Випадки, коли потрібен дозвіл на фото та відео зйомку

фотоконкурсСьогодні у більшості мешканців громад є пристрій, який здійснює якісну фото і відеозйомку. От і часто різні люди користуються такою можливістю та знімають відео, де Ви можете бути об’єктом відеозйомки. Що в такому разі робити, чи має право конкретна особа або навіть журналіст вести відіозйомку вас, коли ви цього не хочете?

Цивільне законодавство України чітко регулює це питання. Так законодавець передбачив, що Вас можуть відзняти на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за Вашої згоди.

Але така згода не є універсальною. Якщо Ви погодилися на зйомку Ви може вимагати припинення її публічного показу в тій частині, яка стосується Вашого особистого життя.

Однак, варто знати, що згода особи на її знімання не потрібна, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

Варто відзначити, що законодавство України забороняє будь-які приховані зйомки щодо вашого особистого життя, а тим більше поширення відповідного відео чи фото.

У разі порушення цього правила передбачена кримінальна відповідальність, а саме: за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями Кримінального кодексу України, - караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років (ч. 1 ст. 182 КК України).

       Дар'я Нефьодова-Лепіна, заступник начальника відділу
комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації
(у Донецькій області) Регіонального центру
з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: