Новини подактової інспекції Словянська: нововведення в оподаткованні спадщини

налоговаяЗмінено порядок оподаткування спадщини

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон).

Так, з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до пп.14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі, усиновлені. До другого ступеня споріднення відносяться, зокрема, дід, баба, дядько або тітка.

Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

Не сплачують спадкоємці  в таких випадках й військовий збір.

З оновленим текстом Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (https://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» опубліковано 24.03.2017 в газеті «Голос України» № 54.

Продовжено термін подання е-декларацій для посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, які подають її вперше

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що 30.03.2017 набирає чинності Закон України від 23.03.2017 №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» (далі – Закон №1975).

Зазначеним Законом внесено ряд змін, зокрема, до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон №1700).

Так, відповідно до Закону №1975 розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону №1700 доповнено пунктом 51, згідно з яким до 1 травня 2017 року продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Закон №1975 опубліковано у газеті «Голос України» від 29.03.2017 № 57.

 Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ

 Податковою міліцією Донеччини розпочато 10 досудових розслідувань за фактами ухиленням від сплати ПДВ на 37,5 млн гривень

 Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів, направлених на боротьбу зі злочинами, пов’язаними з ухиленням від сплати ПДВ.

З початку поточного року  за злочинами, пов'язаними з ухиленням від сплати ПДВ, розпочато 10 досудових розслідувань за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України на загальну суму 37,5 млн грн, в т.ч. 3 - за фактом неправомірного використання спецрежиму сільськогосподарського  виробника на суму 11 млн  гривень.

 Від платників Донеччини надійшло 58 млн грн  акцизного податку з роздрібної торгівлі

 В Донецькій області нараховується близько 2,8 тис. суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами. Майже за 3 місяці 2017 року  кількість виданих ліцензій на зазначені види діяльності складає 1,7 тис. шт. (на алкогольні напої – 0,8 тис. шт., на тютюнові вироби – 0,9 тис. шт.). За видачу та подовження таких ліцензій до місцевих бюджетів надійшло понад 7,6 млн гривень.

Майже за 3 місяці 2017 року  від платників Донеччини до місцевих бюджетів надійшло 58,0 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Співробітники ГУ ДФС у Донецькій області провели 14 перевірок суб`єктів господарювання з питання дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг в роздрібній і оптовій торгівельній мережі алкогольних напоїв і тютюнових виробів. За результатами встановлених порушень до підприємців відповідно до законодавства застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 0,139 млн гривень. Основним порушенням є відсутність ліцензій, а також торгівля тютюновими виробами за цінами вище максимально встановлених виробником шляхом маркування на пачці та збільшених на суму акцизного податку та інші порушення.

За результатами контрольно-перевірочних заходів та роз’яснювальної роботи серед платників податків за 3 місяці 2017 року додатково видано 215 шт. ліцензій на право роздрібної торгівлі суб’єктам господарювання, які до цього не мали такі ліцензії. Така тенденція також пов’язана з ліцензуванням реалізації пива, яке віднесено до алкогольних напоїв з 1 липня 2015 року, а також із заміщенням суб’єктів господарювання на ринку роздрібної торгівлі.

 На Донеччині відбулась зустріч представників кінологічних служб силових відомств регіону: обмін досвідом - запорука безпеки громадян та країни

 Днями в Головному управлінні Національної поліції (ГУНП) в Донецькій області на базі кінологічного центру поліції в Донецькій області, відкритому місяць тому, відбулася міжвідомча нарада, присвячена питанням роботи та взаємодії кінологічних підрозділів різних силових структур області.

У нараді взяли участь керівники управління карного розшуку ГУНП в Донецькій області, кінологічного центру, представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Донецького та Краматорського прикордонних загонів, Кінологічного союзу України, Всеукраїнської федерації кінологічного спорту, а також інспектори - кінологи Донецької митниці ДФС.

У митниці на даний час  успішно працює три кінологічні команди, до складу яких входять три інспектори-кінологи  та, звичайно, три «чотирилапі помічники». Упродовж минулого року команди пройшли курс з підготовки службових собак по пошуку наркотичних засобів. Всі успішно склали іспити та отримали Сертифікати у Центрі спеціальної підготовки та кінологічного забезпечення  Державної фіскальної служби України.

У ході зустрічі розглядались питання налагодження взаємоузгоджених зав’язків для обміну досвідом роботи. Звичайно, у кожної силової структури своя специфіка роботи  та свої «секрети»  для досягнення позитивного результату. Але мета у всіх спільна – безпека громадян та країни.

Представників поліцейських команд зацікавив метод «вільного пошуку», який використовують у своїй роботі митники. Це методика дресури, яка займає досить багато часу (до півроку) та дозволяє швидко перевіряти великий потік транспортних засобів та виявляти наркотичні засоби. Собака може самостійно виявити та починати переслідувати «джерело запаху». В.о. начальника відділу кінологічного забезпечення Донецької митниці ДФС Євген Кошкош зазначив: «Ми готові поділитися своїм досвідом, як працювати на морських суднах, автотранспортних засобах, а співробітники поліції – досвідом роботи собак на вулиці».

По завершенню заходу прийнято рішення щодо складання спільного із кінологічним центром поліції в Донецькій області плану дій для подальшої взаємодії при проведенні спільних тренувань, а також обміну методиками дресури щодо виявлення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

 До уваги громадян! Донецькі митники стоять на заваді незаконному ввезенню транспортних засобів на митну територію України із порушенням митних правил

Запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил відповідно до п.10 ст. 544 Митного кодексу України  є одним із основних завдань органів доходів і зборів при здійсненні державної митної справи. Співробітниками Управління протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС постійно проводиться аналіз порушень митних правил, який свідчить, що найбільш поширеними є порушення строків транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України та зберігання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

Упродовж 2016 року та протягом перших трьох місяців 2017 року Донецькою митницею ДФС досягнуто позитивної судової практики щодо конфіскації транспортних засобів, які ввезені через міжнародні пункти пропуску на державному кордоні, розташовані на території, тимчасово непідконтрольній українській владі. Так у жовтні 2016 року на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» було затримано автомобіль марки «Volkswagen», а у січні 2017 року  - автомобіль  марки «Mitsubishi», які прямували з тимчасово непідконтрольної території до м. Маріуполь. Транспортні засоби були ввезені на митну територію України через міжнародні пункти пропуску, які відповідно до рішень Уряду України не функціонують з листопада 2014 року. Таким чином, громадяни здійснили переміщення транспортних засобів поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів та без виконання митних формальностей. В обох випадках у відношенні порушників законодавства складено протоколи про порушення митних правил за ст. 482 Митного кодексу України, а транспортні засоби вилучено до прийняття судом рішення.

У грудні 2016 року та у березні 2017 року судом прийнято рішення про конфіскацію незаконно ввезених автомобілів. Слід зазначити, що окрім цього виду покарання до порушників застосовуються і штрафні санкції у розмірі 100% вартості транспортного засобу.

Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу, що переміщувати товари та транспортні засоби необхідно через міжнародні пункти пропуску виключно на ділянці державного кордону, підконтрольного українській владі. Контрольні пункти в’їзду-виїзду, що знаходяться на «лінії зіткнення», не є міжнародними пунктами пропуску. Водночас нагадуємо, що міжнародні пункти пропуску, розташовані на території, тимчасово непідконтрольній українській владі, не функціонують, а тому товари та транспортні засоби, що переміщені через них, є предметом порушенням митних правил, за яке законодавством України передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 100 % вартості таких товарів і транспортних засобів та їх конфіскацію.

 На Донеччині у судовому порядку повернуто державі  понад 9 млн гривень

Протягом січня - лютого 2017 року в судах різних інстанцій з урахуванням справ минулих років на розгляді знаходилось 3384 справи за участі органів ДФС у Донецькій області на загальну суму 5,1 млрд гривень.

Протягом зазначеного періоду за позовами платників податків до органів ДФС порушено провадження по 232 справам на суму 299,9 млн грн, з них:

-  справи за позовами платників податків до органів ДФС – 105 на суму 173,2 млн грн;

-  справи за позовами органів ДФС до платників податків – 127 на суму 126,7 млн гривень.

У переважній більшості випадків фахівці органів ДФС у судовому порядку доводять обгрунтованість своїх вимог до платників податків. Так, на користь податкових органів ДФС  за січень - лютий 2017 року винесено 133 остаточних рішення на суму 67,9 млн гривень, до бюджету надійшло 9,3 млн гривень.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України платник має право оскаржити рішення органів фіскальної служби в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 Податкового кодексу України.

 ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
2
Эта запись была размещена в рубрики: Все новости, Новости Славянска, Правовая лента, БИЗНЕС КЛУБ. [Постоянная ссылка].

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Другие новости

Новости Redtram

Loading...

Новости MarketGid