До 200-річного ювілея: Сьогодні монета з поетом із Слов’янська Михайлом Петренко вийшла у обіг


ukraina-moneta-2-grivnyi-mihail-petrenkoСьогодні 11 липня, виходить монета випущена до 200 річного ювілея нашого земляка, поета-романтика Михайла Петренко. Про це повідомляє сайт Національного банку України.

В розділі Пам'ятні монети України повідомляється

Михайло Петренко
Дата введення в обіг: 11 липня 2017

Технічні характеристики
Номінал - 2 грн.
Метал - нейзильбер
Маса, г - 12.8
Діаметр, мм - 31
Категорія якості карбування - спеціальний анциркулейтед рифлений
Гурт
Тираж,
штук - 35000

Серія: Видатні особистості України

Присвячена Михайлові Миколайовичу Петренку (1817 - 1862) - поетові-романтику першої половини ХІХ століття. До сьогодні збереглося небагато його творів, але на всіх континентах світу пам`ятають його пісенний шедевр `Дивлюсь я на небо`, а рядки деяких віршів поета збереглися в піснях `Ходить хвиля по Осколу` та `Взяв би я бандуру`, які стали народними. Ймовірно, що Михайло Петренко народився в місті Слов`янську (нині Донецька область) у 1817 році. Уперше його вірші були надруковані в 1841 році в поетичному альманасі `Сніпъ`.

На аверсі монети зображено курган, український степ, кам`яну бабу, на якій сидить сокіл, угорі півколом розміщено: номінал 2 ГРИВНІ, малий Державний Герб України (під яким рік карбування монети - 2017) напис УКРАЇНА, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено сокола, що летить, і написи: Дивлюся на небо/та й думку гадаю:/Чому я не сокіл,/чому не літаю,/Чому мені, Боже,/ти криллів не дав?/Я землю б покинув/і в небо злітав! та МИХАЙЛО/ ПЕТРЕНКО/ 1817-1862 (унизу).

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій
Скульптор: Атаманчук Володимир, Демяненко Анатолій

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: