У Слов’янську “Яворина” привітала Героя УПА з Днем Матері

УПА14 травня 2017 року голова Донецької обласної організації "Яворина" разом з місцевими активістами ВО "Свобода" відвідали героя Української Повстанської Армії Ганну Кушик, що мешкає у селищі Семенівка під Слов'янськом.

Комбатант ОУН-УПА родом з села Золотий потік Тернопільської області, але у 60-ті роки була змушена переселитися на Донеччину. Єдина зі своєї родини вижила під час сталінських репресій проти учасників українського підпілля. Її брат і сестра воювали в лавах УПА і загинули, сама Ганна Миколаївна провела 7 років у таборах. Нині ж її син бере участь в АТО. Зараз Ганна Кушик мешкає у далеко не найкращих умовах та дуже потребує допомоги.

Привітати Героя УПА з Днем Матері завітали свободівці Слов'янська та голова об'єднання українок "Яворина" Донецької області Марина Данилова. Гості привезли  квіти, невеличкі подарунки та солодощі.

УПА_1Націоналістка згадала, як починався її шлях боротьби, як прийшла до лав УПА. Розповіла про страшні випробування, які випали на її долю в ті часи. Не дивлячись на свій поважний вік, Ганна Кушик має гарний зір та відмінну пам'ять, цікавиться політикою та вірить в молодь України.

"Жінка, яка пережила сталінські репресії, війну 2014 року, живе в страшних умовах на мізерну пенсію. Попри все, не втратила оптимізму - щонеділі ходить на службу, цікавиться подіями сьогодення та впевнена, що Україна переможе.

Жива історія, яку треба берегти, запрошувати на різні заходи, запитувати та дізнаватися про справжнє минуле. Поки ця жінка ще з нами і ми можемо це робити", - зазначила Марина Данилова.

УПА_2

 

Прес-служба Донецької обласної організації ВО «Свобода»

6
48

Эта запись была размещена в рубрики: