Новини податкової інспекції Слов’янська: питання зустрічи з бізнесом міста та консалтинговий простір

центр зан пенсионный налоговаяПривітання до Дня Соборності України!

 Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, особливо підростаючому поколінню, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Отже прийміть найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу – Дня соборності, уже незалежної України!

За дорученням колективу,

Начальник Слов’янської ОДПІ Ігор Колодій .

Обговорення проблемних питань на зустрічі з бізнесом у Слов’янській ОДПІ

17 січня 2017 року в приміщенні Слов’янської ОДПІ відбулася зустріч заступника начальника інспекції Ольги Мацуки з представниками місцевої бізнес-спільноти.

«Проблема легалізації достатньої для життя заробітної плати є серйозною і рішення її є першочерговим питанням, адже нарахована та своєчасно сплачена заробітна плата – це забезпечення належного рівня життя окремих громадян та їх сімей. Разом ми будемо шукати шляхи вирішення нагальних проблем допомагаючи та підтримуючи один одного», - саме така думка висловлювалась присутніми на зустрічі.

За словами Ольги Мацуки, заробітна плата – це невід'ємне право кожного громадянина України, визначене Конституцією. Від її розміру залежить розмір податку на доходи фізичних осіб - одного з основних джерел наповнення місцевих бюджетів. А виконання зобов’язань зі сплати єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування – це перш за все можливість отримання працівниками пенсійного забезпечення належних соціальних гарантій, а саме: захисту на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, захисту від нещасних випадків та професійних захворювань.

Всім учасникам бізнес-зустрічі наголошено щодо необхідності укладання колективного договору на підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності, адже він регулює виробничі, трудові та соціальні відносини між працівниками та роботодавцями.

Крім цього, проінформовано про переваги використання легальної праці, отримання легальних доходів та обов’язковість реєстрації трудових відносин з найманими працівниками, про відповідальність за порушення законодавства про працю та про збільшення розмірів штрафних санкцій.

Виплати заробітної плати в «конвертах» та праця без оформлення трудової книжки – це одне із самих негативних явищ та серйозна загроза для державної економіки в цілому.

Наприкінці бізнес-зустрічі всім роботодавцям надані роз’яснення на запитання, що надходили під час заходу.

Консалтинговий простір «Перспектива» в дії

18 січня 2017 року Слов’янська ОДПІ прийняла участь в зустрічі у Консалтинговому просторі «Перспектива», яка відбулася в Слов’янському міському центрі зайнятості.

Зустріч  була організована з метою формування сприятливих умов для реалізації підприємницьких ідей і бізнес-проектів, також підприємці мали можливість отримати безкоштовну консультацію від фахівців з різних галузей з питань правового регулювання підприємницької діяльності, бізнес-планування, управління фінансами і кредитування, оподаткування, ведення бухгалтерського обліку, цивільного і господарського права, трудового законодавства.

Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ

Податковою міліцією Донеччини припинено діяльність «конвертаційного центру» з обігом 330 млн гривень

             12 січня 2017 року співробітниками податкової міліції  Головного управління ДФС у Донецькій області за участі співробітників об’єднаного штабу Центрального управління СБУ в районі проведення АТО в результаті проведення слідчо-оперативних заходів в межах кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) викрито групу осіб, дії якої направлені на мінімізацію податкових зобов’язань, конвертацію безготівкових коштів в готівку для підприємств реального сектору економіки, зареєстрованих на території Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської та Київської областей. Діяльність «конвертаційного центру» здійснювалась на території Луганської області.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів з використанням реквізитів фіктивних підприємств, що входили до «конвертаційного центру», за 2016 рік склав 330 млн гривень.

З метою фіксації доказів злочинної діяльності учасників групи проведено 9 обшуків в офісних приміщеннях, місцях мешкання учасників групи та транспортних засобах.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 13 печаток суб`єктів господарської діяльності, 18 банківських карток, чекові книжки, чорнові записи та комп’ютерна техніка.

Крім того, в ході обшуків на підставі отриманих ухвал суду вилучено грошові кошти на загальну суму понад 1,1 млн грн, також вилучено два транспортних засоби.

Накладено арешти на 23 банківських рахунки 15 суб’єктів господарювання, що входили до складу виявленого «конвертаційного центру» в 11 банківських установах.

Слідство триває.

 Майже 90 матеріалів за фактами легалізації доходів передано до правоохоронних органів фіскальною службою Донеччини у 2016 році

 З початку 2016 року за результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донеччини управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області, підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України (ККУ) 89 матеріалів.

В результаті розгляду матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були направлені до правоохоронних органів, 25 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень та 30  кримінальних проваджень на суму 717 млн гривень обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Крім того, серед облікованих кримінальних проваджень 2 внесено до ЄДРД за ст. 209 Кримінального кодексу України «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» на суму 0,9 млн гривень.

Із загальної кількості матеріалів, підготовлених управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, 52 матеріали, або майже 60% від загальної кількості підготовлених матеріалів, складено щодо легалізації доходів у сфері державних закупівель. За ними в  ЄРДР обліковано 11 кримінальних проваджень на суму збитків 60,4 млн гривень.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області  з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

 Земельний податок збагатив місцеві бюджети Донецької області на 726 млн гривень

 З початку 2016 року надходження земельного податку від власників землі та землекористувачів області збільшились майже на 20 млн грн у порівнянні з січнем-груднем 2015 року. Зокрема, юридичними особами сплачено більше               596 млн грн, фізичними особами – понад 129 млн гривень.

Плата за землю посідає друге місце у надходженнях до місцевих бюджетів області – її питома вага у 2016 році становить 10 відсотків від загальної суми. Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Головне управління ДФС у Донецькій області закликає власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян до своєчасних розрахунків з бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються до бюджетів місцевих громад на їх розвиток або вирішення соціально-економічних питань.

Нагадуємо, що 30 січня 2017 року – останній день сплати за груднень 2016 року плати за землю.

111 запитів від платників Донеччини надійшло на сервіс ДФС «Пульс» у 2016 році

У 2016 році втричі зменшилась кількість звернень від платників податків Донеччини на антикорупційний сервіс ДФС «Пульс». Так, з початку року  на розгляд до Головного управління ДФС у Донецькій області та підпорядкованих ДПІ було направлено 111 запитів.

У році, що минув, переважна більшість звернень стосувалась податкової тематики. Найчастіше платники порушували питання щодо подання звітності та реєстрації накладних – 51 звернення. Крім того, у 34 запитах платники порушували питання щодо роботи органів державної фіскальної служби, 14  звернень стосувались роботи системи електронного адміністрування ПДВ, 6 звернень - антикорупційної тематики.

Всі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Нагадуємо, що оператори антикорупційного сервісу ДФС «Пульс» цілодобово приймають скарги та пропозиції з приводу роботи служби, а також заяви щодо корупційних дій працівників інспекцій та митних постів за телефоном: (044) 284-00-07.

Донецька митниця ДФС: у 2016 році  на 42% виявлено більше порушень митних правил

Протягом 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 61 порушення митних правил, що на 42% більше, ніж за січень-грудень 2015 року (35 порушень). Із загальної кількості справ у 18 випадках вилучено предмети правопорушень на загальну суму майже 120 тис. гривень. На розгляд до суду направлено 20 справ про порушення митних правил на суму понад 937 тис. гривень. Також, у звітному періоді було виявлено факт незаконного переміщення наркотичних засобів через митний кордон України, а саме таблеток "трамадол".

Протягом року активно проводилась робота у напрямку взаємодії з правоохоронними органами Донецької області щодо протидії порушенням митного законодавства України.

Так, упродовж дванадцяти місяців 2016 року співробітниками управління протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС спільно із представниками правоохоронних та контролюючих органів проведено 19 спільних заходів, в результаті яких виявлено 17 порушень митних правил з реально вилученими предметами на суму майже 35 тис. гривень.

За результатами проведеної у 2016 році роботи до державного бюджету перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на загальну суму майже 260 тис. грн, що на 47% або на 135 тис. грн більше ніж торік.

В результаті аналітично-пошукової роботи у звітному році Донецькою митницею ДФС до митних органів країн СНД, ЄС та Грузії направлено 10 запитів з метою перевірки достовірності відомостей, зазначених у документах, які надавались суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності під час здійснення митного оформлення товарів.

Одним із фактів виявлених порушень митних правил за результатами проведеної роботи у році, що минув, є випадок незаконного переміщення предметів правопорушення через митний кордон України, а саме експорту продуктів харчування з використанням документів, які містять неправдиві відомості.

Встановлено, що суб’єктом господарювання протягом квітня-вересня 2016 року, здійснено ризикові зовнішньоекономічні операції під час вивезення товару «продукти харчування». Суб’єктом здійснено експорт товарів за 14 митними деклараціями у кількості майже 280 тис. кг на загальну суму більше 120 тис. доларів. Згідно з наданими до митного оформлення документами, товари повинні були відправлятись автомобільним транспортом до Республіки Грузія через територію Російської Федерації.

В ході проведення перевірки встановлено, що перевантаження товару здійснювалось біля міжнародного пункту пропуску «Успенка-Матвєєв Курган», де на теперішній час припинено рух автомобільного транспорту.

У подальшому було встановлено, що фактично товари ввозились до тимчасово непідконтрольної території України. На міжнародний запит Донецької митниці до митних органів Республіки Грузія щодо митного оформлення вищезазначених товарів встановлено, що митне оформлення товарів у Грузії не здійснювалось.

Таким чином, суб’єктом підприємницької діяльності було сформовано суми до бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2016 року за рахунок здійснення експортних операцій шляхом експорту товару з подальшим їх поверненням до України через непідконтрольні пункти пропуску без відповідного документального оформлення.

За даним фактом Прокуратурою Донецької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань  внесено відомості про кримінальне правопорушення за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. На теперішній час досудове слідство триває.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: