Фахівці-водники та молодь Слов’янська прибрали «Староріччя». Фото

В рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля» 13 квітня працівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з членами громадської організації «Сіверський Донець – відродження» провели традиційну весняну толоку з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі р. Казенний Торець.

IMG_1485 IMG_1511 IMG_1534
До участі у толоці з ентузіазмом залучилась учнівська й студентська молодь навчальних закладів міста – Відокремленого підрозділу «Слов’янський технікум Луганського національного аграрного університету», Слов’янського хіміко-механічного технікуму та Слов’янського професійного машинобудівного ліцею, які щороку беруть участь в екологічно-виховних заходах басейнового управління.

IMG_1521 ??????????????????????????????? IMG_1537
Наймолодшому учаснику цьогорічної толоки – Ростиславу – лише 7 років, він залюбки допомагав саджати декоративні кущі, встигаючи випробувати на міцність дитячий майданчик. Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Наталія Білоцерківська впевнена, що з легкої руки її онука всі саджанці приймуться і даруватимуть радість відпочивальникам.

IMG_1516 IMG_1560
А найстарішому учаснику заходів з благоустрою та, власне, ініціатору створення зони відпочинку «Староріччя» – Віктору Єгоровичу Антоненко – 73 роки. В 2007 році, за ініціативи й активних дій В.Є.Антоненка як голови громадської організації «Сіверський Донець – відродження» і донедавна беззмінного протягом 40 років начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, проект створення еталонної зони прибережної захисної смуги р. Казенний Торець почав реалізовуватись в рамках європейського проекту TACIS в басейні Сіверського Дінця.

IMG_1588-1 Староріччя_2007 Староріччя_2010
Спочатку вздовж берега були встановлені лави і облаштовано квітники, а потім, після перемоги проекту в 2011 році в обласному конкурсі міні-проектів місцевого розвитку, зона відпочинку «Староріччя» набула сучасного вигляду – з дерев’яними лавами, декоративними елементами оздоблення, альпінарієм та дитячим майданчиком.

Староріччя_2011 Староріччя_2012 (1) Староріччя_2012 (2) Староріччя_2012 (3)
Десятиріччя проекту було відзначене ще однією гучною перемогою – вже на національному рівні: у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», який щороку проводить Міністерство екології та природних ресурсів України, проект благоустрою «Староріччя» завоював І місце і диплом переможця конкурсу. І, головним чином, не лише завдяки своєму існуванню чи виключності, а завдяки тим копітким зусиллям, які вкладають у цей проект члени громадської організації «Сіверський Донець – відродження», колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та усі небайдужі до долі цього впорядкованого куточка для сімейного відпочинку на березі річки в межах міського масиву.

??????????????????????????????? два дипломи

Цього року понад 80 учасників толоки майже за дві години роботи спільними зусиллями прибрали від побутового сміття прибережну захисну смугу річки Казенний Торець від ВАТ «Славмолоко» до автомобільного моста. Зібраного сміття вистачило на 23 великі пакунки. Клумби та альпінарій розчистили від бур’янів, скопали й засіяли квітами.

IMG_1489 IMG_1554

А ще висадили уздовж пішохідної доріжки та понад лавами 75 різних саджанців декоративних деревно-чагарникових культур, безкоштовно наданих Національним природним парком «Святі гори» спеціально для зони відпочинку «Староріччя».

IMG_1340 IMG_1404 IMG_1415

Відтепер тут ростимуть спірея й гортензія, чубушник і форзиція, бузина і глід, а також яблуня Нєдзвєцького і верба Матсудана, запашними квітами яких вже дуже скоро зможуть помилуватись усі, хто завітає відпочити до цього куточку Слов’янська на березі річки. Якщо, звісно, якісь «добродії» не вкрадуть їх раніше, як це сталося торік із кущиками барбарису, висадженого дітьми – юними волонтерами Міжнародної організації «Мистецтво життя» разом з представниками ГО «Клуб органічного землеробства» і Благодійного Фонду «Слов’янська Мрія». На жаль, хто не здатен на добрі справи сам, той не цінує і добровільні зусилля інших…

Староріччя_2016 (1) Староріччя_2016 (2) Староріччя_2016 (3)
Щоразу додають турбот організаторам подібних заходів і мешканці сусіднього приватного сектору, які раз за разом «удобрюють» береги річки побутовим сміттям, отруюючи хімічними речовинами у його складі власне навколишнє середовище. Викликає занепокоєння і те, як не поспішають комунальники Слов’янська закрити хоча б бетонними кришками комунікаційний колодязь по вулиці Торській в районі зупинки «Набережна», який вже понад рік зіяє чорним проваллям глибиною понад 2 метри і лише встромленою гілкою нагадує про себе. Чи то поки лихо не станеться, ми й потилиці не почухаємо?! До речі, неповністю закритий великою бетонною плитою інший водопровідний колодязь по другий бік зони відпочинку неприємно вразив чималим струменем води, яка так марно витрачалась через порив трубопроводу…

IMG_1540 IMG_1542 IMG_1544

На противагу неприємним відкриттям хотілося б акцентувати увагу на добрих вчинках і відзначити ще одного благодійника зони відпочинку «Староріччя»: цього року Приватне акціонерне товариство «Бетонмаш» (голова правління – М.М. Флерко) допомогло наповнити доверху піском дитячу пісочницю та виділило фарби для оновлення вигляду дерев’яних лав та металевих конструкцій дитячого майданчика (це наступний етап благоустрою зони відпочинку, який організатори сподіваються здійснити до травневих свят). Саме завдяки таким небайдужим людям наш світ стає кращим!

IMG_1585 kadr 1 kadr 2

Усіх добровільних помічників від Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» було відзначено Подяками за участь у толоці на березі річки Казенний Торець в рамках Всеукраїнській акції «За чисте довкілля». Її учасники розставались з почуттям виконаного обов’язку перед природою і власною совістю, і з бажанням зустрітись знову на цьому ж місці для чергових добрих справ.

IMG_1578

Прес-служба Сіверсько-Донецького БУВР

13
1

Эта запись была размещена в рубрики: