Звернення Павла Жебрівського з нагоди Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

жебривскийРазом із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, ми відзначаємо Дні пам’яті та примирення спільно з усією європейською спільнотою на згадку про усіх жертв Другої світової війни, про руїну і хаос, яку вона принесла із собою.

Символом Дня пам’яті та примирення став червоний мак. Ця квітка, мов крапля крові, віддає шану усім жертвам тої жахливої війни, як військовим, так і цивільним. Ця квітка, немов, проростає із сердець воїнів, які ще досі незнайдені покояться у наших неозорих щедрих полях.

У Другій світовій війні Україна зазнали людських втрат більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Ця війна залишила надто глибокі рани на нашій землі, щоб сьогодні ставати інструментом для ідеологічних маніпуляцій.

Ми шанували, шануємо і завжди будемо вшановувати ратний патріотичний подвиг наших батьків, дідів і прадідів. І на доказ тому низько вклоняємося перед усіма ветеранами, учасниками і постраждалими від цієї війни.

Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги – це, в першу чергу, переосмислення і чесний діалог навколо складних сторінок нашого спільного минулого. Перемога над нацизмом була спільною справою усього європейського континенту і вона не має нас роз’єднувати. Тим більше, коли зараз над Європою нависає загроза нового войовничого безумного тоталітаризму. Ми зміщуємо акцент із святкування на пам’ять і вшанування. Пам’ятаймо, щоб перемагати…

Голова Донецької облдержадміністрації,
керівник обласної військово-цивільної адміністрації
Павло Жебрівськи

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

4
1

Эта запись была размещена в рубрики: