Що означає новий закон про житлові програми для ВПО

пересел9 квітня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" щодо реалізації державних житлових програм». Метою Закону є забезпечення здешевлення вартості будівництва або придбання житла для соціально вразливих категорій громадян, у тому числі ВПО.

Державна підтримка, передбачена Законом, полягає в сплаті державою 50% вартості будівництва або придбання доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту. На таку підтримку, окрім внутрішньо переміщених осіб, можуть претендувати особи, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час безпосередньої участі в АТО або забезпеченні її проведення, а також члени сімей загиблих (зниклих без вісти), померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО.

Основними критеріями, яким має відповідати внутрішньо переміщена особа (ВПО) для того, щоб взяти участь в програмі, є:

  1. 1. перебування на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, в населеному пункті, де ВПО має намір скористатися програмою.
  2. 2. середньомісячний грошовий дохід ВПО разом з членами сім’ї з розрахунку на одну особу не перевищує п’ятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні.

Таким чином, нажаль, правом на державну підтримку не зможуть скористатись ВПО, місце проживання яких не зареєстровано у населеному пункті, в якому вони фактично проживають.  Більш того, в програмі не зможуть прийняти участь ВПО, що повернулися до покинутого місця проживання в населених пунктах, в яких державні органи виконують свої повноваження, оскільки після повернення їхню довідку про взяття на облік ВПО буде скасовано на підставі статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Таким чином, з аналізу Закону вбачається, що переважна кількість ВПО не зможе скористатися 50-ти відсотковою державною підтримкою для будівництва (придбання) доступного житла або пільговим іпотечним житловим кредитом.

При цьому, навіть той невеликий відсоток ВПО, який відповідає критеріям для отримання підтримки, передбаченої Законом, зможе скористатися нею не раніше 2018 року, оскільки для реалізації програми необхідно закладення відповідних коштів в Держбюджет. Згідно Бюджетного кодексу України, цей процес є досить тривалим, а кошти закладаються щонайменше за рік  до реалізації ініціатив, як, наприклад, державні житлові програми.

Юридичну консультацію з питань реалізації прав людей, що постраждали в результаті конфлікту, можна отримати в центрі правової допомоги Норвезької ради у справах біженців за адресою:

м. Краматорськ: вул. Катеринича, 13

понеділок.-п’ятниця. 09:00-17:00

Телефон «гарячої» лінії: 0800-302-007

Електронна адреса NRC в Україні:  ua.info@nrc.no

Усі послуги Норвезької ради у справах біженців - безкоштовні!

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: