м. Маріуполя, який налагодив постачання до торгівельної мережі міста незаконно виготовлених тютюнових виробів відомих брендів без марок акцизного податку.

Користуючись послугами доставки одного з відомих на ринку України поштових операторів, він отримував посилки з тютюновими виробами з м.Ужгород та ближнього зарубіжжя, які накопичувались на складах та у подальшому реалізовувались кінцевим споживачам через роздрібну торгівельну мережу.

За результатами проведених санкціонованих обшуків складських приміщень вилучено близько 55 тис. пачок контрафактних тютюнових виробів відомих брендів без марок акцизного податку орієнтовною вартістю 1,4 млн гривень.

За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України.

Слідчі дії тривають.

Донеччина: податкова міліція вилучила з незаконного обігу металобрухту на 800 тисяч гривень

Оперативним управлінням, слідчим управлінням фінансових розслідувань та управлінням оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО («Фантом») Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з Прокуратурою Донецької області в ході відпрацювання ринку металобрухту викрито схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами приватного підприємства, що займається оптовою торгівлею брухтом чорних та кольорових металів.

Так, під час проведення слідчих заходів у рамках кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, було проведено низку обшуків в офісах та на промислових майданчиках цього підприємства, де здійснювалися незаконна заготівля та переробка лому кольорових та чорних металів, який приймався у суб’єктів господарювання та населення за готівку. Службові особи підприємства не відображали операції з металобрухтом у податковому та бухгалтерському обліку, завдяки чому ухилилися від сплати до бюджету податку на прибуток у розмірі понад 5 млн. гривень.

За результатами проведених заходів вилучено з незаконного обігу понад 40 тон необлікованого брухту чорних та кольорових металів на загальну суму 800 тис. грн. та спеціальну техніку й вантажний автотранспорт на суму понад 3 млн. гривень.

Тривають слідчі дії, направлені на погашення збитків завданих державі.

 ГУ ДФС у Донецькій області: вже 45 підприємств звернулись до фіскальних органів для розблокування податкових накладних

 З початку повноцінної роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (далі – СМ КОР), тобто, починаючи з 03 липня 2017 року, вже 45 підприємств Донеччини звернулись до фіскальних органів для розблокування податкових накладних/розрахунків коригування.

Так, протягом двох тижнів роботи СМКОР, суб’єкти господарювання Донецької області подали 213 повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригування на загальну суму 27,9 млн гривень. З них вже розглянуто 85 повідомлень, по 11 поясненням прийнято рішення щодо реєстрації таких документів. Іншим 74 – відмовлено у реєстрації з повідомленням причин.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПКУ.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відхиленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується окремо по кожній податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).

 За спеціальне використання води підприємства Донеччини сплатили майже 85 мільйонів гривень

На даний час у Донецькій області зареєстровано 1300 підприємств - платників рентної плати за спеціальне використання води, які за шість місяців 2017 року перерахували до бюджетів всіх рівнів 84,7 млн гривень. Ця сума рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами. У порівнянні з надходженнями 2016 року перерахування зросли на 23 млн гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що якщо протягом шести місяців суб’єкти господарювання не сплачують або сплачують не в повному обсязі рентну плату, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування. Так, з початку року до Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації фахівцями фіскальної служби області направлено інформацію по 31 підприємству, за якими рахується податковий борг у сумі 41,1 млн гривень.

Довідково повідомляємо, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води  за ІІ квартал 2017 року – 9 серпня та 19 серпня 2017 року відповідно.

 У першому півріччі 2017 року Донецька митниця поповнила бюджет країни на 2,4 мільярда гривень

 За шість місяців 2017 року внесок митників Донеччини до державного бюджету перевищив 2,4 млрд гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року надходження до держбюджету збільшились на 52,6%, або майже на 830 млн гривень. Найбільша сума перерахувань до державної казни у помісячному розрізі зафіксована саме у червні цього року – 587 млн грн, що на даний час є кращим показником у 2017 році.

Середньомісячний показник перерахованих митних платежів до держбюджету Донецькою митницею ДФС з початку 2017 року становить майже 402 млн грн, що на 139 млн грн більше, від аналогічного показника минулого року.

Найбільші імпортери за обсягами ввезених у січні-червні 2017 року вантажів та сплачених до держбюджету митних платежів є одночасно і найпотужнішими виробниками регіону. Ними імпортуються переважно сировинні товари, для власних виробничих потреб. Лідером серед основних бюджетоформуючих товарів є кам’яне вугілля – 44,7% від загальних перерахувань у держбюджет або понад 1 млн грн сплачених при митному оформленні податків. Також, до першої п’ятірки бюджетоформуючих товарів традиційно входять: кокс – 251,3 млн грн, що складає 10,4% від загальних перерахувань у держбюджет,  вогнетривкі матеріали й вироби – 208,8 млн грн або 8,7%, інші метали й вироби з них – 206,8 млн грн або 8,6%.

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами,  упродовж  січня-червня поточного року митницею видано 855 сертифікатів форми EUR.1.

Завдяки налагодженому багаторівневому контролю чистоти декларування  при здійсненні обов’язкових митних формальностей у першому півріччі поточного року додатково залучено до державної казни більше 66 млн грн митних платежів.

Донецькою митницею ДФС на постійній основі проводяться заходи направлені на покращення сервісу з надання митних формальностей,  максимального спрощення митних процедур, що дозволило в цьому році значно покращити надходження митних платежів до Державного бюджету України.

 Донеччина: бажаючих працювати на спрощеній системі оподаткування стало більше

 На сьогодні у Донецькій області на спрощеній системі оподаткування працюють понад 44,7 тис. фізичних осіб – підприємців. Цієї категорії платників у регіоні стає більше. Особливо це стосується підприємців, які обрали ІІІ групу єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року кількість таких фізичних осіб збільшилась на 4,3% – з 14,4 тис. до 15,1 тис. громадян.

Сплачена підприємцями Донецької області протягом шести місяців цього року сума єдиного податку становить 199 млн грн, з них від платників ІІІ групи надійшло 120,5 млн грн, що на 32,6 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Нагадуємо, для единників ІІІ  групи законодавчо передбачено привабливі умови перебування на спрощеній системі оподаткування, а саме: немає обмежень у кількості найманих осіб та обсяг доходу – не  більше 5 млн гривень протягом календарного року, крім того вони сплачують єдиний податок за відсотковою ставкою, яка залежить від суми отриманого доходу.

Збільшення кількості підприємців відбувається завдяки створенню комфортних та необтяжливих умов ведення бізнесу. Державна фіскальна служба постійно працює над удосконаленням адіміністрування податків та розвитком сучасних сервісів. Відповідно і бажаючих працювати на спрощеній системі оподаткування стає більше.

 ГУ ДФС у Донецькій області

 

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: