Дітей з Донеччини тепло зустріли на Закарпатті

zak 02О 7 ранку 30 хлопців та дівчат, серед яких є й слов’янські «лігівці» зійшли з потягу у високогірному селищі Воловець, де на них вже чекали. Війна залишилася за тисячі кілометрів позаду, попереду – два тижні безтурботного відпочинку на природі, у гостинному колі закарпатців.

18 дівчат та 11 хлопців віком від 12 до 16 років – усі вони учасники «другої хвилі» проекту «Схід і Захід - разом», який було відновлено за ініціативою заступника голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна та керівника Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля.

Серед мандрівників - діти, які живуть безпосередньо в зоні бойових дій, а також найактивніші учасники «Ліги майбутніх правоохоронців» та діти поліцейських-переселенців. Тут є мешканці обстріляних Мар’їнки та Гранітного, з Маріуполя та Слов’янська, а також – з окупованих наразі Горлівки та Єнакієвого. Два дні тому поліцейські Донеччини провели їх у подорож, і першою зупинкою став Київ.

Діти завітали до столичних поліцейських та познайомилися з роботою поліції Києва та програмою «Безпечна столиця», а також відвідали Михайлівський Золотоверхий собор, побували на Софійській площі та Хрещатику. Молодь побачила виставку великодніх писанок зі всієї України, де була і писанка з Маріуполя. Дніпро з висоти пташиного польоту та вуличний піаніст – щасливі та сповнені нових вражень діти продовжили шлях на Закарпаття.

zak 01А вже на ранок мандрівників чекали Карпати та чисте гірське повітря. До потягу дітей з Донеччини вийшли зустрічати ті, хто на них дуже чекав та готував насичену «культурну програму», на чолі з головою Воловецької райдержадміністрації Валентиною Роговою. Жінка є педагогом з багаторічним стажем та опікуватиметься дітьми протягом всього відпочинку.

- Ви для нас дуже дорогі гості, і я хочу побажати, щоб ваш відпочинок був змістовим, щасливим і щоб ви поїхали від нас з позитивними емоціями, - зазначила Валентина Рогова, додавши, що разом з ними відпочиватимуть школярі з Рахівського району, і молодь зможе знайти нових друзів.

Голова РДА розповіла дітям про Воловецький район, який стане для них домівкою на найближчі дні. Цей район є найменшим та одним з самих гірських. Через Воловець проходить автомагістраль Київ-Чоп, яка поєднує Україну з Європою. Вона відзначила, що Закарпатська область сповнена контрастів, кожен район має свої традиції, свою культуру, свою природу – і все це діти побачать на власні очі.

У Воловці дітей розмістили в оздоровчому центрі, який, за рішенням губернатора Геннадія Москаля, готувався, у тому числі, для відпочинку дітей з Донецької та Луганської областей. Тут є все необхідне для проживання, а навчатися діти будуть в місцевій школі.

- Це вже друга частина проекту «Схід і Захід - разом». Наші діти мають спілкуватися, бачити, що східна та західна Україна нічим не відрізняються, це наша країна, Україна, - зазначив голова профспілки співробітників поліції Донецької області та наразі керівник групи мандрівників Андрій Каранда.

zak 03 zak 04 zak 05 zak 06 zak 08 zak 09 zak 10 zak 11 zak 12 zak 13 zak 14 zak 15

Відділ комунікації ГУНП Донецької області

7
0

Эта запись была размещена в рубрики: