Символічний забіг проти насильства дав старт інформаційній компанії “Насильству немає виправдання” у Донецькій та Луганській областях

IMG_0432Сьогодні, 13 травня, до Дня матері у парку Ювілейний відбувся міський забіг, який ознаменував початок інформаційної кампанії «Насильству немає виправдання».

Участь у забігу взяли патрульні та дільничні поліцейські із сім’ями, молодь, мешканці та мешканки міста. Забіг було організовано ООН Жінки, міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Міністерством внутрішніх справ України та за підтримки місцевої влади з метою об’єднати поліцію та громаду у боротьбі проти насильства щодо жінок.

«Цим забігом ми розпочинаємо інформаційну кампанію «Насильству немає виправдання», метою якої є підвищення розуміння серед чоловіків та жінок того, що насильство є порушенням прав людини, пропаганда нульової толерантності до насильства та підвищення довіри до поліції, як важливої структури у системі реагування на це негативне явище», – говорить Ольга Осауленко, програмна координаторка ООН Жінки в Україні.

В Україні продовжується реформа правоохоронних органів. Поліція довго сприймалася як каральний орган, але тепер вона має взаємодіяти з громадою, попереджати та допомагати родинам у подоланні домашнього насильства.

«Ґендерно-зумовлене та домашнє насильство – надзвичайно серйозна проблема в українських сім’ях, яка дуже часто залишається прихованою, – відмітила Лілія Золкіна, начальниця управління сім’ї та молоді Донецької ОДА. – В умовах конфлікту та переміщення населення підвищений рівень стресу та труднощів виливається у зростання цього явища. Ми тісно співпрацюємо з міжнародними організаціями, адже маємо спільне прагнення до миру в кожній родині та країні в цілому».

«Наше місто знаходиться за декілька десятків кілометрів від зони бойових дій. Соціальна та гуманітарна напруга, яка існує на прифронтовій території нерідко зумовлює конфлікти у родинах. Не розуміння один одного приводить до насильства. Про це потрібно говорити, і робити усе від нас залежне, аби в родинах панував мир та злагода» – зазначила Чукова Наталія, заступниця міського голови Краматорська. – Міська влада дякує всім міжнародним організаціям, які звертають на це увагу, і намагаються вирішити ці питання. Ми розуміємо, що це не зробити за один день, але головне прагнути  і довіряти один одному. Сьогоднішній захід, це приклад порозуміння та взаємоповаги».

Дослідження, проведене у рамках кампанії в громадах Донецької та Луганської областей, показало, що і жінки, і чоловіки схильні виправдовувати насильство. При цьому жінку, яка потерпає від насильства, часто звинувачують у провокуванні кривдника. Так 60% респондентів вважають, що поведінка жінки чи те, як вона вдягнена, може спровокувати насильство; в той час 44,5% респондентів переконані, що жінок іноді б’ють з їх власної провини. Саме тому кампанія закликає припинити шукати виправдання насильству.

«У випадку домашнього насильства українці все ще неохоче звертаються за допомогою до поліції, але цей вид злочину перестає тотально замовчуватися,говорить Гончаров Володимир, заступник начальника головного управління Національної поліції в Донецькій області, полковник поліції, – відчувається тенденція до збільшення кількості звернень до Національної поліції. Люди перестають мовчати, тримати це в собі й більше довіряють органам Національної поліції».  

«Ми прагнемо донести ідею, що ніякі обставини не виправдовують насильство, його просто не має бути у сім’ї, в громаді, на роботі чи на вулиці, – говорить Галина Скіпальська, виконавча директорка Української фундації громадського здоров’я. – Поліцейські можуть допомогти дружині переговоривши з чоловіком, досвід показує, що такий підхід працює. А якщо людина стає свідком насильства у сім’ї, то звернутися по допомогу – це є її обов’язок і порятунок іншої людини».

В 2016 році за оцінками Міністерства внутрішніх справ в Україні було зареєстровано 127 478 повідомлень про вчинені правопорушення та інші події пов’язані з насильством в сім’ї, хоча реальна цифра є значно більшою, лише 10% всіх випадків домашнього та ґендерно зумовленого насильства офіційно реєструються.

Своєю участю у забігу краматорчани та краматорчанки висловили неприйняття насильства щодо жінок. Мешканці мали можливість познайомитися з працівниками правоохоронних органів та неформально поспілкуватись. Цим забігом поліцейські підтвердили своє прагнення допомагати сім’ям, об’єднувати їх та вирішувати проблему насильства.

FullSizeRender IMG_0442 IMG_0475 IMG_0481

Довідкова інформація:

Захід організовано у рамках інформаційної кампанії, яку впроваджує ООН Жінки, спільно з Міністерством внутрішніх справ України та міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках спільного проекту ООН Жінки та ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню у постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом.

Інформаційна кампанія «Насильству немає виправдання» буде реалізовуватися в Донецькій та Луганській областях і включатиме створення соціального відео- та аудіоролику, проведення символічного забігу у Сєвєродонецьку, виступи експертів кампанії у місцевих радіо ефірах та розміщення публікацій в районних газетах спрямованих на підвищення обізнаності громадян щодо проблеми ґендерно-зумовленого та домашнього насильства, підвищення мотивації жінок звертатися по допомогу, а також розвиток довіри до поліції.

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: