Привітання голови Донецької ОДА Павла Жебрівського з Днем Соборності України

жебривскийЩиро вітаю вас із Днем Соборності України!

В новітній історії України це дуже знаменна дата. Майже століття тому, 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві було проголошено Акт про об’єднання Української Народної Республіки із Західно-Українською Народної Республікою в єдину Соборну Державу. А днем пізніше, українська конституанта – Трудовий Конгрес України –затвердив ухвалу про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину державу.

Цікава деталь, на Трудовому Конгресі Акт Злуки проголосили дві людини: від ЗУНР Лев Бачинський, а від УНР – Сергій Бачинський. Лев Бачинський – уродженець Станіславівщини, теперішня Івано-Франківська область. Сергій Бачинський – уродженець Катеринославської губернії, до якої входила більша частина нинішньої Донеччини. Два представники давнього українського боярського роду, розділеного кордонами імперій, чітко символізували соборність двох частин України.

Три століття, роз’єднані  імперіями українці плекали надію на воз’єднання. Три століття! Всупереч неймовірним старанням  Російської та Австрійської імперій, Речі Посполитої  вибити із українців найменше бажання мати свою державу, українці на початку ХХ століття таки відновили її. Всупереч усім тим адмінресурсам, ідеологіям, «охранкам», русифікаціям та полонізаціям. І одним із перших кроків пробудженого народу  було об’єднання усіх українських земель в єдину українську соборну державу.

Сьогодні наша прекрасна, волелюбна Донеччина брутально розділена агресором на дві частини. Але ми усі працюємо на здійснення нашого непереборного бажання відновити цілісність та єдність Донеччини у складі єдиної, сильної та заможної України. І ми це зробимо!

Пам’ятаймо про це. Не даймо себе звести на манівці облудним кликушам «руского міра» та внутрішнім адептам «малоросійства». Щоб потім, через 100 років нашим внукам знову не довелось дорогою ціною відвойовувати втрачене.

Єднаймося і борімося! Вже скоро той час, коли ми святкуватимемо День Соборності на площах звільнених Донецька, Амвросіївки, Сніжного, Новоазовська та інших міст прекрасної Донеччини!

Павло Жебрівський, голова Донецької облдержадміністрації,
керівник обласної військово-цивільної адміністрації

 

5
1

Эта запись была размещена в рубрики: