«Відкриття виставки «Славкерампродукт. Робота з матеріалом у краєзнавчому музеї»

славкерам«Відкриття виставки «Славкерампродукт. Робота з матеріалом у краєзнавчому музеї»29 грудня у Слов’янському краєзнавчому музеї (вул. Банківська, 31), у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт», відкривається виставка«Славкерампродукт. Робота з матеріалом». Куратори проекту сучасні українські художники Анна Сорокова та Тарас Ковач.

Проект «Славкерампродукт. Робота з матеріалом» українських художників Анни Сорокової та Тараса Ковача – це коротке дослідження керамічного виробництва у Слов’янську, як соціального феномену, а також спроба переосмислення фондів та простору краєзнавчого музею міста. Наявність унікальної природної сировини і виробництво кераміки на її основі довгий час визначала одну з ключових сфер діяльності жителів Слов'янська. У кожний історичний період ця діяльність приймала різні форми. Дореволюційне масове комерційне виробництво фаянсу і плитки було наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Величезні потужності ізоляторних заводів у радянський час були зумовлені індустріалізацією регіону і країни. Розквіт виробництва комерційного «ширпотребу» у 90-ті роки, як стратегії виживання, був після зупинки роботи державних заводів. Характер виробництва змінювався залежно від загальної політичної та економічної ситуації. Як кераміка впливала на життя людей, на їхній побут та зовнішні зв'язки? Що визначає якість сучасної кераміки, і чим музей може бути корисний місту, де функціонують сотні приватних керамічних виробництв, але, у той же час відчувається нестача якісної художньої освіти?

Виставка працюватиме з 29 грудня 2016 року по 28 лютого 2017 року у режимі роботи Слов’янського краєзнавчого музею (вул. Банківська, 31).

«МУЗЕЙ ВІДКРИТО НА РЕМОНТ» – проект, який триватиме протягом чотирьох місяців із листопада 2016 по березень 2017 року у  Слов’янському (Донеччина) і Лисичанському (Луганщина) краєзнавчих музеях. Дослідницький проект під час якого до роботи музеїв будуть залучені куратори, оновлено матеріально-технічну базу, організовано навчання для музейних працівників та розроблено і реалізовано комунікаційну концепцію для кожного музею. Результатом проекту стануть виставки, ряд освітніх заходів для музейників та відвідувачів і методологічні рекомендації для подальшого розвитку музеїв.

Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру реалізується проектом «Музей відкрито на ремонт: Слов’янськ і Лисичанськ» у рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Дмитра  Журавльова, координатора комунікацій «Музей відкрито на ремонт. Слов’янськ», +38 0958569386, bushcraftua@gmail.com

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: