В гостях у губернатора: діти Донеччини зустрілися із головою Закарпаття Геннадієм Москалем

Zak4 11Діти розповіли очільнику Закарпаття, як їх прийняли у західному регіоні, про що вони дізналися, перебуваючи тут, та як познайомилися із новими друзями. На згадку гості подарували губернатору області символ Донеччини – пальму Мерцалова – й самі не залишилися без подарунків.

«Делегація» з Донеччини вирушила до Ужгорода із с. Нижні Ворота з самого ранку. Спочатку вони мали познайомитися ближче одним із старіших міст України, центром Закарпатської області.

Йдучи по бруківці, яку було покладено кілька століть тому, школярі побачили старий центр міста та відвідали одну з найвідоміших його пам’яток - Ужгородський замок. Селфі із сакурою та магнолією, монети на згадку – і подорож далі - до Ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального греко-католицького собору, Театральної площі, обласної філармонії, яка розташувалася у будівлі колишньої синагоги. А потім – спуск на набережну ріки Уж та стара площа Ринок.

Діти дізналися про історію найвідоміших ужгородських споруд, чому найстарші мешканці міста, нікуди не переїжджаючи, чотири рази міняли громадянство та чому в Ужгороді майже немає багатоповерхівок.
Після школярі поїхали до нового центру міста, який почали будувати на початку ХХ століття, та побачили будівлю Закарпатської обласної державної адміністрації.

Зустрічала гостей директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова. Вона розповіла школярам трохи про історію цієї будівлі та запросила піднятися до зали нарад на незвичному ліфті без дверей.
І вже там школярів Донеччини зустрів голова Закарпаття Геннадій Москаль, а також начальник ГУНП в Закарпатській області Роман Стефанишин та голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс.

Було відзначено, що ця зустріч відбулася за сприяння трьох українських генералів – Генадія Москаля, голови Нацполіції України Сергія Князєва та заступника голови Нацполіції – начальника ГУНП в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна.

За чаюванням губернатор дізнався від дітей, що вони побачили за ці дні на Закарпатті, про їхні враження від подорожі, нових однокласників та нових сусідів – дітей з Рахівського району, з якими вони разом живуть в еколого-натуралістичному центрі.

А губернатор розповів молоді про інших дітей, які приїхали із зони проведення антитерористичної операції, живуть та навчаються на Закарпатті, звичаї, які мають мешканці цього регіону країни, та підкреслив, що радий, що подорож до Закарпаття залишає у дітей Донеччини стільки приємних вражень.

Голова профспілки атестованих працівників ГУНП в Донецькій області та старший групи Андрій Каранда подякував очільнику Закарпаття за прийом та надану можливість дітям із зони проведення АТО відпочити у горах.

Zak4 12Школярі також звернулися до губернатора зі словами подяки за подорож, знайомство із закарпатськими традиціями та новими друзями. Вони розповіли, що всі ці враження та емоції заберуть із собою на Донеччину, аби поділитися ними зі своїми близькими. А на згадку про себе подарували Геннадію Москалю символ Донецької області – пальму Мерцалова, яка несе в собі єдність та цілеспрямованість.

У свою чергу, голова Закарпатської ОДА особисто вручив кожній дитині цінні подарунки, сувеніри та солодощі.

- Ми бачили ті жахливі кадри з Авдіївки та інших населених пунктів, і звернулися до В’ячеслава Аброськіна з пропозицією прийняти дітей. Генерал в дуже короткий час це організував. Діти усміхнені, мають радість від перебуванні на Закарпатті, та не бачать того пекла, яке там твориться, - відзначив Геннадій Москаль.

Фото на пам’ять з губернатором у камінній залі та подорож далі. Діти відвідали Головне управління Нацполіції в Закарпатський області, де правоохоронці зробили їм невеличку екскурсію, показали музей, розповіли, як працюють поліцейські Закарпаття. А наостанок спеціально для школярів зіграв оркестр ГУНП в Закарпатській області.

Нагадаємо, подорож дітей Донеччини на Закарпаття у рамках проекту «Схід та Захід разом» стала результатом взаємодії керівництва поліції Донецької області та Закарпатської облдержадміністрації.

Zak4 01 Zak4 02 Zak4 03 Zak4 04 Zak4 05 Zak4 06 Zak4 07 Zak4 08 Zak4 09 Zak4 10

Відділ комунікації
поліції Донецької області

3
0

Эта запись была размещена в рубрики: