Новини податкової інспекції Слов’янська: якщо ви здаєте житло в оренду

пенсионный налоговаяДо уваги громадян, які здають в оренду житло!

Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що здача в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем. Стаття 170 Податкового кодексу України визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна.
Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% - у 2016 році (у 2015році - 15%, при перевищенні десятикратного розміру мінімальної заробітної плати - 20 % ) та військовий збір за ставкою 1,5% із суми отриманого доходу.
Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

До місцевих бюджетів платники Слов’янської ОДПІ сплатили
481,7 тис. гривень транспортного податку за десять місяців поточного року

Про це повідомив заступник начальника Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Олексій Бірюков. За словами посадовця, за січень-жовтень 2016 року платники транспортного податку Слов’янської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів 481,7 тис. гривень.
Від суб’єктів господарювання – юридичних осіб, на балансі яких знаходяться елітні автомобілі, надійшло 87,6 тис. гривень, а фізичні особи - власники оподатковуваних VIP-авто, сплатили до місцевого бюджету 394,1 тис. гривень транспортного податку. Зокрема, у жовтні 2016 року до бюджету сплачено 44,4 тис. гривень транспортного податку.
Слов’янська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років.
Транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками, які відображаються в річній податковій декларації щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ

Донеччина: майже 24 тисячі громадян задекларували свої доходи

З початку поточного року до фіскальних органів Донеччини громадянами надано майже 24 тис. декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, на загальну суму 2,4 млрд гривень. За результатами деклараційної компанії нараховано 31,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 36% або на 8,1 млн грн більше, ніж за підсумками деклараційної кампанії минулого року.
Щодо структури задекларованих доходів – то найбільша частка поданих декларацій від громадян, які задекларували дохід від отримання майна у спадщину чи подарунок, а саме – 2190 декларацій. Сума задекларованих ними доходів складає понад 204 млн гривень.
Дохід від продажу транспорту або нерухомого майна задекларували 709 мешканців регіону. Сума задекларованих ними доходів складає 60 млн гривень.
До фіскальних органів області подано 96 податкових декларацій громадянами, які отримали дохід із джерел за межами України, у розмірі 41 млн гривень.
Більше мільйона гривень доходів за минулий рік по Донецькій області задекларували 184 громадянина. Усього мільйонерами задекларовано суму доходу 1,5 млрд гривень.
На отримання податкової знижки вже подали документи 3664 громадян Донеччини, сума податку на повернення з бюджету складає 3,7 млн гривень.
Нагадуємо, що реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

До Всеукраїнського тижня права
Інструменти забезпечення прав і свобод людини
в сфері фіскальних відносин

Шановний громадянине!
Права і свободи людини визначені Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (підписана 04.11.1950, ратифікована Україною 17.07.1997). Права, свободи та обов’язки людини і громадянина також закріплені в розділі ІІ Конституції України. Основні права платника податків визначені статтею 17 Податкового кодексу України.
Для забезпечення своїх прав у відносинах з органами державної фіскальної служби – як громадянин і як платник податків – ти маєш наступні можливості:

Можливості Реалізація можливостей
1 Право на звернення громадян до органів фіскальної служби
- стаття 40 Конституції України
- Закон України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян»

2 Оскарження рішень фіскальних органів в адміністративному порядку - стаття 56 Податкового кодексу України
- Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами (наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2015 №916)

3 Звернення до адміністративного суду з оскарженням рішень, дій чи бездіяльності фіскальних органів - Кодекс адміністративного судочинства України
- стаття 56 Податкового кодексу України

4 Можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальних органів Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»,
телефон (044) 284-00-07

5 Можливість звернення до Уряду з проблемними питаннями та пропозиціями Урядова «гаряча лінія»:
- телефони: 1545 (дзвінки з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл безкоштовні)
або (044) 284-19-15
- «гаряча лінія» для підприємців
телефон 0-800-503-045
- подання електронного звернення – на сайті www.ukc.gov.ua

6 Можливість звернення до Ради бізнес-омбудсмена для захисту законних бізнес-інтересів в органах державної влади Рада бізнес-омбудсмена
телефон: +38 044 237 74 01
факс: +38 044 237 74 25
електронна пошта: info@boi.org.ua
адреса: БЦ "Поділ Плаза", вул. Спаська, 30А, Київ, 04070
www.boі.org.ua

7 Право на отримання публічної інформації Закон України від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації»

8 Можливість пошуку та отримання інформації з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску тощо Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР):
zir.sfs.gov.ua

9 Можливість отримання телефоном своєчасної, достовірної і повної довідкової інформації та консультацій Контакт-Центр Державної фіскальної служби України
телефон 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів – за тарифами операторів)

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: