У Святогірську пройшла акція «Чистий берег Дінця»

Уже другий рік поспіль громадська екологічна акція «Чистий берег Дінця» збирає у Святогірську тих, хто небайдужий до долі головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець. 

Чистий берег Дінця (1) Чистий берег Дінця (2)

Її береги, як і інші привабливі місця відпочинку на природі, просто потерпають від сміття. Скляні і пластикові пляшки, одноразовий посуд, обгортки, целофанові пакети, черепки посуду і бите скло, загублені черевики, автомобільні шини і навіть цеберко із залишками мастил… Такі неприємні «знахідки» чекали на цьогорічних учасників акції по берегах Дінця. І назбиралось їх більше ніж з півсотні великих сміттєвих пакунків на відстані від Святогірського до Богородичанського мостів через Сіверський Донець.

Чистий берег Дінця (3) Чистий берег Дінця (4) Чистий берег Дінця (5)

Саме таку територію Національного природного парку «Святі Гори» було визначено для проведення 23 травня акції «Чистий берег Дінця». Втім, її ініціатори – члени громадської організації «Сіверський Донець – відродження» і колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів – мають надію, що з часом ця громадська акція пошириться на всю територію Придінців’я.

Чистий берег Дінця (6) Чистий берег Дінця (7) Чистий берег Дінця (8)

Перші ж спроби об’єднати волонтерські екологічні рухи довкола єдиної мети – збереження чистоти берегів Сіверського Дінця – можна вважати вдалими. Серед учасників акції цього року – студенти Слов’янського хіміко-механічного технікуму, Богородичанської загальноосвітньої школи і Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 12, члени громадських організацій «Сіверський Донець – відродження» та «ЕКО Слов’янськ», представники Сіверсько-Донецького БУВР та НПП «Святі Гори». Від 12-ти років і до…

Чистий берег Дінця (9) Чистий берег Дінця (10) Чистий берег Дінця (11)

Основна категорія – молодь, як найбільш активна й ініціативна, з прогресивним поглядом у майбутнє. Саме така ініціативна група молоді від громадської організації «Сіверський Донець – відродження» захистила проект проведення громадської екологічної акції «Чистий берег Дінця» у програмі малих грантів «ЮНІСЕФ» і отримала кошти на втілення проекту у життя.

Чистий берег Дінця (12)

А відтак з’явилась можливість не лише придбати необхідний для акції інвентар, а й відзначити активних учасників заходу. І на прибраній території в місцях масового відпочинку встановити попереджувальні стенди з написом: «Не смітити! Тут прибирали діти», щоб якнайдовше зберегти чистими береги Сіверського Дінця!

Юлія Киркач, громадська організація
«Сіверський Донець – відродження»

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

7
0

Эта запись была размещена в рубрики: