Налоговая инспекция Славянска информирует: землепользователи пополнили бюджет на 132 млн. гривен

Читайте: О чем расскажут декларации начальников налоговой, прокуратуры, полиции и пенсионного фонда Славянска

Читайте: О чем расскажут декларации начальников налоговой, прокуратуры, полиции и пенсионного фонда Славянска

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує,

що платники податків, які зареєстровані на територіях м. Слов’янську, м. Миколаївки, м. Святогірська, м. Лиману, Слов’янського та Лиманського районах, мають можливість отримати адміністративні послуги у сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за адресою: м. Слов’янськ, пл. Соборна, 3, каб. 122.

Телефон для довідок 06262 (21154).

 «Гаряча лінія»

24 березня 2017 року з 12.00 год. до 13.00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Щодо декларування доходів громадян отриманих у 2016 році»  із начальником відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб та майнових податків управління податків і зборів Слов’янської ОДПІ Зіганшиною О.А..

Телефон «гарячої лінії»: (06262) 62-13-56.

 Фізична особа, яка переобладнала автомобіль на газ, має право на податкову знижку

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що платник податку має право включити до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених ним у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (п.п.166.3.7 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Звертаємо увагу, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п.166.2.1 п.166.2 ст.166 ПКУ).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ).

Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ

 Зростання надходження митних платежів у Донецькій митниці ДФС -  запорука якісних доріг у регіоні

З 1 січня 2017 року набув чинності Закон України від 20.12.2016 №1789 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу». Відповідно до п.33 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» запроваджується експеримент з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування в усіх областях України. Нагадуємо, що відповідно до положень Закону 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників митних надходжень направляються до спеціальних фондів відповідних місцевих бюджетів і використовуються для ремонту доріг.

 Враховуючи те, що основною вимогою для стабільної, швидкої та дієвої реалізації експерименту є перевиконання митницею індикативних показників доходів і зборів, а також пошук додаткових резервів надходжень митних платежів, це питання на даний час для Донецької митниці ДФС набуває особливого значення.

Непроста логістична ситуація, яка склалась на Донеччині, змушує значну частку підприємств регіону проводити оформлення імпорту товарів в інших митницях ДФС, що безумовно суттєво зменшує надходження митних платежів від Донецької митниці ДФС у держскарбницю країни. Так, у 2016 році 2,8 млрд грн митних платежів сплачені підприємствами не за місцем розташування. Відтік митних платежів погіршує можливість регіону відремонтувати у поточному році автомобільні дороги. Отже, здійснення митного оформлення імпорту зазначеними суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності у Донецькій митниці ДФС значно збільшить потенціал для швидкої та якісної розбудови інфраструктури регіону.

У пошуках додаткових резервів 13 лютого 2017 року за участю голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського відбулась робоча нарада з представниками та керівниками провідних підприємств області.

У ході зустрічі в першу чергу обговорювались питання створення найбільш сприятливих умов ведення бізнес, а також можливі зміни існуючих логістичних механізмів доставки вантажів з метою здійснення митного оформлення в Донецькій митниці ДФС  для потенційних та працюючих  суб’єктів у сфері ЗЕД.

 В свою чергу, Донецька митниця ДФС робить важливі кроки для налагодження тісної та взаємоузгодженої співпраці із суб’єктами, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність в Донецькому регіоні. Так, з серпня 2016 року в максимально можливому, на даний час, обсязі реалізується митне оформлення товарів за принципом «Єдине вікно». За даними  Державної фіскальної служби України за цим показником роботи Донецька митниця посідає четверте місце серед митниць ДФС. Тісна співпраця з імпортерами та митне законодавство дозволяють скоротити час оформлення вантажів, спростити митні формальності, повною мірою оцінити переваги електронного декларування. Середній час митного оформлення імпортних товарів Донецькою митницею у 2017 році складає 58 хвилин, тобто менше,  ніж за годину товар, що надійшов до пункту митного оформлення, вже може вільно використовуватись на території України.

Упродовж перших місяців 2017 року митницею ініційовано пропозицію щодо створення нового митного поста у м. Покровськ, яке є «західними воротами Донбасу». Мета – залучення нових та активізація працюючих суб’єктів ЗЕД. Ця ініціатива знайшла підтримку як у керівництва області, так і в Державній фіскальній службі України.

З метою найскорішої та якісної розбудови логістичної інфраструктури Донецького краю Донецька митниця ДФС докладає максимальні зусилля для збільшення надходжень митних платежів. Це питання має важливе значення у поточному фінансовому році також і для всіх мешканців Донецької області.

 Землекористувачі Донеччини поповнили місцеві бюджети на 132 млн гривень     

 За два місяці 2017 року місцеві бюджети Донецької області отримали понад 132 млн грн плати за землю, що на 2 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, від юридичних осіб надійшло понад 121 млн грн, а від фізичних осіб – більш, ніж 10 млн гривень.

Цього року у формуванні місцевих бюджетів, за показником найбільших надходжень, плата за землю посідає третє місце, пропустивши вперед податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок. За результатами січня-лютого поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 8%.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, у 2017 році становить:

  • для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) – 1,0;
  • для земель несільськогосподарського призначення – 1,06.

 Мешканці Донеччини стали частіше звертатись до фіскальної служби області

 Найчастіше до фіскальної служби області мешканці Донеччини звертаються за отриманням роз’яснення податкового законодавства, проведення контрольно-перевірочної роботи та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також з метою інформування про ухилення від сплати податків.

Так, за січень-лютий цього року до фіскальної служби   надійшло майже 100 письмових звернень громадян, що на 43 звернення або  на 77% більше, ніж за відповідний період 2016 року.

З початку року розглянуто 71 письмове звернення, за їх результатами:

- на 63 звернення надано відповідні роз`яснення;

- 3 звернення повернуто авторам, оскільки звернення були оформлені з недотриманням вимог частини сьомої статті 5 Закону України «Про звернення громадян»;

- 3 звернення направлено на розгляд за належністю до інших органів;

- 2 звернення не підлягало розгляду.

Усі звернення розглянуті ґрунтовно та якісно, без порушення термінів.

Крім того, з початку року посадовими особами Головного управління ДФС у Донецькій області та територіальних органів проведено 13 прийомів громадян, у тому числі 9 виїзних.

Звертаємо увагу громадян, що вони  також  мають можливість  потрапити на  особистий прийом до керівництва  як  на районному, так і на обласному рівні, згідно із затвердженими графіками прийому.

Ознайомитись з графіком особистого прийому громадян керівництвом Головного управління ДФС у Донецькій області на 2017 рік можна за посиланням  https://dn.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/kontakti-/ .

 Майже 45% усіх надходжень до бюджетів від платників Донеччини – це податок на доходи фізичних осіб

 Протягом двох місяців 2017 року мешканці Донецької області спрямували до бюджетів всіх рівнів понад 1 мільярд 257 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума сплаченого цьогоріч податку з доходів

перевищує аналогічні показники минулого року на 34% або понад 360 млн гривень.

Податок на доходи фізичних осіб займає лідируючі позиції у наповненні зведеного бюджету регіону та становить майже 45% від загальних надходжень.

Крім того податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів області. З початку року на розвиток місцевих громад Донеччини надійшло на 270 млн грн ПДФО більше, ніж торік, а саме - понад 937 млн гривень.

До державного бюджету надходження склали 319 млн грн, що перевищує показники 2016 року на 88 млн гривень.

Позитивна динаміка у надходженнях ПДФО пояснюється не тільки зростанням з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати до рівня 3200 гривень, але і ефективними діями органів місцевої влади та фахівців фіскальної служби області у напрямку детінізації ринку праці.

Головне управління ДФС у Донецької області закликає роботодавців сумлінно виконувати свої обов’язки перед найманими працівниками та перед державою.

 За результатами роботи фіскалів Донеччини з детінізації економіки відкрито кримінальні провадження на суму понад 44 млн гривень

 Співробітниками управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фіскальної служби Донеччини продовжується робота з детінізації економіки. Так, протягом двох місяців поточного року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання підготовлено та передано до правоохоронних органів 12 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, з них половина – щодо порушень у сфері державних закупівель.

За результатами розгляду підготовлених фіскалами матеріалів до Єдиного реєстру досудових розслідувань  було внесено 4 кримінальні провадження на суму понад 44 млн гривень.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області  з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

 У півтора рази збільшились надходження до місцевих бюджетів від платників-спрощенців Донеччини

 Надходження єдиного податку від підприємців Донеччини постійно збільшуються, що в свою чергу сприяє зростанню дохідної частини бюджету місцевих громад області. З початку року «єдинники» Донеччини спрямували до місцевого бюджету регіону понад 144 млн грн, що на 55 млн грн або на 62% більше, ніж у минулому році.

Єдиний податок є стабільним джерелом наповнення місцевих бюджетів Донеччини, саме тому фахівці фіскальної служби області приділяють значну увагу створенню комфортних умов для розвитку та роботи підприємництва у регіоні. На даний час у Донецькій області зареєстровано 52,8 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Основні платники єдиного податку – це фізичні особи-підприємці, яких на податковому обліку Донеччини перебуває 41,6 тисячі. Саме ними сплачено 62%, або 89 млн грн зазначеного податку.

Майже 22%, що у грошовому еквіваленті складає понад 31 млн грн від загальної суми сплаченого податку, належить 825 сільгосппідприємствам- платникам четвертої групи, які використовують земельні угіддя області.

Зокрема, протягом двох місяців 2017 року юридичні особи – спрощенці Донецької області перерахували понад 23 млн грн або 16% від загальної суми сплаченого єдиного податку. В області зареєстровано майже 10,4 тис. «єдинників» ІІІ групи.

 Декларуючи статки, громадяни Донеччини вже сплатили до бюджету 2,5 млн гривень

 З початку деклараційної кампанії про свої минулорічні статки вже прозвітувало 2226 громадян Донеччини. З них 5 громадян задекларували доходи на суму, що перевищує 1 млн гривень.  Загальна сума задекларованих за 2016 рік доходів – понад 119 млн грн, що на 116% перевищує показники минулого року.

За попередніми результатами цьогорічної кампанії декларування доходів громадян до сплати в бюджет декларантами нараховано 5,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 1,3 млн грн військового збору. Протягом двох місяців поточного року громадянами Донеччини вже сплачено до бюджету 2,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що становить понад 150% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Найактивніше про свої доходи за 2016 рік звітують ті, хто отримував спадщину (809 декларацій) та отримував доходи від продажу сільськогосподарської продукції (527 декларацій).

Окрім того, 119 декларантів звернулися до фіскальних органів Донецької області за податковою знижкою. Таким чином, з казни громадянам області буде повернуто 140 тис. гривень. Звертаємо увагу, що реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що останній день подання декларації за 2016 рік для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – 3 травня 2017 року.

 ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
2
Эта запись была размещена в рубрики: Все новости, Новости Славянска, Правовая лента, БИЗНЕС КЛУБ. [Постоянная ссылка].

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Другие новости

Новости Redtram

Loading...

Новости MarketGid