“Інотеатр” розпочав роботу в Слов’янську: заключна вистава відбудеться у неділю

IMG_1651

У центральній бібліотеці Слов’янська розпочався трьохденний проект «(ІНО)театр». В рамках проекту учасниками буде створено та продемонстровано театральну виставу у техниці форум - театру. 

IMG_1649

На протязі трьох днів (з 21 до 23 липня) триватиме підготовка, де відібрані учасники будуть: 

✔️ вчитися проявляти себе через мистецтво «мовою тіла»;
✔️ грати в театральні ігри;
✔️ ділитися емоціями та думками;
✔️ обговорювати важливі питання і знаходити на них відповіді;
✔️створювати виставу форум - театру, яка ввечері 23 липня буде продемонстрована глядачам.

Цікаво, що за умовами організаторів, для участі в воркшопі НЕ потрібно бути актором та НЕ потрібно мати попередній акторський досвід, треба тільки бажання, натхнення і три дні вільного часу, який бажаючі готові присвятити творчості.

_MG_1657

Через події на сході багато людей були вимушені переїхати до інших міст. Звичайно, було (і досі є) безліч проблем перш за все матеріального характеру – відсутність власного житла, зміна роботи. Але було і багато особистих проблем, адже такий переїзд для багатьох став справжнім випробуванням та викликом. Є вислів, що переїзд - гірше ніж пожежа, а про що ж говорити, коли переїзд відбувався прямо під час «пожежі»?

_MG_1633

Така ситуація потребує величизної гнучкості та виходу із зони комфорту. Як прилаштуватися до нових умов? Можливо навпаки треба підлаштовувати нові умови під себе? Як зробити так, аби складнощі ставали не тільки випробуванням, але, насамперед - полем нових можливостей? Саме про це говорять з учасниками воркшопу та глядачами вистави.

_MG_1626

До участі у воркшопі були запрошені не тількі ВПО, але й інші мешканці міста, яким цікавий театр, творчі техніки та яким не байдужі проблеми та виклки пов’язані з переміщенням. Учасники подивляться на ситуацію з різних ракурсів і очікуємо що половину групи складатимуть ВПО, а другу половину - корінні мешканці міста.

_MG_1616

Даний проект реалізується в межах реалізації гранту, що наданий проектом Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні».

_MG_1612

Форум - театр - дуже незвична форма театру, яка допомагає подивитися на самих себе та на оточуючий світ з різних сторін, розвиває критичне мислення та ініціативність. За допомогою інтерактивних ігор та вправ учасники самі визначають тему постановки, вчаться знаходити рішення у конфліктних ситуаціях. 

Кожна вистава форум-театру унікальна, адже в ній беруть участь як актори, так і глядачі, а сюжет народжується та трансформується прямо на сцені!

_MG_1604

Суть вистави полягає у спільному пошуку рішень проблеми чи виходу зі складної ситуації. Вистава будується таким чином, що сцена закінчується піком конфлікту, і глядачі, замінивши одну з ролей, змінюють ситуацію так, щоб вона перестала бути небезпечною для жертви конфлікту та щоб в ідеалі такого конфлікту уникнути взагалі. Таким чином, техніка передбачає не тільки аналіз, опрацювання та сценічну постановку конфліктної ситуації, а й сприяє набуттю досвіду прояву особистої ініціативи.

_MG_1629IMG_1650

Едуард Торський, фото автора
Діловий Слов'янськ

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: