Виплата недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю

пенсионноеЯк отримати пенсію, недоотриману її володарем у зв’язку з його смертю. Дуже неприємне але, нажаль, вкрай актуальне питання. Останнім часом його задають юристам Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” дуже часто. Тож Світлана Гаврилюк пояснює – що робити.

По закону. Згідно із статтею 51 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, пенсію, недоотриману у зв’язку з смертю її володаря, виплачують членам його сім’ї, які жили разом з пенсіонером на день його смерті. А також непрацездатним членам сім'ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, де вони жили. Якщо за отриманням пенсії звертаються декілька правовласників, сума ділиться між ними порівну.

Як отримати. Треба звернутися до Пенсійного фонду України за місцем реєстрації померлого протягом 6 місяців із дня відкриття спадщини. В управлінні потрібно надати:
• свідоцтво про смерть;
• паспорт;
• документи, що підтверджують родинні зв’язки з померлим: свідоцтво про народження або про шлюб.

Увага! Якщо пенсіонер жив на тимчасово непідконтрольній території, адреси переміщених управлінь Пенсійного фонду є тут: https://DONPFU.GOV.UA/INDEX.PHP/UK/HOME/PEREMISHCHENI-UPRAVLINNYA/UPRAVLINNYA

Якщо ніхто із членів сім’ї не звернувся за пенсією, вона входить до спадщини. Щоб її отримати, спадкоємець має звернутися до будь-якого нотаріуса, щоб він вніс суму до спадкового майна.

Допомога на поховання. У разі смерті пенсіонера, люди, які здійснили поховання, можуть отримати допомогу в розмірі двомісячної пенсії, яку він отримував. Для цього треба звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем реєстрації пенсіонера із:
• паспортом;
• свідоцтвом про смерть або витягом із Державного реєстру актів цивільного стану;
• заявою про отримання допомоги.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гарячалінія та Viber для усіхрегіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
Lifecell: 073 106 34 67.

Матеріал підготовлено Благодійною організацією «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в межах реалізації гранту, наданого Проектом Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: