У Донецькій області горіло пшеничне поле

полеГоловний інспектор Слов’янського районного управління ДСНС України у Донецькій області Сергій Тимченко розповів, що 13.07.2017 року сталася сильна пожежа на одному з сільгоспугідь в селі Никифоровка Бахмутського району Донецької області. Загоряння сталося на пшеничному полі. Ймовірною  причиною загоряння є природні фактори, а не підпал. Однак справжні причини виникнення пожежі встановлює розслідування. Вогонь пошкодив посіви на території 46 гектарів.

Пора жнив особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.  Працівники сільського господарства докладають багато зусиль, щоб посіяти та виростити врожай зернових.

Фахівці 6 державного пожежно – рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області  з метою недопущення виникнення пожеж під час жнив у 2017 році  направили письмові застереження керівникам сільськогосподарських підприємств Слов’янського району з вимогою  суворого дотримання правил пожежної безпеки під час збору врожаю.

Фахівці Служби порятунку нагадують  громадянам основні правила пожежної безпеки, які допоможуть зберегти врожай від вогню.

Необхідно пам’ятати наступне:

  • - суворо забороняється курити, розводити багаття, користуватись відкритим вогнем на хлібних масивах та поряд із ними;
  • - самовільно випалювати суху траву, стерню та пожнивні залишки на полях;

- водіям не можна ремонтувати автотранспорт поряд із хлібними масивами;

  • - дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем, особливо поблизу хлібних полів та лісних масивів.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння шляхом збиття полум'я або засипанням полум'я землею.

У період підвищеної пожежонебезпеки необхідно бути особливо обережними з відкритим вогнем під час відпочинку у лісах та на відкритих територіях. З метою запобігання виникнення пожеж у житловому секторі, лісових масивах,  сільгоспугіддях та недопущення загибелі і травмування людей на пожежах  особливу увагу необхідно приділити правилам поведінки у лісових масивах та поблизу посівів зернових культур.

Фахівці ДСНС закликають громадян бути вкрай обережними при поводженні з вогнем. Зокрема, місця для розведення багать треба утримувати очищеними до верхнього шару гругту, облямовувати смугою очищеного грунту не менще 2,5 метрів завширшки і розміщувати на відстані не менше 30 метрів від будинків та споруд, 50 метрів – до хвойного та 25 метрів до листяного лісового масиву. Забороняється  залишати вогнище без нагляду. Суворо забороняється  паління у лісі. Необхідно ретельно слідкувати, щоб діти не бавилися сірниками та запальничками.

поле 2

 

0
3

Эта запись была размещена в рубрики: