У Слов’янську відбулось перше засідання Консультативної ради Донецької ОДА з питань людей з інвалідністю

IMG_9271Донецька обласна організація інвалідів ВОІ СОІУ з метою вирішення актуальних питань цієї верстви населення ініціювала проведення 22 листопада на базі санаторію "Слов'янський" першого засідання Консультативної ради з питань людей з інвалідністю, створеної при Донецькій облдержадміністрації, на тему: «Реабілітація осіб з інвалідністю – пріоритетний напрямок роботи державних соціальних служб та громадських організацій людей з інвалідністю Донецької області».

У промовах участників засідання зазначалось, що у 2016 році значно погіршився стан справ із санаторно-курортним оздоровленням людей з інвалідністю у Донецькій  області, в т. ч. тих, що отримали інвалідність внаслідок участі в АТО, та дітей з інвалідністю.

IMG_9276

Єдиний спеціалізований спинальний санаторій «Слов’янський» у 2016 році завантажено на чверть своєї потужності. Інші санаторії об’єднання «Слов'янський курорт» взагалі не працюють. Санаторій «Святі гори», м. Святогірськ, не пристосовано під надання послуг особам з інвалідністю, як  і санаторії України, розташовані в інших областях України .

Внаслідок цього тисячі людей, які мають нагальну потребу у відновлюваному лікуванні та реабілітації після травм і уражень спинного мозку та хребта втратили можливість підтримати своє здоров’я у санаторно-курортних здравицях.

IMG_9277

У роботі засідання взяли участь представники громадських організацій людей з інвалідністю, провідні фахівці Міністерства соціальної політики, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів України, Департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА та УПСЗН міст області, Департаменту охорони здоров’я, Управління з питань сім’ї та молоді Донецької ОДА, обласного, міських та районних центрів МСЕК, «Укрпрофоздоровниці», санаторіїв  ДП СКРЦ «Славкурорт»  та  «Святі гори».

IMG_9280

Вперше у заході такого рівня приймав участь Уповноважений Президента України у справах людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.

IMG_9321

До  порядку денного включені наступні питання:

  1. Про стан оздоровлення та реабілітацію осіб з інвалідністю в санаторно-курортних закладах Донецької області та України.
  2. Про роль МСЕК у наданні повноцінних реабілітаційних послуг особам з інвалідністю.

IMG_9327Під час зустрічі відбулось відверте спілкування, де присутні люди з інвалідністю розповіли про нагальні проблеми, з якими вони стикаються в повсякденному житті. Багато говорилось про необхідність відродження санаторія "Словянський", для того, щоб він запрацював на повну потужність, і тут би змогли відпочивати та відновлювати здоровья люди з інвалідністю з усій України.

Пропонуємо вашій увазі виступи участників зустрічи у короткому відеоогляді.

IMG_9286

IMG_9288 IMG_9294 IMG_9300Эдуард Торский, фото автора
Деловой Славянск

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: