Податкова інспекція Словянська надала 7,7 адмінпослуг за першу половину 2017 року

налоговаяДо уваги платників податків!

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що з 01 січня 2017 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII внесені зміни до Податкового кодексу України та визначені нові функції державних податкових інспекцій – здійснення сервісного обслуговування платників податків; здійснення реєстрації та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням; формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб, реєстрів, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи. Функції здійснення адміністрування, контролю та перевірок податків, зборів та платежів покладені на головні управління ДФС в областях.

Тому, просимо враховувати вищевикладене при складанні та надсиланні запитів, листів та іншої кореспонденції до Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області

У січні-червні 2017 року Центром обслуговування платників Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області надано 7,7 тисяч адміністративних послуг

 За 6 місяців 2017 року до ЦОП Слов’янської ОДПІ надійшло 88967 звернень, з них 7712 - адміністративні послуги.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 4060 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта - 76 послуг;

- видача довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків платникам, які припиняють підприємницьку діяльність - 350 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 639 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 588 послуги;

- реєстрація та перереєстрація установ (організацій) в реєстрі неприбуткових установ та організацій – 126 послуг;

- реєстрація платників єдиного податку – 418 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 1103 послуг;

- прийом кореспонденції – 11025 послуг;

- прийом звітності – 49571 послуг.

У приміщені ЦОПу суб’єктам звернень надаються наступні послуги: адміністративні; прийом та реєстрація вхідної кореспонденції; приймання звітності, поданої на паперових та магнітних носіях; усні консультації; доступ до електронних сервісів; доступ для роботи запитувачів із документами що містять публічну інформацію; попередній запис громадян на особистий прийом; здійснюється сервісне обслуговування платників податків: видача карток платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків; реєстрація РРО, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок; внесення установи (організації) до Реєстру неприбуткових організацій та установ; реєстрація платника єдиного податку, надання витягу з реєстру платників єдиного податку; підтвердження статусу податкового резидента України; засвідчення довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами; супутні послуги.

Слов’янська ОДПІ: 648,2 мільйонів гривень податків сплатили платники до бюджетів усіх рівнів за січень - червень 2017 року

  Це більше в 1,42 рази ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, Державний бюджет отримав 271,5 млн. гривень, а до місцевого бюджету надійшло 376,8 млн. грн., завдання виконано на 104,8%, додатково отримано 17,3 млн. гривень.

За 6 місяців 2017 року платники сплатили 276,2 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 10,5 млн. гривень більше встановленого завдання, або на 10,4%.

Від фізичних осіб – підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, бюджет отримав 23,0 млн. гривень. Це на 6,7 млн. гривень, або на 39,8відс. більше ніж за аналогічний період минулого року.

В цілому місцевий бюджет Слов’янщини отримав на 10,1 млн. гривень єдиного податку більше ніж у минулому році, або на 42,9%.

За червень 2017 року до зведеного бюджету України платники Слов’янської ОДПІ сплатили 96,7 млн. гривень, що більше надходжень минулого року на 18,1 млн. гривень.

Позитивні результати досягнуті завдяки сумлінності платників податків та активної співпраці з місцевими органами виконавчої влади.

Слов’янська ОДПІ

Ліцензування.

З метою здійснення заходів щодо запобігання порушень законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує:

Для здійснення роздрібного продажу підакцизних товарів, таких як: алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби, суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструвати реєстратор розрахункових операцій та отримати ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

Для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями (крім пива) площа місця торгівлі повинна бути не меньш 20 кв. м. Для реаліцації виключно пива та/або тютюнових виробів площа місця торгівлі не обмежується.

Ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напями та тютюнових виробами видаються терміном на один рік.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії РРО, що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, на кожний окремий, зазначений у ліцензії РРО, що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Справляється плата за ліцензії щоквартально рівними частками.

При припиненні діяльності пов’язаної з реалізацією підакцизних товарів, в період дії ліцензії, суб’єкт господарювання повинен звернутися до контролюючого органу за місцем розташування торгового об’єкту та анулювати таку ліцензію.

Також нагадуємо, що при отриманні ліцензії у СГ виникає обов’язок сплати акцизного податку.

Акцизний податок – це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції);

Платником податку є особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Ставка податку становить 5% від вартості (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані.

З метою недопущення порушення законодавства при проведенні перевірок, суб’єкти господарювання, які мають ліцензії та є платниками акцизного податку зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку та  обов’язково проводити всі розрахункові операції через зареєстровані реєстратори розрахункових операцій.

Платники акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, які мають діючі або призупинені ліцензії подають Декларації акцизного податку щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, до контролюючого органу за місцезнаходженням пунктів продажу товарів.

Порядок заповнення Декларації акцизного податку наведено у Порядку заповнення та подання декларацій акцизного податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14.

Звертаємо увагу, що платники акцизного податку суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, заповнюють розділ Д "Податкові зобов'язання з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів" та Додаток 6 "Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів"

При заповненні декларації всі рядки розділу Д та Додатку 6 повинні бути заповненні навіть при відсутності об’єкту оподаткування. Звертати увагу на правільність заповнення коду за КОАТУУ.

Також повідомляємо, що Наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2017 № 451 вносяться зміни до форми декларації акцизного податку і порядку заповнення та подання декларацій акцизного податку, зокрема внесено зміни до розділу Д: у колонці «Код показника додатка» змінено назву показника Д 6 з «Усього за розділами І, ІІ» на «Усього».

Суми акцизного податку перераховуються до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Землекористувачі Донеччини сплатили майже 30 млн грн плати за землю

За п`ять місяців 2017 року власники та орендарі земельних ділянок – фізичні особи Донеччини сплатили до місцевих бюджетів області 29,8 млн грн земельного податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року надходження цього податку збільшились на 3,1 млн грн, або на 11%.

Нагадуємо, що відповідно до Податкового кодексу України (далі ПКУ) фізичні особи, які мають на території України у власності або користуванні земельні ділянки, частки – є платниками земельного податку.

Згідно з п. 286.5 ст. 286 ПКУ нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 ПКУ).

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, тож якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ.

Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 ПКУ.

Зі ставками земельного податку, визначеними рішеннями органів місцевого самоврядування, можна ознайомитись за посиланням: https://dn.sfs.gov.ua/rishennya-mistsevih-rad-/podatok-na-mayno/plata-za-zemlyu/.

Шановні платники податків! Фіскальна служба Донеччини звертає увагу, що плата за землю – це законний обов’язок кожного власника чи користувача землею. Не зволікайте, своєчасно розраховуйтесь із бюджетом!

 Донеччина:  у судовому порядку повернуто державі  понад 29,6 млн гривень

Одне із головних завдань юридичної служби ДФС у Донецькій області, діяльність якої спрямована на захист економічних інтересів держави, полягає в тому, щоб врегулювати усі спірні питання, які виникають з платниками податків, не доводячи їх до суду. Але поряд із сумлінними платниками нерідко трапляються і такі, що намагаються ухилитись від сплати до бюджетів належних платежів. В таких випадках справи вирішуються у судах.

Протягом січня - травня 2017 року в судах різних інстанцій з урахуванням справ минулих років на розгляді знаходилось 3344 справи за участі органів ДФС у Донецькій області на загальну суму 5,4 млрд гривень.

З початку 2017 року порушено провадження по 432 справам на суму                                        427,1 млн грн, з них:

-  справи за позовами платників податків до органів ДФС – 163 на суму 121,1 млн грн;

-  справи за позовами органів ДФС до платників податків – 172 на суму 132,4 млн гривень.

На користь податкових органів протягом січня - травня 2017 року з урахуванням справ попередніх періодів винесено 338 остаточних рішень на суму 151 млн  гривень.

Всього до бюджету у січні-травні 2017 року за судовими рішеннями надійшло 29,6 млн гривень.

Зауважимо, що відповідно до Податкового кодексу України платник має право оскаржити рішення органів фіскальної служби в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 Податкового кодексу України.

Нагадуємо, що на сьогоднішній день законодавством України передбачений як адміністративний, так і судовий порядок оскарження рішень податкових органів. Платник податків може реалізувати своє право на оскарження рішень органів державної влади через адміністративні суди. Саме в їх компетенції вирішувати спори фізичних і юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень. При цьому, у переважній більшості випадків фахівці органів ДФС у судовому порядку доводять обґрунтованість своїх вимог до платників податків та постійно працюють над удосконаленням механізму застосування апеляційних процедур.

На Донеччині «Фантом» запобіг спробі незаконного перевезення з тимчасово окупованої території устаткування на 80 тис гривень

Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») продовжує здійснення заходів, спрямованих на запобігання несанкціонованому перевезенню вантажів через лінію зіткнення на території Донецької області, спроби якого, на жаль, не припиняються.

Так, 29 червня 2017 року співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») під час контролю за переміщенням товарів через лінію розмежування на КПВВ «Гнутове» було проведено огляд автомобіля «Volkswagen Crafter», який прямував до міста Маріуполь.

Під час огляду транспортного засобу співробітниками підрозділу було виявлено та вилучено промислове обладнання загальною вартістю 80 тис. гривень. Стосовно власника обладнання складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, матеріали для прийняття рішення згідно з чинним законодавством направлено до суду.

Донеччина: «Фантом» не пропустив на непідконтрольну територію комплектуючі для комп’ютерної техніки

Управлінням оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») попереджено чергову спробу перевезення вантажів через лінію зіткнення на території Донецької області.

Так, 03 липня 2017 року співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») під час контролю за переміщенням товарів через лінію розмежування на КПВВ «Гнутове» було проведено огляд автомобіля «Ford FUSION», який прямував з міста Маріуполь до м. Кальміуське (колишнє м. Комсомольське).

Під час огляду транспортного засобу співробітниками підрозділу під заднім сидінням автомобіля та в особистих речах власника автомобіля  було виявлено та вилучено комплектуючі для комп`ютерів на загальну суму 24 тис. гривень.

Стосовно власника комплектуючих складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, матеріали для прийняття рішення згідно з чинним законодавством направлено до суду.

Протягом першого півріччя платники Донеччини сплатили до зведеного бюджету країни на 40% більше, ніж торік

Тільки за перше півріччя надходження до бюджетів всіх рівнів від платників Донецької області збільшились на 40% в порівнянні з минулорічними показниками. Так, за шість місяців поточного року до зведеного бюджету країни від платників області надійшло понад 7,8 млрд грн, що на 2,2 млрд грн перевищує кошти, отримані за січень-червень 2016 року.

Як наслідок, збільшився і цьогорічний середньомісячний показник надходжень до бюджетів всіх рівнів на 380 млн грн та склав 1,3 млрд грн проти 928 млн грн у минулому році.

Більше половини від загального збору зведеного бюджету, а саме 57%, займають надходження до місцевих бюджетів Донеччини. Зокрема, кошти, які будуть спрямовані на вирішення проблем та розвиток регіону, склали майже 4,5 млрд гривень. У порівнянні з першим півріччям 2016 року надходження збільшились на 966 млн гривень.

В той же час до Державного бюджету України бізнес Донеччини спрямував понад 3,3 млрд грн, що на 1,3 млрд грн  більше, ніж за відповідний період 2016 року. У розрізі основних платежів, які формують державний бюджет країни, органами ДФС у Донецькій області забезпечено надходження:

  • податку на доходи фізичних осіб – 1 млрд грн;
  • податку на додану вартість – 934 млн грн;
  • податку на прибуток підприємств – 873 млн грн;
  • військового збору – 205 млн гривень.

Досягнення значного рівня находжень до бюджетів відбулось завдяки заходам по вдосконаленню системи адміністрування податків, розширенню спектру сервісних послуг та сумлінному відношенню платників регіону до сплати податків.

Донеччина: з початку року надходження єдиного внеску перевищили рубіж у 3 мільярда гривень

Протягом січня-червня поточного року Головним управлінням ДФС у Донецькій області забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі понад 3 млрд гривень. Порівняно з минулорічними показниками надходження єдиного внеску зросли на 735 млн гривень.

Серед основних чинників позитивної динаміки сплати єдиного внеску –зростання фонду оплати праці та результати роботи фахівців фіскальної служби області, направленої на легалізацію праці найманих працівників, адже, як відомо, єдиний внесок сплачується з офіційних доходів громадян.

Довідково повідомляємо: у зв’язку з підвищенням з 1 травня 2017 року прожиткового мінімуму (1684 грн для працездатних осіб) змінився і максимальний розмір єдиного внеску: 9262 грн (42100 грн х 22%) та 3540,61 грн (42100 грн х 8,41%) за працівника – інваліда, якщо страхувальник працює у юридичної особи. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток), тому мінімальна сума єдиного внеску залишилась без змін – 704 грн (3200 грн х 22%).

Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, що неоформлена праця та виплата заробітної плати «у конвертах» позбавляє вас соціального захисту. Неоформлені офіційно працівники ризикують залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою.

У Маріуполі ліквідовано незаконне виробництво пально-мастильних матеріалів

Співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань, оперативного управління та управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з працівниками Прокуратури Донецької області та співробітниками Служби безпеки України в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України, викрито групу осіб, які виготовляли та продавали фальсифіковані пально-мастильні матеріали.

В ході проведення слідчих дій встановлено, що зазначені особи у складських приміщеннях одного з підприємств м. Маріуполя організували незаконне виготовлення контрафактного бензину різних марок шляхом штучного збільшення октанового числа низькоякісного бензину з використанням хімічних присадок. У подальшому виготовлений бензин реалізовувався через підконтрольних осіб на території міста.

Так, в рамках кримінального провадження на підпільному виробництві та за місцями зберігання і реалізації нафтопродуктів проведено 6 обшуків, в результаті яких вилучено 41 тис. літрів пально-мастильних матеріалів на загальну суму понад 1 млн грн, автомобіль марки ZUK A11 вартістю 30 тис. грн, обладнання для виготовлення пально-мастильних матеріалів на суму 250 тис. грн, документи з господарської діяльності та грошові кошти, отримані від реалізації фальсифікату у розмірі 55,6 тис. гривень.

Слідчі дії тривають.

 У червні до спеціальних фондів області на ремонт доріг митники Донеччини спрямували майже 151 мільйон гривень

За результатами роботи Донецької митниці ДФС  у першому півріччі 2017 року до загального та спеціального фондів Державного бюджету України спрямовано понад 2,4 млрд гривень.

Нагадуємо, що вже півроку у всіх областях України діє «дорожній експеримент», в рамках якого 50% від перевиконання індикативних показників доходів Державного бюджету України за загальним фондом зараховується до спеціальних фондів обласних бюджетів.

Відтак, у першому півріччі 2017 року для зарахування до спеціальних фондів Донеччини, кошти з яких використовуються на ремонт та облаштування логістичної інфраструктури області, Донецькою митницею ДФС спрямовано суму більше, ніж 338 млн гривень.

Слід також відмітити, що у січні-червні 2017 року в Донецькій митниці спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення помісячних перерахувань до бюджету Донеччини. Сума надходжень у червні більше, ніж у 20 разів перевищила аналогічні показники січня поточного року та склала майже 151 млн грн, що є найкращим показником за 2017 рік.

Донецька митниця ДФС висловлює щиру вдячність всім учасникам зовнішньоекономічної діяльності та сподівається на подальшу співпрацю заради розвитку нашого регіону.

На Донеччині затримано 35 вагонів деревини на 1 млн гривень, які намагались незаконно вивезти до м. Донецьк

Співробітниками оперативного управління, слідчого управління фінансових розслідувань та управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з працівниками Прокуратури Донецької області в ході досудового розслідування кримінального провадження за ст.205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво) ліквідовано схему незаконного перевезення деревини до тимчасово непідконтрольної території країни.

Так, в ході проведення слідчих дій встановлено групу осіб, які на території Донецької та Одеської областей України створили низку фіктивних підприємств. Протягом 2017 року зазначені підприємства складали та видавали підроблені супровідні документи на грузи, що переміщувались залізничним транспортом до тимчасово непідконтрольної території України. Тим самим до м. Донецьк незаконно перевозили різноманітні товарно-матеріальні цінності.

Під час розслідування кримінального провадження попереджено вивезення на непідконтрольну територію 35 вагонів деревини (1621 т.) на суму понад 1 млн грн, що заготавлювалась лісгоспами західних регіонів держави.

Проводяться невідкладні слідчі дії.

 ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: