Податкова Слов’янська повідомляє: сервіси ДФС України, нова форма декларації на прибуток та інше

пенсионный налоговая славянск
У січні-травні 2017 року Центром обслуговування платників Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області надано 13,1 тисяч адміністративних послуг

 За 5 місяців 2017 року до ЦОП Слов’янської ОДПІ надійшло 80309 звернень, з них 6393 - адміністративні послуги.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 3342 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта - 65 послуг;

- видача довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків платникам, які припиняють підприємницьку діяльність - 301 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 526 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 508 послуги;

- реєстрація та перереєстрація установ (організацій) в реєстрі неприбуткових установ та організацій – 99 послуг;

- реєстрація платників єдиного податку – 363 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 901 послуг;

- прийом кореспонденції – 9860послуг;

- прийом звітності – 43699 послуг.

У приміщені ЦОПу суб’єктам звернень надаються наступні послуги: адміністративні; прийом та реєстрація вхідної кореспонденції; приймання звітності, поданої на паперових та магнітних носіях; усні консультації; доступ до електронних сервісів; доступ для роботи запитувачів із документами що містять публічну інформацію; попередній запис громадян на особистий прийом; здійснюється сервісне обслуговування платників податків: видача карток платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків; реєстрація РРО, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок; внесення установи (організації) до Реєстру неприбуткових організацій та установ; реєстрація платника єдиного податку, надання витягу з реєстру платників єдиного податку; підтвердження статусу податкового резидента України; засвідчення довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами; супутні послуги.

 В Слов’янській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області відбувся семінар на тему: «Сервіси ДФС України. Електронний кабінет платника.»

14 червня 2017 року в стінах Слов’янській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області відбувся семінар  на тему: «Сервіси ДФС України. Електронний кабінет платника.».

Під час семінару присутніх було проінформовано, що на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (https://sfs.gov.ua/) розміщено діючі електронні сервіси, скористатися якими може кожен бажаючий. Було надано перелік діючих сервісів, а саме: «Електронний кабінет платника податків», «Реєстр платників ПДВ», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Інформаційно-довідковий ресурс», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс» «Декларування on-line», «Реєстр страхувальників», «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів”, «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації». В ході семінару надано роз’яснення по роботі кожного сервісу, та практика користування ними для отримання необхідної податкової інформації, а також зазначено, що скориставшись даним широким спектром електронних сервісів, підприємці спрощують документообіг і сплату податків.

Були роз’яснені присутнім переваги Електронного кабінету платника податків, а саме - це можливість працювати на безоплатній основі та у будь – який час, отримувати необхідну інформацію з органів ДФС  в режимі онлайн, можливість подання звітності в електронному вигляді, та основна перевага - це економія часу.

Платникам було роз’яснено нюанси подачі звітності в електронному вигляді, показано на практиці, як працювати з програмним забезпеченням при відправці звітності до органів ДФС, та надано відповіді на запитання платників податків стосовно труднощів у користуванні програмним забезпеченням.

Реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат фізичними особами – платниками єдиного податку

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245, затверджено:

- форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та порядок її ведення;

- форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та порядок її ведення.

Книги ведуться за вибором платника податку у паперовому або електронному вигляді, форми яких можна знайти на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) за посиланням https://sfs.gov.ua/diyalnist-/admin-poslugi/ (графа «Форма заяви» пункту 6 «Реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку» розділу «Адміністративні послуги, що надаються державними податковими інспекціями»).

У разі обрання ведення книги у паперовому вигляді платник єдиного податку зобов’язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник книги, на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), податкова адреса, номер та дата свідоцтва про право на здійснення незалежної професійної діяльності (за наявності).

Реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платниками єдиного податку є адміністративною послугою, що надається державними податковими інспекціями.

 Затверджена нова форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що 09.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №467 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.05.2017 за №642/30510 (далі – Наказ №467), яким у новій редакції викладено форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) та форми додатків до неї.

Так, у формі Декларації з’явились нові рядки:

рядок 07.2 «страхові платежі, страхові внески, страхові премії за договорами перестрахування»;

рядок 09.1 «сума доходу, що залишився після формування призового (виграшного) фонду (позитивне значення (рядок 09.1.1 – рядок 09.1.2)):»;

рядок 09.1.1 «загальна сума доходів, отриманих від прийняття ставок у лотерею»;

рядок 09.1.2 «сума сформованого призового (виграшного) фонду лотереї відповідно до умов її проведення»;

рядок 09.2 «сума безнадійної заборгованості, визначеної підпунктом «е» підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України».

Із форми Декларації виключені рядки, пов’язані з розрахунком авансових внесків із податку на прибуток підприємств (рядок 26 – до змін), і рядки щодо виправлення помилок по авансових внесках (рядки 36, 37, 38 та 39). Змінилася таблиця для відміток про наявність додатків. У ній з’явилося нове поле «ФЗ», в якому платники мають проставляти позначку «+» під час подання разом із декларацією фінансової звітності.

Так, відповідно до п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 ПКУ. Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до цього пункту платниками податку на прибуток, є додатком до Декларації та її невід’ємною частиною.

Також внесено зміни до таблиці «Відомості про одночасне подання до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств форм фінансової звітності» (до змін) Декларації. Тепер у формі Декларації вона розміщена відразу за таблицею «Наявність додатків» і має назву «Наявність поданих  до  Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності».

Крім того, внесено зміни до форм додатків до Декларації, а саме до:

- додатку ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;

- додатку ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;

- додатку ТЦ «Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку»;

- додатку ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку(и)»;

- додатку РІ «Різниці»;

- додатку АМ «Інформація щодо нарахованої амортизації»;

- додатку ЦП до рядків 4.1.3 ЦП, 4.1.4 ЦП додатка РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Наказ №467 набрав чинності з дня його офіційного опублікування (опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 09.06.2017 №45).

                                   Слов’янська ОДПІ

Донеччина: надходження екологічного податку збільшились удвічі

 Донеччина є одним з найпотужніших індустріальних регіонів України. Але індустріальний розвиток Донецької області має не тільки позитивні сторони. На території області розташовані значна кількість великих підприємств гірничовидобувної, металургійної, хімічної, машинобудівної та агропромислової галузей. Майже вся територія Донецької області залучена до господарського обороту, що призводить до значного навантаження на природні ресурси та до серйозних екологічних проблем. Тому контроль за справлянням екологічного податку – як одного з фінансових компенсаторів шкоди, що завдається природі, – є і залишатиметься одним з актуальних завдань органів фіскальної служби області.

За період січень – травень 2017 року від 1400 підприємств Донеччини надійшло понад 514 млн грн екологічного податку. Відповідно до розподілу коштів від сплати податку місцеві бюджети області отримали на відновлення довкілля понад 411 млн грн,  державний бюджет – майже 103 млн гривень.

Сплачена цьогоріч сума податку вдвічі перевищує минулорічні надходження. Середньомісячний показник надходжень екологічного податку за п’ять місяців поточного року по Донецькій області становить 102 млн гривень.

Сплачуючи екологічний податок, підприємства частково відшкодовують негативні наслідки своєї господарської діяльності.

 Понад 14 тисяч адміністративних послуг надано податковими органами фіскальної служби Донеччини у травні 2017 року

 З початку 2017 року зафіксовано понад 815 тис. звернень представників бізнесу та громадян до податкових органів фіскальної служби Донецької області за отриманням адміністративних, консультативних та інформаційних послуг, з них у травні п.р. – понад 80,8 тис. звернень. У травні 2017 року податковими органами фіскальної служби області надано понад 14 тис. адміністративних послуг, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 26,9%.

Видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків залишається найбільш популярною адміністративною послугою, що надає фіскальна служба Донеччини. У травні 2017 року громадяни отримали 7669 таких карток, їх питома вага від загальної кількості отриманих у звітному місяці адмінпослуг – 54,5%.

Також запитуваними з боку суб`єктів господарювання у травні були адміністративні послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 1342 (9,5%), надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 1061 (7,5%), реєстрації платника єдиного податку – 785 (5,6%), реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 672 (4,8%) та інші.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області у травні 2017 року надано 742 адмінпослуги: видано 693 ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами (з них 413 і 280 ліцензій відповідно), дві довідки про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру місць зберігання, а також 47 реєстраційних номерів облікової картки платника податків.

З більш детальною інформацією щодо контактів та адрес Центрів обслуговування платників можна ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДФС у Донецькій області за посиланням https://dn.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.

 За результатами роботи фіскалів Донеччини з детінізації економіки відкрито кримінальні провадження на суму понад 94 млн гривень

 Співробітниками управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області продовжується робота з детінізації економіки. Так, протягом п’яти місяців поточного року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання підготовлено та передано до правоохоронних органів 30 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, з них 12 матеріалів - щодо порушень у сфері державних закупівель.

За результатами розгляду підготовлених співробітниками фіскальної служби матеріалів до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 20 кримінальних проваджень на суму понад 94 млн гривень та арештовано майно підприємств, що приймали участь у злочинній діяльності, майже на 2,3 млн гривень.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

 Автовласники Донецької області сплатили 846 тис. грн транспортного податку

 За п’ять місяців 2017 року власники транспортних засобів Донеччини перерахували до місцевих бюджетів 846 тис. грн транспортного податку. Зокрема, громадяни сплатили 228 тис. грн, а внесок юридичних осіб – власників автомобілів до місцевих бюджетів області склав майже 618 тис. гривень.

Загалом, з початку року вже 17 власників елітних автомобілів виконали свій конституційний обов’язок зі сплати податку.

Фахівці фіскальної служби Донецької області продовжують до 1 липня 2017 року надсилати громадянам повідомлення-рішення. Тому основна сума перерахування транспортного податку від громадян надійде протягом 60 днів з дня отримання зазначеного повідомлення.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року змінено розрахункову середню вартість автомобілів. Так, об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2017 році - 1 мільйон 200 тис. гривень). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

З більш детальною інформацією щодо правильності визначення платників транспортного податку та механізму нарахування зазначеного податку можна ознайомитись за посиланням https://10.80.31.32/data/files/193089.jpg

 Донецька митниця направила ще майже 118 мільйонів гривень на відновлення доріг області

У травні 2017 року надходження від Донецької митниці ДФС до державного бюджету склали понад півмільярда гривень, а саме 511,3 млн гривень.

Нагадуємо, що відповідно до запровадженого експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування 50% від перевиконання митницею доведеного індикативного показника надходжень митних платежів направляється до спеціальних фондів бюджету області.

За результатами роботи травня вищевказана сума перерахувань від Донецької митниці складатиме майже 118 млн гривень.

Загалом, з початку 2017 року, на розбудову логістичної інфраструктури області спрямовано близько 188 млн гривень.

Слід зазначити, що сума отримана у травні цього року є найбільшим показником за 2017 рік у розрізі щомісячного виконання Донецькою митницею ДФС доведених показників надходжень до держбюджету.

Маріуполь: боротьба з безліцензійною торгівлею тютюном та алкоголем триває

Фіскальною службою області продовжується проведення заходів, направлених на запобігання незаконної торгівлі підакцизними товарами. Непогані результати у цій справі приносить і тісна співпраця з Маріупольською міською радою.

Так, 13 червня 2017 року співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з управлінням по взаємодії з правоохоронними органами та боротьбі з корупцією Маріупольської міської ради відвідали деякі місця роздрібної торгівлі тютюном та алкоголем в Кальміуському районі міста. Візит не був безрезультатним.

Так, на Іллічівському ринку під час огляду торговельного кіоску встановлено здійснення громадянином В господарської діяльності без державної реєстрації, як суб’єкта підприємницької діяльності, та виявлено факт безліцензійної торгівлі тютюновими виробами. З незаконного обігу вилучено 1478 пачок цигарок на суму 31 тис. гривень.

Крім того, співробітники цих же підрозділів з метою запобігання незаконної торгівлі відвідали на вулиці Рівна торговельний кіоск та виявили громадянку Г, яка здійснювала торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями без дозвільних документів та навіть без державної реєстрації, як підприємця. На торговельному об’єкті виявлено підакцизних товарів: 512 пачок цигарок на суму 12,5 тис.грн та алкогольні напої в кількості 453 пляшки на суму 13 тис. гривень.

Стосовно громадян за даними фактами складено протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали для прийняття рішення згідно чинного законодавства направлено до суду.

 Донеччина: «Фантом» запобіг спробам незаконного перевезення на тимчасово окуповану територію товарів на 120 тис. гривень

Не зважаючи на тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, схвалене Радою національної безпеки і оборони України в березні поточного року, окремі громадяни не припиняють спроб ввезення на тимчасово окуповану територію Донецької області товарів комерційного призначення.

Так, 13 червня 2017 року співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») під час контролю за переміщенням товарів через лінію розмежування на КПВВ «Гнутове» було проведено огляд автомобіля «VOLKSWAGEN TRANSPORTER», який прямував до міста Донецьк. Під час огляду транспортного засобу співробітниками підрозділу було виявлено 80 кг риби вугор копчений орієнтованою вартістю 40 тис. грн та радіатор охолодження для вантажного автомобіля на суму 6,6 тис. грн, які громадянин Ч мав намір незаконно перевести на окуповану територію з метою комерційної реалізації. З незаконного обігу вилучено товарів на 46,6 тис. гривень.

Співробітниками того ж підрозділу 14 червня 2017 року на КПВВ «Гнутове» під час огляду автомобіля «RENO LOGAN», чорного кольору під керуванням громадянина І , який прямував до неконтрольованої території, виявлено схованку, де були приховані товари промислової групи (в асортименті) на 73,8 тис. грн для подальшої реалізації на тимчасово окупованій території. Виявлені 193 одиниці товарів було вилучено.

Стосовно громадян, здійснивших порушення, за даними фактами складено протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, матеріали для прийняття рішення згідно чинного законодавства направлено до суду.

 Розгляд звернень громадян фіскальною службою Донеччини - запорука спільних досягнень

 Найчастіше до фіскальної служби області мешканці Донеччини звертаються за отриманням роз’яснення податкового законодавства, проведення контрольно-перевірочної роботи та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також з метою інформування про ухилення від сплати податків.

Так, за січень-травень цього року до фіскальної служби надійшло 218 письмових звернень громадян, що на 38 звернень або на 13,5% більше, ніж за відповідний період 2016 року.

З початку року розглянуто 189 письмових звернень, за їх результатами:

- на 163 звернення надано відповідні роз`яснення;

- 6 звернень вирішено позитивно;

- 5 звернень направлено на розгляд за належністю до інших органів;

- 6 звернень повернуто авторам, оскільки звернення були оформлені з недотриманням вимог частини сьомої статті 5 Закону України «Про звернення громадян»;

- в 1 зверненні відмовлено в задоволенні;

- 8 звернень не підлягало розгляду.

Усі звернення розглянуті ґрунтовно та якісно, без порушення термінів.

Зокрема, в травні 2017 року надійшло 38 письмових звернень громадян, що на 26,7 % більше відповідного періоду 2016 року.

Крім того, з початку року посадовими особами Головного управління ДФС у Донецькій області та територіальних органів проведено 29 прийомів громадян, у тому числі 14 виїзних, що складає майже 50 % від загальної кількості.

Звертаємо увагу громадян, що вони також мають можливість потрапити на особистий прийом до керівництва як на районному, так і на обласному рівні, згідно із затвердженими графіками прийому.

Ознайомитись з графіком особистого прийому громадян керівництвом Головного управління ДФС у Донецькій області на 2017 рік можна за посиланням https://dn.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/kontakti-/ .

 ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

1
1
Эта запись была размещена в рубрики: Все новости, Правовая лента, БИЗНЕС КЛУБ. [Постоянная ссылка].

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Другие новости

Новости Redtram

Loading...

Новости MarketGid