У 2016 році до поліції Донецької області звернулась 1171 дитина 

SlavShkoli (5)
Про це було повідомлено під час форуму «Співпраця заради безпеки дітей», який відбувся в Головному управлінні Нацполіції в Донецькій області. Ця цифра - показник тієї довіри, яку відчувають діти Донеччини до своїх поліцейських.

Найчастіше оператори 102, які приймають повідомлення, очікують на тому кінці слухавки почути голос дорослого. Але, трапляються, чують дитину. Допомогти малечі, зреагувати оперативно та чітко – обов’язок поліцейського.

У більш ніж в половині таких звернень кримінальних правопорушень немає. Але, на жаль, є випадки, коли життя дитини опиняється у реальній загрозі. 157 звернень з усіх у цьому році – стосовно насильства у сім’ї, 141 – спричинення тяжких тілесних ушкоджень, 111 – корисливих злочинів.

Аби допомогти дітям, правоохоронці не тільки виконують свої прямі функціональні обов’язки, виїжджаючи на виклики, а, у прямому сенсі, співпрацюють з ними та їхніми батьками.

Так, у багатьох навчальних закладах Донеччини поліцейські вже стали частими гостями не тому, що там вчиняються правопорушення, а тому що поліція та діти постійно проводять спільні заходи, змагання, конкурси.

SlavShkoli (6)

Особлива увага – дітям, які мешкають у населених пунктах на лінії розмежування. У зоні проведення бойових дій безпека дітей – один із центральних пріоритетів правоохоронців, тому у регіоні проводяться уроки безпеки, під час яких школярам нагадають про правила поводження з вибухонебезпечними предметами, про те, як не стати жертвою правопорушення та самим не потрапити у кримінальний світ. Для підлітків організують дні відкритих дверей, школярі цікавляться та знайомляться із роботою поліцейських зсередини.

На території обслуговування Слов’янського відділу поліції лінії розмежування немає, однак тут є власна специфіка – у двох районах розташовано чотири спеціалізованих виховних дитячих заклади. У інтернатах та соціально-реабілітаційних закладах одночасно знаходяться більше 800 дітей віком від 3 до 19 років, які потребують підвищеної уваги та постійної допомоги дорослих.

SlavShkoli (7)

Співробітники ювенальної превенції та інших служб Слов’янської та Лиманської поліції постійно проводять із вихованцями цих установ лекції, практичні зайняття, різноманітні профілактичні заходи та екскурсії. Правоохоронці ставлять собі за мету донести до них інформацію щодо небезпеки пагубних звичок, правил поведінки, відповідальності за порушення законодавства. При цьому поліцейські підходять до справи не з позиції переваги над неповнолітніми слухачами, а як «старші товариші». Це призводить до того, що діти бачать у них товаришів і партнерів, а не тільки тих, хто може покарати за якийсь проступок. Переважна більшість з них вже твердо знає, який номер набирати, якщо виникне якась проблема - це закладено навіть на рефлекторному рівні.

Forum01

Яскравий приклад співпраці дітей та правоохоронців – молодіжна організація «Ліга майбутніх поліцейських», яка сьогодні тільки у Словянську і Лимані налічує понад півсотні підлітків, а в цілому по Донеччині – близько тисячі. Це діти, яким небайдужа доля своєї країни, яку хочуть її змінювати на краще та спираються у цьому на підтримку правоохоронців.

Відділ комунікації ГУНП Донецької областіСлов’янський відділ поліції

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: