У Слов’янську психологи реабілітують демобілізованих бійців

1
В Слов’янському полку Національної гвардії України продовжується звільнення в запас військовослужбовців - учасників АТО, яких було призвано на військову службу під час 6 хвилі мобілізації.

З метою психологічної реабілітації та адаптації до цивільного життя офіцерами - психологами військової частини 3035 були проведені практичні заняття з цими військовослужбовцями. На заняттях були використані елементи тренінгових вправ за програмою Френка П'юселіка «Самоуправління посттравматичним стресовим розладом для військовослужбовця. Підготовка до мирного життя».

Мета цих вправ - показати військовослужбовцям, що їх думки та поведінка, які не зрозумілі близьким та знайомим, є повністю закономірними та очікуваними. Їх новий світогляд, який сформувався на полі бою, став невід’ємною частиною життя, та є наслідком виконання виключно складної роботи, в умовах постійного ризику для життя, тим більше, що завдання виконувались в складних умовах: небезпека, великі навантаження, невідомість, холод або спека.

Задача військовослужбовців вдома - відділити себе від тих подій, перетворивши отриманий досвід у спогади. А спогади мають стати частиною історії їх життя, що дозволить краще усвідомлювати свої сильні сторони, а також навчитися виважено взаємодіяти з іншими людьми.

Військовослужбовці в групі розглядали кроки до розуміння та управління процесом одужання від посттравматичного синдрому. Бійці усвідомлювали, що тепер мають характерний образ мислення, який виникає в зоні бойових дій, але тепер вони повертаються додому і мають залишити цей образ. Всі разом навчалися самотренуванню перезавантажувати мозок, щоб відновити навики «домашньої поведінки».

І демобілізовані військовослужбовці, і психологи залишилися задоволеними проведеною роботою.

2 3

Підполковник Олег Колісник

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: